Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj ha egyszerre fogom...

Az baj ha egyszerre fogom használni a Betadine hüvelykúpot (bacira, gombára) meg a Ciprobay kapszulát szájon át (holyaghurutra)?

Figyelt kérdés
Baj ha egyszerre szedem a kettőt? Vagy nem szabad mert akkor a kettő közül valamelyik nem fog hatni a szervezetemre?
2011. júl. 6. 14:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok nemcsak jótékony hatásairól


Minden típusú antibiotikumra jellemző, hogy hatásának kifejtése során nem csak a káros baktériumokat pusztítja el, hanem a szervezetünk számára jótékony baktériumokat is. Jobb, ha az antibiotikum használattal kapcsolatos negatív hatásokkal tisztában vagyunk, és megfelelő óvintézkedésekkel próbáljuk elkerülni a problémákat.


Antibiotikumok hosszú ideig tartó vagy gyakori szedése során a számunkra hasznos bélbaktériumok is elpusztulhatnak, hiszen rájuk is hatnak az antibiotikumok. A bélflóra eltűnése az oka az antibiotikumok szedése után gyakran tapasztalt hasmenésnek, mely terápia befejezése után pár nap múlva megszűnik.



A hasmenés kialakulását megelőzhetjük, ha élőflórát tartalmazó joghurtot eszünk a terápia alatt. Ha ez nem elég, akkor patikákban már kaphatók olyan készítmények, melyek visszaállítják a bél normál flóráját, hiszen milliárdnyi nem bélbaktériumot vihetünk be velük



A hasmenés miatt végbemenő változások a belekben


Ezeket a szuszpenziókat használat előtt fel kell rázni, és teába, tejbe, narancslébe vagy bármilyen más cukor tartalmú italba öntve kell elfogyasztani, hogy a baktériumoknak legyen tápláléka is a gyomorban. Attól nem kell félni, hogy az általunk szedett antibiotikum elpusztítja a bevitt baktériumokat, mert azok többféle antibiotikumnak ellenállnak, de azért ajánlott két antibiotikum adag közötti időintervallumban bevinni azokat. Betegséget sem fognak okozni, hiszen nagy számban természetesen előfordulnak a bélrendszerünkben.


A kezelés során ritkán kialakulhat álhártyás vastagbélgyulladás, melynek tünetei a véres-, nyálkás-, vizes hasmenés, tompa, diffúz hasi fájdalom vagy kólika. Láz és alkalmanként görcsös székelési inger is előfordulhat.


Ha az előbbi tüneteket tapasztalja, azonnal függessze fel az antibiotikum kezelést, és forduljon orvoshoz, mivel ez egy olyan baktérium által okozott kórkép, melyre az adott antibiotikum nem hat, és akár életveszélyes állapothoz is vezethet a fertőzés. Hasmenés elleni készítmények szedése ilyenkor tilos.

2011. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A gyógyszerszedés szabályai



Nem véletlen, hogy a gyógyszerek nagy része csak orvosi vényre adható ki. Nem mindegy ugyanis, hogy egy adott hatóanyag milyen formában jut be a szervezetbe, illetve nagyon fontos az adagolás módjának szakszerű meghatározása is: az orvos által előírt alkalmakkor, a megadott mennyiséget a megadott módon kell bevenni.


Az orvos a készítmény rendelése előtt mindig mérlegeli a becsült kockázat és várható haszon arányát, ennek megfelelően írja fel az orvosságot. Mint minden, a szervezetbe való külső beavatkozás, a gyógyszerszedés is rejt magában veszélyeket (mellékhatások, allergiás reakciók), ám ha a gyógyulás megkívánja, a legkisebb hatásos adagban alkalmazva ezek a veszélyek csökkenthetok.


Amennyiben viszont nem követjük az orvos utasításait, az könnyen a terápia kudarcát jelentheti, akár még egészségünket is károsíthatjuk. Sajnos gyakran találkozni olyan betegekkel, akik az adekvát terápiás javaslat ellenére sem gyógyulnak megfelelő mértékben: esetükben gyakran a gyógyszerszedés nem megfelelő módja deríthető ki.


Megkülönböztetünk külsőleg és belsőleg alkalmazandó gyógyszerformákat. A külsőleg alkalmazandók legtöbbször hintőporok, rázókeverékek, olajok, krémek, kenőcsök, cseppek (pl. szemcsepp), különböző folyadékok.

Terhesség és gyógyszerszedés

A terhesség alatti gyógyszerszedés mindig orvosi kontroll alatt történik, így annak irányítója a háziorvos, illetve a terhes gondozóorvosa. Ő a terhesség aktuális szakaszának figyelembevételével (első, második, illetve harmadik harmad) dönt az alkalmazható gyógyszerekről. Egyes gyógyszerek ugyanis a placentán áthaladva a fejlődő magzat keringésébe is bejuthatnak és súlyos fejlődési rendellenességet okozhatnak, míg mások (pl. egyes nyugtatók) a magzat életműködéseit befolyásolhatják.


A belsőleg alkalmazandó gyógyszerek lehetnek teakeverékek, porok, pilulák (golyócska alakú gyógyszerek), cseppek, különböző folyadékok, kúpok (végbél- és hüvelykúpok), tabletták és kapszulák.


A parenterálisan adható készítmények injekciók vagy infúziók, melyek beadása legtöbbször orvosi segítséggel történik (kivétel a betegek által is elsajátítható véralvadásgátló vagy inzulin kezelések). A tapaszok is népszerű formái az egyes gyógyszereknek, egyszerű alkalmazhatóságuk és állandó gyógyszerkibocsátásuk miatt.


Nagyon fontos, hogy a külsőleg alkalmazandó gyógyszereket ne nyeljük le, mert úgy nem fejtik ki gyógyhatásukat, rosszabb esetben akár mérgezőek is lehetnek. A belsőleg alkalmazandó készítményeket pedig csak abban a dózisban szedjük, amelyben az orvos rendelte.

Külsőleg és belsőleg ható gyógyszerek


A külsőleges szerek az alkalmazás helyén fejtik ki hatásukat, a belsőleg fogyasztandók a szervezetben felszívódva jutnak a hatás helyére vagy változatlan, vagy kémiailag átalakult formában.


A szájon át szedendő (per os) készítmények és a kúpok közt a különbség, hogy a kúpok vagy helyi hatást fejtenek ki (pl. elpusztítják a hüvelyben megtelepedett kórokozó gombákat, vagy a végbélkúpok egyes formái székrekedés esetén elősegítik a széklet távozását) vagy a nyálkahártyáról felszívódva a szervezet távoli helyein fejtik ki hatásukat. A kúpok ugyanakkor kikerülik a gyomor- bélrendszer felső traktusát, így a máj keringési rendszerét is.


Általánosan (azaz nem helyileg) ható végbélkúpokat alkalmazunk kisgyermekek esetében, akik a gyógyszerek egyéb formáit azok rossz íze miatt nem fogyasztják el, vagy betegségük egyébként ezt a módszert kívánja meg. Nagyobb gyermekeknél és felnőtteknél akkor előnyös a végbélkúpok használata, ha a szájon át történő gyógyszerbevitel akadályozott (pl. mandulaműtét, hányás, nyelőcsőkárosodás, stb.) vagy a gyomor és a máj keringési rendszerének kikerülése szükséges (pl. gyomorfekély, májbetegségek esetén).


A per os gyógyszerek a gyomor-bél huzam különböző részeiről szívódnak fel: egyesek a gyomorból, a többség a vékonybélből, míg egy gyógyszercsoport hányad a vastagbélből. Innen a gyógyszerek az ún. portális keringésbe kerülnek, amely a máj keringési rendszerének felel meg. A felszívódást követi a gyógyszerek eloszlása a szervezetben, a többség ezzel a mozzanattal kerül a terápiás helyre. A gyógyszeranyagcsere végső lépése az elimináció, vagyis az a folyamat, amelynek következtében a gyógyszer mennyisége a szervezetben lecsökken. Ez lehet változatlan formában való kiürülés (pl. a penicillin esetében).


Bizonyos gyógyszereket órára pontosan kell szedni, mert így fejtik ki leghatékonyabban hatásukat!


Egyes készítményeknél fontos szempont, hogy étkezés előtt, közben vagy után kell bevenni, mert az étkezés befolyásolja a gyógyszer felszívódását.


Több gyógyszer együttes szedésénél módosulhatnak a mellékhatások és olyan tüneteket is okozhatnak, amelyeket külön-külön nem okoznak


Sok esetben viszont a gyógyszer hatóanyagának kémiai átalakulása szükséges ahhoz, hogy az a szervezetből ki tudjon ürülni. Ez az átalakulás rendszerint a májban következik be. Végül a gyógyszerek egyrészt a máj közvetítésével az epébe kerülnek, mely a bélrendszeren keresztül a széklettel távozik; másrészt a vérárammal eljutnak a vesékbe, ahol kiválasztódnak és a vizelettel ürülnek.

Tartsa be az adagolást!


Az eliminációs idő a gyógyszeradagok elosztásával kapcsolatban nagyon fontos. Mivel a gyógyszerek plazmaszintje a kiürülési idő függvényében csökken, lényeges, hogy az előírt időben vegyük be a gyógyszert. Ha például egy tabletta kimarad, a gyógyszer szintje a szervezetben olyannyira lecsökkenhet, hogy a már elért hatások visszafejlődnek, a betegség újra fellobbanhat, a kórokozók (pl. antibiotikum esetében) pedig újra szaporodásnak indulhatnak, s ebben az esetben nő a gyógyszerrezisztencia esélye is.


Az előírtnál gyakoribb vagy nagyobb adagok sem célravezetőek, a gyógyulás folyamatát nem gyorsítják: jobb esetben csak a költségeink nőnek, rosszabb esetben a gyógyszer idő előtt elfogy, holott az előírt ideig tartó kezelés a gyógyulás alapfeltétele. A nagy adagok bevétele mérgezést és további súlyos egészségkárosodást okozhat.



A fenti folyamatok mind szükségesek ahhoz, hogy a gyógyszerek kifejthessék kívánatos biológiai hatásukat. Ugyanakkor számos hatás befolyásolja a gyógyszerhatás kialakulását, a fenti tényezők módosításán keresztül. Így nem nehéz belátni, hogy az orvosi utasításokat be kell tartani, ha azt szeretnénk, hogy az előírt terápia sikeres legyen. Tehát figyeljünk oda, hogy bizonyos gyógyszerek nem vehetők be egy időben, számos készítmény alkalmazása mellett életmódbeli módosítások szükségesek, sok esetben az alkohol fogyasztása tilos, stb.


A felsoroltak csak kiragadott példák annak szemléltetésére, hogy miért nagyon fontos a gyógyszerszedésre vonatkozó utasítások betartása. Emellett kezelőorvosunk tudta nélkül ne szedjünk más készítményeket rendszeresen, azoknak alkalmazását orvosunkkal mindig beszéljük meg!


(

2011. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Amit a bélflóráról tudni kell


Mi is az a bélflóra?


Manapság nagyon sokszor halljuk, látjuk, olvassuk, hogy milyen fontos megőrizni a bélflóra egyensúlyát, mennyi minden leselkedik ránk, ami megváltoztathatja ezt az egyensúlyt, sok nehézséget, kellemetlenséget okozva.

De vajon tudjuk e, hogy mi is az a bélflóra, miért fontos számunkra, milyen feladatai vannak, hogyan működik?

A bélflóra az emésztőrendszerünkben élő baktériumok, gombák összessége, mely szoros kapcsolatban van a gazdaszervezettel, vagyis velünk. A gyomor-bélrendszerünk belső felszínét borító nyálkás anyagban találhatóak, számuk óriási, kb. 7x több mint az összes sejtünk száma. A baktériumokból 400 fajta él velünk, kb. 45-50% -uk hívható jótékony baktériumnak, a többi olyan, melyek károssá változhatnak, ha megváltoznak a körülmények.

Az emésztőrendszer különböző szakaszán eltérő mennyiségben, más-más típusú baktériumok élnek. A szájüregben kevés van belőlük, a gyomorban valamivel több (100 –103/g), viszont ott a savas környezet miatt csak azok a baktériumok élnek meg, melyek ellenállnak az emésztéshez szükséges savaknak.

A vékonybélben tovább folytatódik az ételek emésztése, és megkezdődik a felszívódásuk is. Ezekben a folyamatokban egyre nagyobb szerep jut a jótékony baktériumoknak, és lefelé haladva számuk is gyorsan növekszik (103-104/g béltartalom). Feladatuk, pl. a tejcukrot bontó enzim termelése, a koleszterin átalakítása, vitaminok termelése (B vitaminok, K vitamin), a káros anyagok megkötése, a „rossz baktériumok kiiktatása”, különböző gyulladáscsökkentő anyagok termeltetése.

A vékonybelet elhagyva a béltartalom megérkezik a vastagbélbe, ahol a bélbaktériumok száma már óriási (1012-1014/g béltartalom), feladataikat nagy intenzitással végzik, aktív résztvevői a káros baktériumok, vírusok, gombák elleni küzdelemnek, a gyulladáscsökkentésnek és fontos szerepük van a bél mozgásának szabályozásában is.

Jogos kérdés lehet, hogy miért van ilyen sok, közel 400 féle baktérium bennünk. A válasz egyszerű, nem tud minden baktérium minden feladatot elvégezni, létezik közöttük „munkamegosztás”, pl. antibiotikum kezelés esetén gyakran felszaporodik egy olyan kóros baktérium, mely termel egy toxint (ez okozza a tünetek nagy részét). Ennek a semlegesítését a Bifidobaktérium lactis és longum közel 100%ban megoldja, de a Laktobacillus acidophilus hatása erre minimális.

A különböző baktériumok- különböző típusú és erősségű hatások elv mellett fontos az is, hogy a baktériumoknak milyen mértékben van szükségük oxigénre. Ugyanis lefelé haladva az emésztőrendszerben az oxigén szintje egyre kisebb, a vastagbélben gyakorlatilag már csak azok a baktériumfélék tudnak megélni, melyeknek nincs szüksége oxigénre. Pl. a laktobacillusok többsége igényel valamennyi oxigént, míg a Bifidobaktériumok oxigénhiányos környezetben kiválóan megélnek. Vagyis a vastagbélben a Laktobacillusok szerepe minimális, míg a Bifidobaktériumok főleg ott fejtik ki hatásukat.

És mi köze van a bélflórának az immunrendszerhez? Már tudjuk, hogy az immunrendszer sejtjeinek 70-80%-a bélrendszerben található. Ez teljesen logikus, hiszen ez a legnagyobb felületünk (kb.400m2), ahol az ételek, italok által érintkezünk a külvilággal. Természetes tehát, hogy ennek kell lenni az elsődleges védekezési vonalnak is. De hol van ebben szerepe a jótékony baktériumoknak?


Biológiai aktivitás


A bélflóránk baktériumtömege óriási biológiai aktivitást fejt ki, mely szervezetünkre és annak folyamataira is kihatással van.


Természetesen ez a hatás hasznos és nélkülözhetetlen az emberi szervezet működéséhez.

Ez az aktivitás három fő területen zajlik:


1./ A bél üregében a baktériumok között folyamatos "társalgás" folyik. Ez a kommunikációs rendszer az utóbbi évtized egyik legérdekesebb felfedezése (Quorum Sensing). A bélflóránk baktériumai, ezáltal részben összehangolják feladataikat, tevékenységüket. Másrészről a hasznos baktériumaink egy nagyon fontos védelmi feladatot látnak el azáltal, hogy a tápcsatornába jutó káros (bennünket veszélyeztető) baktériumokkal szemben támadást indítanak. Többféle módon teszik lehetetlenné a "rosszakat". Gátolják a megtelepedésüket a bél nyálkahártyáján, olyan anyagokat termelnek, amelyek gátolják a "rosszak" szaporodását vagy akár el is pusztítják őket.


2./ A bélflóra baktériumai folyamatos biológiai aktivitást fejtenek ki a bél nyálkahártyájára is. A "társalgás" itt is folytatódik, olyannyira, hogy egyes jó baktériumok "üzenetére" a bélnyálkahártya sejtjei maguk is termelnek a kórokozók elleni anyagokat. A védő baktériumok anyagcseréjük során számos olyan anyagot is termelnek, amelyek táplálják magukat a bélhámsejteket. Segítik a bélnyálkahártya épségének fenntartását, ami rendkívül fontos, hiszen az ép nyálkahártyán keresztül sok allergiát kiváltó anyag és rossz baktériumok által termelt méreganyag (toxin) nem tud áthatolni. Továbbá számos ásványi anyag (vas, kalcium) és vitamin felszívódását is segítik jó baktériumaink.


3./ Fontos tény, hogy az immunrendszer sejtjeinek mintegy 70%-a a béltraktusban helyezkedik el. A bélflóra baktériumai születésünktől kezdve folyamatos kapcsolatban van az immunrendszerünkkel. Tudományos kutatások igazolják, hogy akinek nem fejlődik ki a megfelelő bélflórája, az hajlamosabb az allergiás betegségekre és az immunrendszere is gyengébb. Azt is tudjuk, hogy a bélflóra jó baktériumai serkentik az immun-rendszert és emellett szabályozzák is. Bizonyos jó baktériumok olyan anyagokat is termelnek (pl.: interleukin 10), melyek gyulladáscsökkentő hatásúak segítve ezzel a szervezet küzdelmét, a gyulladásos folyamattal szemben.

Mindezekből láthatjuk, hogy szervezetünk működésének nélkülözhetetlen része a megfelelő összetételű, egészséges bélflóra.

2011. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én a Hylak forte cseppeket Szlovákiában vettem gyógyszertárban,mert a gyori határnál lakom,így konnyen be tudtam szerezni.Nem tudom,hogy Magyarországon beszerezheto-e.Kérdezd meg a gyógyszertárakban,mert ez az egyik leghatásosabb szer a bélflóra helyreállítására.


Nagyon hatásos még az EMÓCIÓ 7,84.Nem tudom,hogy helyileg meg lehet-e vásárolni,de a Bionom bioboltból meg lehet rendelni.


Ezek a leghatásosabbak,de ha nem tudod oket beszerezni akkor gyógyszertárakban sokféle pro- és prebiotikumot tudsz venni,mint például a PRO GASTRO 825 vagy a Probiotic Allflora.


Ezeket a szereket antibiotikum szedés után kell szedni,hogy helyreállítsák a bélflórád,amit az antibiotikum károsított.

2011. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

EMÓCIÓ 7,84


Erősítsd az immunrendszered és rakd rendbe a bélrendszered élőkörnyezetét!


Az Effektív Mikroorganizmusokat (EM) tartalmazó EMóció 7,84 élőflórás, flavonoid tartalmú, antioxidáns italt használd:


Immunrendszer erősítése: a bélrendszered teszi ki az immunrendszered 70 %-át! Az EMóció 7,84 elsősorban itt hat

Tápanyag bevitelre: Hasznos bélbaktériumokat (probiotikum), természetes antioxidánsokat, gyógynövényeket (kamilla, rozmaring, zsálya), vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz

Méregtelenítés: gyorsabban kiürülnek a méreganyagok a testedből, a számodra "jó" mikroorganizmusok kerülnek vezető szerepbe a bélrendszeredben

Az Öregedési folyamataid késleltetésére: bőr fiatalítása, több energia a mindennapokra

Rossz bélműködés és emésztési problémák enyhítése, helyrehozása természetes módon

Bél rák vagy bármilyen elváltozás kiegészítő kezelésére otthon (az orvos tudtával)

Jobb közérzet elérése

Természetes ital: valóban élő, 80 féle effektív mikroorganizmust (=EM) tartalmaz!

Fogyasztása: kúra szerűen 3-6 hétig fogyasszuk, majd ugyan ennyi szünet után 2x megismételjük. Ill. fogyasztható folyamatosan is!



Az emberben - így benned is - 6-8 kg mikroorganizmus él!


Az emberben élő több milliárd mikroorganizmus - ami 6-8 kg-ot tesz ki - nagy érsze a bélrendszerben található meg, a szervünkben mindenhol előfordulnak a bőrünkön is. A mikroorganizmusok segítik a szervezeted a táplálék megemésztésében, ők bontják és alakítják át a táplálékot olyan formára, amelyet a tested feltud venni. Nélkülük nem tudnál élni! Morbid módon fogalmazva: azért eszel, hogy a mikroorganizmusaidat tápláld!


A mikroorganizmusoknak alapvetően 3 formájuk létezik:


* Rothasztó: romboló. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben

* Erjesztő: felépítő. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben

* Oportunista: követi, a kezel alá dolgozik az adott környezetben domináns romboló vagy felépítő mikroorganizmusoknak. Nagyságrendileg 80 % az arányuk egy adott környezetben


Ezekkel az anyagokkal együtt lehet élni, hiszen valamennyi itt van környezetünkben és bennünk egyaránt.


Önfenntartóak, csupán okos közreműködésünket igénylik. Ésszerűtlen életmóddal, nem megfelelő táplálkozással nem kiirtani, hanem a szervezetbe, szervezetre visszavíve használni kell őket a rend helyreállításában.


Ha ezek az ún. Rothasztó (káros) mikroorganizmusok elszaporodnak, akkor annak egészsség károsító következményei vannak:


* Felszívják az értékes tápanyagot, vitaminokat a hasznos mikroorganizmusok elől: gyengítik a szervezeted

* Folyamatosan termelik a méreg anyagokat, belülről mérgeznek

* Hozzájárulnak a szabadgyökök számának növekedéséhez: minden betegség egyik alapja a túl sok oxigén szabadgyök a szervezetben

* A bél rendszer egyensúlyának felbomlása, a káros mikoorganizmusok elszaporodása okozhat: candidát, bél és emésztési néhségeket, paraziták és férgek szaporodását a bél rendszerben, ami további betegségek és a rosssz közérzet alapját képezi!


Több tudós szerint a Földi élet kialakulását a mikroorganizmusok tették lehetővé az által, hogy oxigént és az élet számára fontos anyagokat (enzim , vitamin, ásványi anyag, antioxidáns) termeltek az Erjesztő és őket követő Oportunista mikroorganizmusok (az Őstengerben is éltek).


Képesek szélsőséges körülmények között is megélni: pl. a jégbe fagyva, vulkáni lávában, igazi túlélők.


Miben más az EMóció 7,84 flavonoid tartalmú, antioxidáns étrend-kiegészítő, mint a többi hasonló termék?


Az EMóció 7,84 étrend-kiegészítő ital valóban él, "visszaépíti" a tested !


A marketing "szöveget" félre téve:


Az EM az effektív mikroorganizmusokat jelenti. Az EM BIO egy másik találó elnevezése az EM-nek.

Az EMóció étrend-kiegészítő ital 80 féle őskori mikroorganizmust tartalamaz.


Az effektív mikroorganizmusok a tested mikrobiális környezét befolyásolják olyan módon, hogy a felépítő mikroorganizmusok túlsúlyba legyenek.


Az EMóció összetétele:


* Tejsav baktériumok: pl. Lactobacillus

* Élesztőgombák

* Feketeribizli, megy és kékszőlő héj kivonat: Flavonoid tartalma 40 mg/30 ml-ben.


Az EM BIO -t az emberi felhasználáson kívül használják még:


* Mezőgazdaságban és az állat tenyésztésben

* Víztiszításra és hulladék kezelésre

* Kozmetikumok készítésére

* Építőiparban


A mikroorganizmusok gyakorlatilag mindhol élnek: a levegőben, a talajban, a vízben, az emberben és az emberen, az állatokban és állatokon, a növényekben és növényeken!

Segítsük elő a saját testünkben, hogy a felépítő mikroorganizmusok legyenek túlsúlyban az EMóció 7,84 antioxidáns, sok hasznos mikroorganizmust tartalmazó ital rendszeres fogyasztásával!

2011. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Feminakit ezüstkolloid intimzuhany – az egészséges nőiesség védelméért



Egy doboz Feminakit ezüstkollid intimzuhany tartalma:


100 ml-es steril öblítőfecskendő steril szilikoncsővel


60 ml híg tejoldat


200 ml DrJuice ezüstkolloidos hüvelyöblítő oldat


20 ml-es üveg + szórófej



Összetétel: 99,9999%-os ezüst (20ppm) és ultratiszta víz


A női szervezet egyik leggyakoribb betegsége a hüvelygyulladás. A hüvelyt tejsavbacilusok védik a gombák, vírusok, baktériumok és egysejtű paraziták támadásaitól. A védőflóra pusztulása vissza-visszatérő hüvelygyulladást okoz, mely könnyen megkeserítheti a nők életét a betegség kellemetlenségeivel és a nőiesség érzésének csorbulása révén. A hüvelyflóra pusztulásának, ill. a hüvelygyulladásoknak különösen kitett nők azok, akik lázas betegségben szenvednek, antibiotikumot, immungyengítő gyógyszert kaptak, immungyengeséggel járó betegségben vagy cukorbetegségben szenvednek.


Az úszást kedvelők is a veszélyeztetettek csoportjába tartoznak: az uszodák klóros vize sem kíméli a tejsavbacilusokat. Az is gyakori, hogy a partner ivarcsatornájának gyulladása (pl. prosztatagyulladás) tartja fenn az idült fertőzést.


A Feminakit® ezüstkolloid intimzuhany segítségével a hüvelyhám mikrobiológiai egyensúlya könnyen helyreállítható.


Az ezüstkolloid intimzuhany készlet tartalmazza mindazt, ami a kezeléshez szükséges: irrigáló fecskendőt, csövet, ezüstkolloidot és tejsavat. Az ezüstkolloid segít a kórokozók elpusztításában, a tejsav segítségével pedig helyre lehet állítani a hüvely normális vegyhatását („pH-értékét”).


Az ezüstkolloidos készítmény helyes alkalmazását a mellékelt használati útmutató pontosan leírja.


A Feminakit ezüstkolloidos intimzuhany segít a kínzó gyulladás megszüntetésében, és tartós védelmet biztosít az újabb fertőzésekkel szemben – ezáltal sok-sok kellemetlen, költséges és időigényes nőgyógyászati vizsgálat is elkerülhető lesz.


Az ezüstkolloid tartalmú intimzuhany higiéniai termék nők részére, mely segít a fertőzéses hüvelybetegségek megelőzésében, az orvosi kezelés hatékonyságának növelésében, a hüvely élettani mikrobiológiai egyensúlyának fenntartásában.



Az alkalmazás módja:


Az ezüstkolloidos hüvelyöblítő oldat elkészítése: 3 dl felforralt és lehűtött tiszta csapvíz vagy testmeleg patikai tisztaságú desztillált vízhez adjuk a 30 ml ezüstkolloid oldatot. Szívjuk fel a dobozban található steril fecskendőbe, melyre felhelyezzük a steril csövet. A csövet vezessük mélyen a hüvelybe, lehetőleg annak hátsó boltozatába és fecskendezzük be a felszívott oldatot. Néhány percig feküdjünk megemelt csípővel, hogy az ezüstkolloid oldat a hatását ki tudja fejteni annak kifolyása nélkül. Ezt követően a dobozban található 60 ml híg tejsavoldatot tartalmazó üvegből, 10 ml-t keverjünk el 3 dl felforralt és lehűtött vagy patikai tisztaságú desztillált vízben, majd azt az előbbi módon fecskendezzük a hüvelybe. Ez biztosítja a hüvely önvédelmét szolgáló savas vegyhatást.


A doboz tartalma 6 alkalomra elegendő mennyiséget tartalmaz. Az eszközök használata után azokat öblítsük ki tiszta vízben, a 20 ml-es szórófejes üveget töltsük meg ezüstkolloid oldattal, és a használt eszközöket kívülről-belülről alaposan fújjuk át, így biztosíthatjuk az eszközök tisztántartását.

2011. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha beírod google-ba,hogy ezustkolloid lexikon,sok információt találsz az ezustkolloidról.
2011. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezo?

Hogy vagy azóta?

2011. júl. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!