Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 Évesen sok ciszta van a...

13 Évesen sok ciszta van a petefészkemben, elküldtek gyereknőgyógyászhoz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nem menstruálok, és a doki szerint 1 hónapon belül megjön (ultrahangon voltam) és ha nem jön meg, elküldenek gyereknőgyógyászhoz! Én nem akarok oda menni! Mi lesz majd ha anyukám be fog jönni? Teljesen le kell vetkőzni? Segítsetek kérlek
2011. jún. 28. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukád nem fog bemenni, és nem kell teljesen levetkőzni. Legalábbis ezt nem kérheti az orvos. Amíg a puncidat vizsgálja, felül lehet rajtad ruha. Ha nézi a melledet is, akkor meg lehet rajtad nadrág.
2011. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Muszáj elmenned, mert ha hanyagolod, sokkal nagyobb baj is lehet!
2011. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj! Nem lesz semmi baj. Tudom, hogy 13 évesen ez durván hangzik, de a testedhez hozzátartoznak a nemi szerveid is, és ha valamilyen betegség van ott, akkor azt kezelni kell. Ez teljesen természetes, és egy normális orvosnak is természetes, hogy megvizsgál.


Anyukáddal beszélj erről az egészről, mondd el, hogy félsz, próbáld megfogalmazni, mitől tartasz, csak nyugodtan, nyíltan, hiszen az édesanyád. :) Beszéljétek meg előre, hogy mi lenne jobb, ha egyedül mész be, vagy vele. Gondold át, hogy bár talán "cikibbnek" tűnik, ha bemegy veled, pont ezzel védelmet is nyújt, hiszen ő már tudja, mi történik egy nőgyógyászati vizsgálaton. Így pontosan tudod, hogy melletted van.


Ha bízol az orvosban, nyugodtan mehetsz egyedül is. Levetkőzni-felöltözni egy függöny mögött fogsz (legalábbis a legtöbb helyen nem nézi végig az orvos, ahogy küzdesz a gombjaiddal), mindig csak azt, amit a vizsgálathoz muszáj.


Végül: nagyon fontos, hogy ilyen hamar kiderült a probléma, és bizony szükséges, hogy foglalkozz vele. Ha most elhanyagolod a dolgot, akkor később lehetnek belőle gondok. :(


Kitartás! Nem fog sokáig tartani a vizsgálat, de muszáj túlesned rajta.

2011. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm

De én nem vagyok az a típus, aki ilyeneket megbeszél az anyukájával...

2011. jún. 28. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ne félj a gyereknőgyógyásztól már egész pici gyerekeket is elvisznek ha muszály.

a vizsgálat függöny mellett történik,tehát anyukád semmit nem lát még akkor sem,ha bemegy veled.

sajnos tényleg muszály elmenned a vizsgálatra,mert ebből nagyon komoly problémák lehetnek,biztosan szeretnél majd kisbabát ha nagy leszel,ezért fontos,hogy kezeljék a problémád.

a Heim Pál kórházban egy nagyon aranyos női nőgyógyász van,itt az elérhetősége Dr. Lovas Györgyi 06-1-459-91-00/ 1344 mellék

2011. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha Anyuddal nem akarod megbeszélni, és nem akarod, hogy bemenjen veled, akkor nyugodtan menj be egyedül.

És jó ötlet a nő nőgyógyász választása, az sokkal megnyugtatóbb.

Nagylány vagy már, pár év múlva úgyis mész majd nőgyógyászhoz, kicsit korábban túlesel rajta. És kérdezz még itt nyugodtan, hogyha van valami. :)

2011. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tenyleg menj el, es ne felj semmmitol, mert a nogyogyasz tudja mi a dolga, tehat fog vigyazni rd:) Es ha nem szeretned meg anyud sem fog bemenni veled.Es megoldodik a problemad is.
2011. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!