Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozhat gondot a fogamzásgátló...

Okozhat gondot a fogamzásgátló tabletta szedése, ha migrénre hajlamos vagyok?

Figyelt kérdés
Ugyanis az orvos nem kérdezte, én nem tudtam erről, de a betegtájékoztatóra rá volt írva, hogy ne szedjem ha migrénre hajlamos vagyok. Kicsit utánaolvastam, de nekem úgy tűnt, hogy azokra a nőkre gondoltak, akiknek minden ok nélkül (valószínűleg hormonális okokból) van migrénje. Nekem viszont csak akkor szokott, ha nem alszom eleget, és ez biztos, kb 9 éves korom óta így van, megfigyeltem. Szóval érdemes lenne beszélnem az orvosommal, vagy ez nem olyan súlyos mintha trombózisra lennék hajlamos?
2011. júl. 27. 18:13
1 2
 1/14 sine.lacrimna ***** válasza:

az általad leírtakból, nem is biztos hogy ez migrén.

Vagy orvos diagnosztizálta?

2011. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az. Előtte folyamatosan egyre nagyobb tér esik ki a látóteremből, mert "fényeket" kezdek el látni, ami fél óra alatt a tetőfokára áll, ilyenkor nagyon rossz nyitva tartani a szememet, aztán ahogy kezdek egyre jobban látni, a fejem egyre jobban fáj. Mire visszakapom a látásomat, a fejem már annyira fáj, görcsösen, hogy hányingerem is lesz és sokszor hányok is. Csak a Cataflam használ rá, legjobb ha akkor veszem be amikor még csak kezdek fényeket látni, ugyanis utána 100% hogy fejfájás jön. Ezek pedig tudtommal a klasszikus migrén klasszikus tünetei.
2011. júl. 27. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson ilyen fejfájással beszedni!!! Stroke-ot kaphatsz...
2011. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sine.lacrimna ***** válasza:

Valóban, de elsőre nem derült ki.

Nem árt ezzel fejfájás ambulanciára menni. Ott is tudnak tanácsot adni a kérdéseddel kapcsolatban.


Az én migrénemen rontott a fog. gátló.

Sokkal hevesebb tüneteim voltak tőle és tovább tartott, a szokásos szerek kevésnek bizonyultak.

2011. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, de miért kaphatok stroke-ot? Mi köze a fogamzásgátlónak a migrénemhez?
2011. júl. 27. 19:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és a nőgyógyász ezt miért nem kérdezte meg?! Ugyanis erről a kizáró tényezőről tényleg nem hallottam még.
2011. júl. 27. 19:29
 7/14 anonim ***** válasza:
2011. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2011. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sine.lacrimna ***** válasza:

sajnos,az a tapasztalat hogy szinte sosem kérdezi meg.

Én is ezért szedtem 5 éven át.

A tájékoztatóban benne van ugye (sok más mellékhatással együtt), de bízik az ember az orvosában.

2011. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát...ha már 6000-ret fizettem érte, azt hiszem kipróbálom. Ha tényleg migrénem lesz tőle, vagy súlyosabb, akkor valószínűleg abbahagyom.....:S
2011. júl. 27. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!