Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta? Ha igen, akkor normáli...

Ciszta? Ha igen, akkor normális, hogy kemény? Mindegyik ciszta felszívódik egy idő után? Ugye egy ciszta nem rákosodhat el?

Figyelt kérdés

Két éve találtak egy cisztát a jobb mellemben, de azt mondták ez semmi komoly, nem is foglalkoztam vele. Viszont most felfedeztem egy kemény csomót a ugyanabban a mellemben, ami valószínűleg ugyan az. De ha ciszta volt, nem kellett volna eltűnnie, felszívódnia? Lehet, hogy valami más, és azért lett most kemény mert meg fog jönni?

Egyébként nem fáj egyáltalán.

Bejelentkeztem mellultrahangra,de nagyon aggódom, bár azt mondják, nem lehet daganat, mert ahhoz fiatal vagyok.

16/L


2011. okt. 27. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Előfordulhat, hogy tényleg csak a menstruáció miatt kemény, de jól tetted, hogy bejelentkeztél egy ultrahangos vizsgálatra. Nem árt megnézetni.

Azt hülyeségnek tartom, hogy az életkoron múlna, hogy daganatod lesz-e vagy nem. Valamilyen szinten persze közre játszhat, de fiatal, öreg, nő, férfi is szenvedhet tőle, nem nagyon válagot.

Nekem is volt cisztám, a jobb petefészkemen (5x3 cm). 18 évesen megműtöttek vele, gondolom, mert nem szívódott volna fel. Nekem jó indulatú volt, ebből gondolom logikus, hogy lehet rosszindulatú is. Amíg kicsi, addig van, hogy felszívódik magától vagy gyógyszeres kezeléssel elmúlik. De ha nagy akkor többnyire műteni kell.

Ne aggódj, remélhetőleg semmi komoly bajod nincs.


21/L

2011. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudni ennyiből mi lehet ez. De olyat mondani, hogy 16 évesen nem lehet daganat tirpákság. Akkor miért halnak meg akár csecsemők, kisgyerekek rákban?
2011. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huh, ma voltam ultrahangon, és csak egy ciszta, és semmi baj nincs vele :) Köszi a válaszokat! :)
2011. okt. 28. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencséd van.
2011. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!