Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miután abbahagytátok a fogamzá...

Miután abbahagytátok a fogamzásgátló szedését minden visszaállt a régi kerékvágása vagy voltak utána gondok?

Figyelt kérdés
Nagyon töröm a fejem rajta,hogy abbahagyjam,mert több a hátránya számomra mint az előnye,csak attól tartok,hogy rendszertelen lesz a ciklusom. Van okom aggódni? Tapasztalatok? Köszönöm a válaszokat előre is!!!
2011. júl. 12. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem annyi gondom volt, hogy ahogy előtte is, utána is rendszertelen lett - azaz inkább csak egyre többet késett.

A nagyobb bajom az volt, hogy elkezdtem hízni nagyon - bár én a tabletta szedésekor először fogytam, majd azt a súlyt tartottam. :)


A mai fogamzásgátlókban szerintem nincs annyi sok hormon, hogy nagy bajod lenne, ha abbahagyod. Az elején biztos kell egy kis idő, de ha rendes volt előtte a mensid, akkor szerintem gyorsan visszaállsz, és még mindig jobb, hogy nem szeded, minthogy szeded - szerintem. :)

2011. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 év szedés után márciusba hagytam abba(szüneteltetem) a gyógyszert.Sajnos van pár dolog ami bajom valoszinű már a gyógyszertől volt,szóval nem merem azt mondani hogy a gyógyszer csak tuti.Ha most majd ujrakezdem másik fajtát is fogok kérni,mert ez már nem volt jó szerintem.Amit észrevettem,zsírosabb lett az arcbőröm a hajam is és még most brutálisan hullik is,viszont előnyére mondhatom h amit felszedtem a 10 év alatt(10 kilo) az szépen megy lefelé(nem akarom elszólni).A menszi nem jön meg pontosan,legalábbis nekem.Szóval jó is abbahagyni meg nem is.Ja és 8 kilo jött le azóta,szerintem nagy része viz,ugyanis nem nagyon tudtam izzadni mikor szedtem a gyógyszert mostpedig tudok.Ja még annyi h nekem ha beteg voltam sose volt lázam a gyógyszer melett az utobbi időben viszont sokat voltam beteg,azaz szerintem legyengítette az inmumrendszeremet is.
2011. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nemcsakhogy visszaállt hanem ugyanolyan mint a tabi alatt, tökéletes. Én is azért hagytam abba mert szétcseszte a szervezetem, úh megértelek.
2011. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem rendszertelen lett 28-45 nap között, de előtte is ilyen ciklusaim voltak, a peteérésem a hőgörbe alapján visszaállt szépen.

Azt mondják, hogy olyanra fog visszaállni a ciklus, amilyen előtte is volt.

2011. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok (végigolvastam a kommenteket):


a hajam nekem is elkezdett iszonyatosan hullani, mióta abbahagytam!

2011. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem van 1-2 barátnőm, akinél beállította, hogy rendszeresen mensizzen, de pl nálam ugyanolyan lett, mint előtte.
2011. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. De nem szabad csak azért szedni, hogy legyen egy "álciklusod". Minél később hagyod abba, annál nagyobb az esély arra, hogy gondok lesznek a ciklusoddal.
2011. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh de jó sokan írtatok! :) Köszönöm,hogy megosztottátok a tapasztalataitokat! Elég sok gondom van mostanában,és szerintem a gyógyszertől. Különböző fertőzések stb. Hosszas elmélkedés után úgy döntöttem,hogy abbahagyom. Hátha jobb lesz. Csak itt marad a nyakamon 2 levél gyógyszer feleslegesen.
2011. júl. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!