Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? (Kérdésed túl...

Ez normális? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Amikor megjön a menzeszem, utána órákon át nagyon fáj a hasam, legutóbb 5 órán át szenvedtem. Alig bírok megmozdulni, hányingerem van. Legtöbbször ki is dobom a taccsot.:S Gondolkodtam, hogy orvoshoz fordulok, mert nem bírom tovább elviselni. Szerintetek ez normális?
2011. júl. 13. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

ez velem is így volt kamaszkoromban, még a 20-as éveimben is sokszor.

de ha beszedtem rá valamilyen görcsoldó tablettát, az enyhítette a tüneteket, már nem kellett rókáznom.

neked is ezt ajánlom.

2011. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szedtem be gyógyszert is.:S Bár lehet ki kéne próbáljak egy másfélét..
2011. júl. 13. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős vagy? Még most kezdtél csak menstruálni?

Én 20 éves vagyok, nekem is hasonlóak a tüneteim mint neked, a hányást kivéve.

Csak nálam nem minden menzinél jön elő, csak kb. 2-3 havonta, de ilyenkor annyira görcsölök, hogy semmit se tudok csinálni, csak feküdni, teljesen hasznavehetetlen vagyok.

Kamillateát szoktam inni, meg algopirint bevenni, hát nem mondom, hogy mindig használ..

Próbáld ki a kamillát te is azért, vagy valamilyen görcsoldó teát.Ha sokszor fellépnekm ezek a tünetek, akkor fel kéne keresni egy orvost.

2011. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia, 14 vagyok. Kb. 3-4 hónapja rendszeresen előjön, igaz, ma nem hánytam. Köszönöm a tanácsaid, majd megpróbálkozom valami görcsoldó teával én is.:)
2011. júl. 13. 19:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem menstruálni, már 4 éve..:)
2011. júl. 13. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Normalisnak nem neveznem, de nagyon sok no szenved. A kozepsuliban ismertem egy lanyt, aki minden honapban hianyzott egy napot mert az elso menzi nap olyan durva rosszullete volt, h azon izgult, ha erettsegi alatt jon meg akkor mit csinal. Elofordult h az orvos injekciot adott neki a fajasaira. Azt mondtak neki szuljon gyereket, attol elmulik.


Nekem is evekig fajt. Mikor raalltam a tablettas fogamzasgatlasra, az nagyon szupi volt mert alig vereztem, mindig percre pontosan jott meg es sose volt fajdalmam. Persze durvan el is hiztam a bogyotol.


Amiota egeszseges etrendre alltam ra mar alig, szinte nem is faj a hasam. Azt mondjak MINDEN azzal van kapcsolatban, amit a szervezetunkbe beviszunk. En lemondtam a lisztes/elesztos/cukros kajakrol, 1 honap alatt fogytam 5 kilot, es neha mar csak enyhe fajasaim vannak :)


Olvastam olyat, hogy egyel sok banant menzi elott, mert van benne valami, ami segit. Igyal kalcium/magneziumot az elso napokban mert izomlazito hatasa van. Illetve alkalmazz meleg borogatast.

2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!