Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal strandra menni? Nem...

Tamponnal strandra menni? Nem féltek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de még nem mertem tamponnal elindulni itthonról :$ párszor volt télen, csak úgy próbából, de akkor is bent volt a betét is.

Mások mondták, hogy még a vízbe is bemennek. Hát én annyira félnék, hogy piros lesz a víz. Vagy hogy kilátszik a cérnadarab a bugyiból :$

Kérek tapasztalatokat! :)


2011. júl. 8. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok, kb. az elejétől fogva tamponnal megyek ilyen helyekre, soha semmi nem történt még
2011. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hogyha ügyes vagy,és ha elrejted a bugyidba azt a kis cérnadarabot,akkor nem fog látszódni.A víz nem lesz tőle piros,főleg ha időben kimész mindig wc-re.Ott lecseréled és minden mehet tovább.A tamponok nem engedik ki a vért.:) nyugi,én is úgy szoktam strandra menni,és soha nem volt baj
2011. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha megvan, akkor úgy megyek strandra, hogy bikini, benne a betét, és rajta egy sort, és csak a lábamat lógatom a vízbe, meg a kezemet, karomat vizezem be. Jól is érzem magam, és még parázni sem kell.


Amúgy mikor megvan, még tamponnal se mennék be a vízbe, mert nyitva a méhszájam, a sok hülye elmebeteg meg még belehugyozik a vízbe, meg bejárkálnak koszos lábbal, szal annyit nem ér az a 2-3 óra fürdés. Jó, tudom, hogy van tisztítószer, klór a vízben stb. de az sem jobb.


Szóval a válasz: még tamponnal sem, inkább a sortos-láblógatós megoldás :D

2011. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rendszeresen úszni járok,így akkor sem hagyom ki ha megvan..Ilyenkor jön a tampon,és meg van oldva a probléma..

39 éves vagyok.Az elmúlt 24 évben soha nem volt gondom..

2011. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én ügyetlen vagyok tampon téren, de olyan, hogy kilógott volna a madzag vagy piros lett volna a víz még sosem fordult elő. Azért 24 évesen már tudja az ember, hogy mely napokon mennyire vérzik. Cserélni kell a tampont és akkor nem történik baleset.

21/L

2011. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:22


Miért szerinted a víz fölmegy a méhszájadig? Jó sokan végigmehettek rajtad ha ilyen tág vagy....

Nekem spec a tamponig se megy föl. Szép is lenne ha a víztől ázna át és nem a vértől...

Nincs több kockázata a dolognak hogyha menses alatt vagy bármikor máskor megy a vízbe valaki.

2011. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok.Fertőzésveszély tényleg jobban fenn áll ilyenkor. Menstruáció ideje alatt én is kihagyom a strandolást, már ami a medencét, folyóvizet illeti.Két hét múlva viszont megyek tengerre, és várhatóan épp meg fog jönni a nyaralás alatt, de én tuti fogok pancsizni, méghozzá tamponnal. Mindig így teszek, ha fennáll ez a szitu. Persze első egy-két nap, amikor még nagyon erős a vérzésem (mert nekem az), csak kétszer csobbanok, egyszer délelőtt, egyszer délután, utána rögtön tamponcsere, vagy felszerelkezek betéttel, sortot veszek fel én is...Egyébként, a víz nem lesz piros, attól ne félj, ja meg zsinór sem gáz, csak figyelj oda - nekem egyszer kilógott:-))), látta-e valaki, nem tudom, de nem is érdekel. Akkor véletlenül nem fordítottam kellő figyelmet az elbujtatására:-)). Amúgy meg emberek vagyunk mindannyian, és hibázhatunk.Jó strandolást:-)!
2011. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

látom itt is, meg más fórumokon is, hogy nagyon eltérőek a vélemények :))

Pont ebben a 4 napos extra melegben terveztünk strandot, erre ilyenkor kell megjönni persze :-/

2011. júl. 8. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta sikerült felhelyezni a tampont sehova nem megyek betéttel! Mindig is utáltam, úgy éreztem, mintha bepelenkáznám magam, ráadásul nyáron a nagy melegben hiába cserélem gyakran, olyan mintha bepálna, elég rossz.

Aztán szép lassan rászoktam, hogy napközben itthon is tampont használok és csak éjszakára betétet, pont elég annyi időre azt használni.

Egy dologtól viszont tartottam: strandra menni menstruáció alatt. Tavaly kétszer voltam a Balatonnál, egyszer 4 éjszakát és egyszer 2 éjszakát. A második alkalommal amikor lent voltam, pont meg volt a menstruációm. Oké, strandon tampon, tudok bikiniben napozni és kész. Szerencsémre nővéremnek is akkor volt meg, úgy voltam vele, ha ő kibírja, hogy nem megy be a Balcsiba, akkor valahogy én is. Hát, én nagyon nagy Balaton-imádó vagyok, ő az én nagy szerelmem. Végül elég sokszor bementünk tesómmal, 30-45 percre, majd kicseréltük a tampont a mosdóban.

Nagyon jól éreztem magam, és ő is, és nem lett semmi bajunk:)

16/L

2011. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül nem megyek direkt strandra, ha meg van, nem játszok a tűzzel, de ha mondjuk nyaralnánk idén és pont akkor lenne meg, a Balatonba attól még bemennék:)

Utolsó voltam.

2011. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!