Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltam nőgyógyásznál azért...

Voltam nőgyógyásznál azért mert nem mestruálok rendszeresen. Csinált cytológiai vizsgálatot. Az eredményért vissza kell mennem vagy elég ha felhívom?

Figyelt kérdés

a tavalyi év folyamán hatszor volt meg. idén csak egyszer. el is mentem orvoshoz csinát cytologiai vizsgálatot és ultrahangot. nem talált cystát. azt mondta a cytologia eredménye 4 hét múlva lesz meg. visza kell mennem vagy elég ha felhívom? azt mondta ha nem jön meg ápr. 4-ig akkor mennyek vissza és jobban átvizsgálnak. pl pajzsmirigyvizsgált az fáj? mire készüljek ha nem jön meg. ha megjön azt monda semmi gond nincs csak ha nem akkor kell visszamennem

hja és írj egy kúpot mert az ultrahangon látta hogy folyásom van. ez serkentheti azt hogy megjöjjön ill beálljon?


2009. márc. 26. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem próbálkoztál még gyógynővényekkel?

Ha cikckafark és palástfű tea keveréket iszol naponta két csészével minden nap, az rendezi a mensit.

Nekem volt gondom, nem akart megjönni. 1 hétig ittam ezt a teakeveréket és megjött.

2009. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem telefonon is megtudhatod az eredményt. Ha gond lenne, csak akkor kell visszamenni.


A pajzsmirígyet tapintással, vagy UH-val szokták vizsgálni és vérvétel is szükséges.


Tudni kellene, hogy milyen kúpot kaptál. Lehet, hogy valamilyen fertőzést állapított meg a doki arra kaptad a kúpot, de attól nem tud megjönni.


A gyógytea szerintem is megér egy próbát.


Nekem is van pajzsmirígy betegségem, nem szabad félvállról venni, vizsgáltasd ki mindenféleképp!

2009. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

gynoflor hüvelytabletta

hat hétig heti egy alkalommal

ilyen gyógynövényeket hol tudok beszerezni és mennyiért? és csak egy alkalommal jött meg a mensit vagy azután rendszeresen

16/L

köszönöm szépen a gyors válaszokat

2009. márc. 26. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a neten ez a Gynoflor az egészséges hüvely flórát segíti elő. De gondolom elolvastad Te is a leírást, de azért bemásolom ide. Ez szerintem, hogy megjöjjön a mensid nem befolyásolja.


A teákat megveheted gyógyszertárakban, gyógynövényboltokban. Hogy neked mennyire fog használni, azt persze előre nem lehet tudni, de érdemes kipróbálni, hátha nem lesz szükséged más gyógyszerekre. Hátha ez is be tudja állítani a ciklusodat. Próbálgatni kell. Itt többen írták már, hogy használják, keress rá! Sajnos neked kell egyedileg kitapasztalni, hogy használ-e és hogy meddig kell innod. Bízom benne, hogy mielőbb helyre jössz!


1. Milyen típusú gyógyszer a Gynoflor hüvelytabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Gynoflor hüvelytabletta két hatóanyagot tartalmaz: az emberi hüvelyben természetesen előforduló, nem kórokozó baktériumot, az acidofil (azaz savas közeget kedvelő) laktobacilust (latinul Lactobacillus acidophilus) és egy ösztriol nevű női nemi hormont. Mindkét hatóanyag a hüvelyben fejti ki hatását.

Az egészséges, biológiai egyensúlyi állapotban lévő hüvely természetes védőmechanizmusokkal rendelkezik a fertőzések kivédésére. Ezt a védő hatást többek között a laktobacilusok fejtik ki azáltal, hogy tejsavat és egyéb, fertőzéseket kivédő anyagokat termelnek. A tejsavtermelés savas környezetet eredményez, ami elősegíti a laktobacilusok növekedését, ugyanakkor a kórokozók elszaporodását gátolja. Bizonyos gyógyszeres kezelések (pl. antibiotikumok), helyi fertőzések, súlyos betegségek, ill. nem megfelelő higiénés körülmények (pl. túlzott hüvelyöblítés, tusolás) a laktobacilusok számának csökkenését vagy teljes pusztulását eredményezhetik. A készítmény nagy mennyiségben tartalmaz laktobacilust, ami segít a hüvely természetes közegét helyreállítani.

A hüvely természetes védőmechanizmusai közé tartozik a hüvely felszínét borító hámréteg is, ami fizikai akadályt képez a kórokozók behatolása ellen. Ennek a védelemnek a károsodásához vezethet, ha a női nemi hormonok szintje ingadozó vagy elégtelen (különösen a menstruáció vége előtt). Ebben segít a Gynoflor hüvelytabletta másik hatóanyaga az ösztriol, ami a természetes női nemi hormonok egyike. Az ösztriol a készítményben nagyon alacsony adagban található, biztosítja a jó vérkeringést a hüvely hámszövetében, valamint, hogy a hámréteg megfelelően vastag, rugalmas és nedves legyen. Ez fontos a laktobacilusok szaporodásához is, mert a hámsejtek biztosítják a tejsavtermelés alapanyagát.

A hüvelytabletta tartalmaz még tejcukrot (laktózt), amit a laktobacilusok szintén gyorsan tejsavvá alakítanak. A laktobacilusok elszaporodása és újratelepedése tehát már az első kezelés után elkezdődik.

A kezelőorvos utasításának megfelelően az alábbi esetekben alkalmazható:

- a laktobacilus állomány és ezzel a hüvelyflóra helyreállítása bizonyos gyógyszeres kezelések után (pl. antibiotikumok);

- a menstruáció vége előtti vagy után kialakuló helyi, hüvelyi panaszok (hüvelyi szárazság, viszketés, égő érzés, fájdalom nemi közösülés alatt) kezelése, vagy az egész testre ható hormonpótló kezelés esetén kiegészítő szerként;

- ismeretlen eredetű hüvelyváladék képződése, vagy enyhe ill. közepes súlyosságú baktérium- vagy gombás fertőzés, amelyekben általános fertőzés ellenes kezelés nem szükséges.

További lehetséges alkalmazása a kiújuló hüvelyi fertőzések megelőző kezelése.

2009. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

a cytológia rákszűrés, kenetet vesznek a méhnyakról és azt vizsgálják, ez tart 4 hétig. én bemennék érte személyesn a helyedben, akkor el is magyarázzák, h mi mit jelent.


szerintem a kúpnak nincs hatása a szabálytalan ciklusra, csak ha azt vmilyen fertőzés okozza.

2009. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az Aviva torna (könyvben kapható) is segít rendezni a szabálytalan vérzést. Ja, és érdemes lenne kipróbálnod a hőmérőzést. Nézd meg ezt az oldalt: babatervezok.otthona.net
2009. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jön meg a menszeszed, feltétlenül menj vissza, az orvoshoz.Jobb, ha a citológiai leletet is személyesen veszed át.
2009. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!