Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az évenkénti nőgyógyászati...

Az évenkénti nőgyógyászati vizsgálat során a rákszűrésen kívül vizsgálják azt is, hogy van-e valamilyen nemi betegségem, vagy ezt külön kell kérni?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy nincs tünetem, de beteg vagyok? Nőknél általában van tünet, férfiaknál nem mindig, ezért félek.
2011. júl. 29. 01:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a gyulladást és a gombás fertőzést nézik a kenetből, szerintem a többihez vérvétel kell.
2011. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen a többit külön kell kérni, és szerintem azt tán nem is a nőgyógyászaton, hanem a bőr és nemibeteg gondozóban lehet intézni. Egyes esetekben még fizetni is kell érte.


Na most nyilván egy aktív herpeszt, szemölcsöket (HPV, az a fajta amelyik ki szemölcsöket okoz a nemi szerven), súlyos gombás fertőzést egy rutin vizsgálaton is észrevennének. De hepatitiszt, szifilisz, egyéb HPV, AIDS stb. azokra külön vérvétel kell.

2011. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

úristen, akkor elmegyek. köszönöm

mondjuk a nőkvél általában vannak tünetei, nem? meg egyébként sem váltogatom a szexpartnereimet gyakran, de félek.

2011. júl. 31. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát a szifilisznek, hepatitisznek nyilván vannak tünetei, sárgaság stb. De nem vagyok orvos, nem tudom, a neten biztos utána tudsz nézni.

A lényeg, hogy bemész a dokihoz és elmondod mit szeretnél, ő meg elmondja, hogyan tudod ezt elintézni.

A László kórházban tuti van olyan, hogy bemész és kérsz ilyen vérvizsgálatot. De ott pl. az AIDS tesztért fizetni kell. Esetleg ott érdeklődj, biztos tudnak segíteni.

2011. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!