Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell használni ezt a...

Hogyan kell használni ezt a fajta naptárat?

Figyelt kérdés

[link]


A sulinkban adták még, de valahogy nem tudok rajta eligazodni, hogy kell használni. Van olyan, akinek ilyen van?

16/L


2011. aug. 2. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyet én is kaptam, sose értettem :D:D egyszerűbb beikszelni és ennyi, nem írogatni, hogy milyen erős a vérzésed
2011. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, de én is midig csak beikszeltem rajta a napokat, a nagyon gyenge napon ,csak felet jelöltem(/).
2011. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felül vannak a napok. Az ébredési hőt lehet rajta jelölni, meg hogy milyen erős a vérzés. Felülre be tudod x-elni ha aznap beszedted a tabit (ha szedsz egyáltalán). Ha görcsölsz, akkor meg odateszel egy olyan kis négyzetet.
2011. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi az az ébredési hő? meg mik azok a 37,6? az lenne az?

és a gyenge vagy erős vérzést hogy jelöljem?

2011. aug. 4. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Paint-ben megcsináltam neked, de kepfeltoltes.hu nem akar működni. Ha gondolod írj e-mailt, és elküldöm.


A kiegészítés a paint-es képhez:

A kis zöld pöttyök az ébredési hőt mutatják (oldalt van a hőmérsékletskála, felül a napok).

A piros csíkok a vérzés erősségét.

A felső kis narancssárga négyzet azt jelöli, hogy aznap görcsölt a hasad.

A kis kék nyilak meg azt, hogy aznap beszedted a tablettát.


Tehát februárban (fent a kis sárga kettes, hogy második hónap) 28.-án jött meg a vérzés, és akkor kezdődött a tabletta szedése.


Az ébredési hő mérése egyébként hasznos dolog. Reggel, azonnal ébredés után (még az ágyban fekve, előtte nem szabad mocorogni!!) kell megmérni végbélben, lehetőleg mindig azonos időpontban.

Az értékeket fel kell jegyezni, és görbét csinálni belőle (ahogy az ábrámon látszik).

Egy normális ciklus kb. úgy néz ki, mint az ábrán. Az első felében a hő alacsony, majd ovuláció után felugrik, és ott is marad a menzesz kezdetéig.


Hogy miért is olyan hasznos?

- babatervezőknek: meghatározni az ovu időpontját (hiszen ekkor van a legnagyobb esély a terhességre)

- csak hogy megismerd a tested és a ciklusod (Pl. egyéb dolgokat is fel lehet írni a naptárban: mikor szexeltél, milyen volt a folyásod, volt-e vmi tüneted (ovulációs fájdalom, mellérzékenység stb.)

- kiegészítő védekezésként. Itt kihangsúlyoznám, hogy önmagában ez a módszer védekezésre NEM alkalmas. De más módszer mellé jól jön. (pl. óvszerrel szexelsz, és ha parás vagy, akkor a kritikusabb napokat-ovuláció környékét- még gumival is elkerülöd). Akkor is jól jön, ha pl. hiba csúszik a védekezésbe (mondjuk kiszakad az óvszer). Ha megmutatod a dokinak, akkor ő ez alapján tud mérlegelni, hogy szükséges-e a 72 órás tabi vagy sem.


Szóval szerintem mindenképpen érdemes vezetni a hődet, de önmagában védekezésre NE használd!!!


Egyébként ha nem akarsz papíron bajlódni ilyenekkel, ajánlom a ciklus.hu-t:)


Még vmi: Fogamzásgátló szedése mellett egyébként értelmetlen a hőmérés, mivel tabiszedés alatt NINCS peteérés. Az ábrán azt tételeztem fel, hogy vki éppen most kezdte el szedni a tablettát, tehát abban a ciklusban még volt ovuja, és aztán a menzesszel elkezdte a tabit.

2011. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!