Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez HPV lehet? Valóban nagy az...

Ez HPV lehet? Valóban nagy az esélye, h méhnyakrákot okoz?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem észre,hogy szemölcsök jelentek meg a nemiszervem körül,van belül is a nyálkahártyán egy... :S Nem tudom mitől jöhettek ki, mert már régen volt szexuális kapcsolatom... bár van egy tippem..nem rég költöztem át másik albérletbe,és a hűtőbe találtam szemölcs ecsetelőt..ezek szerint a lakótársamnak van.. :S:S Lehetséges,hogy a fürdőkádba elkaptam???Mert vele sehogy se érintkezem..
2011. febr. 15. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha tudod róla h nagy baszos akk vszínű h te is ráb*sztál.
2011. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hülye. nem az..tök stréber antipartyface..de nem az itt a kérdés:/
2011. febr. 15. 17:27
 3/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a HPV-t kizárólag nemi úton lehet elkapni, fürdőkádban nem. De ha mégis, nem 100%, hogy méhnyakrákot okoz. De ha okozna, akkor sem lesz rákod, mert ha évente jársz szűrésre, és a rákmegelőző állapotot észreveszik (ha évente 1-szer megnézeted, szükség esetén fél évente), akkor 1000%, hogy észreveszik), az 100%-ban gyógyítható.
2011. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Úgy hívják : condyloma. És a HPV vírus okozza. Nőgyógyáasz ír rá ecsetelőt (Condyline), ami leszedi.
2011. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
tuti az mi ? :/ nem hiába van ott... de amúgy ha a szemölcsöket eltüntetik a vírus benne marad a szervezetemben, s továbbra is hajlamos leszek a méhnyakrákra?
2011. febr. 15. 17:35
 6/19 anonim ***** válasza:
17.29 vagyok. Igen, a vírus benn marad a szervezetben, immunrendszert kell erősíteni intenzíven, ennyit tehetsz. A condyloma az a szemölcs-szerű kinövés, ami neked van, a nemi szerven és a hüvelyben jelenik meg. Szülésnél van gáz, amikor a gyerek áthalad a hüvelyen, fertőződhet. De le lehet szedni, és akkor minden oké.
2011. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy 10-12 év is lehet a lappangási ideje...
2011. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A vírust ezek szerint nem lehet kiirtani a szervezetből? Vagy ha jól tudom erre van a méhnakrák elleni védőoltás,ami tulajdonkéépen HPV ellen fejlesztették ki.
2011. febr. 15. 17:40
 9/19 anonim ***** válasza:
És még valamit: nőgyógyászaton csak kenetvétel van, külön HPV szűrést nem csinálnak, nem tartozik a rutin rákszűrésbe. És sajnos el lehet kapni medencében, strandon is, sőt ha egy törölközőt használsz valakivel, úgy is.
2011. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az oltás csak megelőzésre van, ha elkaptad, már semmit nem ér sajna.
2011. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!