Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A felfázás meddőséget okoz?

A felfázás meddőséget okoz?

Figyelt kérdés
Nyugtassatok meg légyszi :( ELőször 2009 decemberében jött meg a menzeszem aztán beállt kb úgy hogy minden 2. hónapban megjött. Aztán most 2011 február-márciusban mindkét hónapban, aztán május elején és azóta semmi. Ez így ugye normális? Lehet hülye kérdés, bocsi, csak kicsit parázok, mert valamelyik nap egyik barátnőmtől hallottam hogy felfázás miatt meddőség is kialakulhat és én már évek óta mezitláb járkálok itthon (kövön :S) és már 2-3szor felfáztam de orvosnál még nem voltam. Lehetséges hogy nem lehet gyerekem később? Köszi előre is
2011. júl. 3. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, a felfázástól előfordulhat a meddőség.
2011. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát én azonnal mennék orvoshoz, mert az nem normális, hogy ilyen össze-vissza menstruálsz. Mindenesetre a meddőség nem jelenti azt, hogy elmarad a menstruációd is. Ez más miatt lehet, irány az orvos és kideríteni, hogy mi a probléma!

Egyébként igen... a tudományos magyarázatára már nem teljesen emlékszem, de a felfázás okozhat meddőséget, nem véletlenül vigyáznak a lányokra az anyukák már kislány koruktól ("ne ülj le a hideg kőre kislányom", "húzz a lábadra valamit", "már megint kilóg a derekad" stb). Ha jól emlékszem valami olyasmit magyaráztak egy dokumentum filmben, hogy minden egyes felfázás egyfajta heget hagy a petevezetéken, amely heg előbb utóbb akkora lesz, hogy a petesejt nem tud majd áttörni rajta, ezáltal megtermékenyülni sem...

Ha hideg kövön mászkálsz, mindenképpen húzzál papucsot!

2011. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem normális az,hogy hónapokig nem jön meg.Ha beindult a menstruációd,és be is állt,akkor minden hónapban meg kéne jönnie majdnem azonos időben.

A rendszeres felfázás viszont okozhatja a menzet kiesését,ami nem jó,és bizony akár meddőséget is okozhat idővel..

de ha te annyira felelőtlen vagy,hogy hideg kövön mezítláb mászkálj akkor ne is csodálkozz majd semmin..Később csakis magadnak köszönheted ha ebből gondjaid lesznek..

2011. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen de szerintem ez nem olyan nagy baj még, mert csak 15 éves vagyok és úgy tudtam több év mire beáll a menzesz...

Amúgy köszi a válaszokat

2011. júl. 3. 16:00
 5/18 A kérdező kommentje:
amúgy még nem állt be, azt írtam, hogy beállt úgy hogy 2 havonta jött meg azaz minden 2. hónapban. aztán kétszer egymás után mindkét hónapban, aztán megint 2 hónap múlva és most meg kb 2 hónapja nem jött még meg.
2011. júl. 3. 16:06
 6/18 anonim ***** válasza:

3 éve jött meg neked,Ennyi idő alatt már rég normálisnak kéne lenni a menstruációdnak..Nem igaz,hogy több év kell hozzá.Talán 1 vagy 2 év..De neked már 3 éve megvan....

Azt hogy 15 éves vagy,annyi eszed lehetne már,hogy tud,a sok felfázás káros következményeit nem most hanem talán 5.10 év múlva fogod megérezni..Ha az elején nem teszel meg mindent az egészséged érdekében,akkor ha eljön az idő sose panaszkodj,hogy itt fáj,ott fáj,miért nem esel teherbe stb..

2011. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
kösz a kioktatást, de nem kell úgy beszélned velem mint egy komplett idiótával mert nem ismersz és nem tudsz rólam semmit. 2,5 éve jött meg egyébként és nem 3 éve. de úgy gondolom hogy normális mert megkérdeztem a barátnőimet és nekik is hasonlóan jön meg. és mint már mondtam nem vagyok fogyatékos de ha ennyire szeretnél visszamaradottakkal foglalkozni akkor tedd magad hasznossá és menj el egy intézetbe. köszike
2011. júl. 3. 17:01
 8/18 A kérdező kommentje:
bocs az előbbiért, kicsit felidegesített a stílus ahogy írtál. de ami az én bajom az ne legyen a tied. köszi mégegyszer mindenkinek.
2011. júl. 3. 17:02
 9/18 A kérdező kommentje:
amúgy meg én sem tudok számolni, mert ez még mindig nem 2,5 év hanem 1,5 :D na mindegy
2011. júl. 3. 17:04
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Akárki akármit is mond, szerintem másfél év menstruáció után sem normális, hogy hónapokig kimarad. Én lassan pont 10 éve menstruálok (úristen öregszem), de pontosan emlékszem, hogy eleinte 1-2 hetet csúszott jobbra balra, aztán max fél-egy év után olyan pontosan beállt, hogy ha 2 napot késett már aggódtam. Abszolút tudtam előre számolni.

Az még belefér, ha olykor késik, de szerintem az sem normális ha két havonta jön meg, ahogy az sem, hogy 3-4 hónapja egyáltalán nem menstruálsz. Pláne az utóbbi baromira aggasztó szerintem.


A felfázással viszont tényleg nagyon vigyázni kell. Nem móka! Sajnos volt olyan ismerősöm, aki valami húgyúti fertőzést szedett össze, nem foglalkozott vele, a fertőzés pedig olyan mértékben szétterjedt a szervezetében, hogy ráhúzódott a szívére és belehalt. Hogy ez hogyan lehetséges, fogalmam sincs... mindenki megdöbbenve állt az eset előtt, egy 22 éves fiatal nő ilyen értelmetlen halált haljon. No meg hogy egyáltalán ilyen létezik!?

Hordjál szépen papucsot!

2011. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!