Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet a méhnyakrákot...

Hogy lehet a méhnyakrákot okozó HPV vírussal megfertőződni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy el lehet-e kapni olyantól akinek van.Mondjuk,ha utána fürdök a kádban.

Előre is köszi.


2011. júl. 18. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a rákot nem vírus okozza te nagyon okos
2011. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2011. júl. 18. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi, én úgy tudtam hogy nem vírus okozza hanem mibás sejtek szaporodása
2011. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Legközelebb nézz utána kérlek,mielőtt nagyon okosnak hívsz valakit.
2011. júl. 18. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Te, ha ilyen profin netezel, miért nem keresel rá??

A HPV terjedésének három módja lehetséges:


* Extra-genitális terjedés (bőrfelületek érintkezése)

A HPV terjedhet a nagyajkak, herezacskó vagy ánusz (végbélnyílás) fertőzött bőrfelületével való érintkezés kapcsán. Ennek megfelelően a behatolás nélküli nemi aktus kapcsán is terjedhet a HPV fertőzés. Az óvszer nem nyújt teljes körű védelmet a HPV fertőzés ellen, mivel a bőrfelületek érintkezése kapcsán a vírusfertőzés továbbítható. Az onkogén HPV 16 az ujjak és a nemi szervek közvetlen érintkezése kapcsán is terjedhet.

* Nemi úton történő terjedés

A HPV fertőzés terjedhet a nemi szervek bőrfelületének érintkezésekor.

* Vertikális terjedés

A HPV ritkán terjedhet anyáról a gyermekére (szülés közben, fertőzött magzatvíz lenyelése által).

2011. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hú,ez nagyon érdekes kérdés.Ugye azt tudjuk,hogy leggyakrabban szexuális úton kapjuk meg.De nem tartom teljesen kizártnak a kádas megoldást.Nem tudom...én is igyekszem utánajárni.Minden esetre egy vírusról van szó,ami elvileg(ha megfelelőek a feltételek és gyengébb az immunrendszer)terjedhet.Inkább fertőtleníts mielőtt más után mész a kádba.
2011. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Folyamatosan az interneten keresgélek,mert erre a kérdésre pontosan még nem találtam választ.Amióta hazajöttem a tesómtól,akinek a felesége HPV vírussal fertőzött.Mikor hazaértem,akkor gondolkoztam el rajta,hogy elkaphattam-e ha utána fürdök a kádban.

Szóval,a keresőbe már mindenféleképp beírtam,hogy választ találjak.De erre pontosan nem találtam.

2011. júl. 18. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:

nyuszifül, most másoltam be

hacsak nem szexeltél vele, vagy dörzsöltétek össze, nem kaphattad el

de mondjuk én seholse ülök kádba, csak otthon

2011. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi,ha ez tuti,akkor megnyugodtam!!!

Muszáj volt kádba ülni,mert ne volt tusolójuk.

Nagyon szépen köszönöm!!! :)

2011. júl. 18. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!