Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Utolsó napokon bemehetek...

Utolsó napokon bemehetek tamponnal a Balatonba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyesmi kérdés volt már, meg ilyenek, de én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy a végén mi van. Mert olyankor gondolom már a fertőzésveszély is kisebb, vagy rosszul gondolom?

És még egyszer sem sikerült felraknom a tampont, de most pont úgy jött ki egy egynapos balatoni strandolás, amire nagyon szeretnék elmenni, úgyhogy lehet, hogy most tovább próbálkozok majd, és remélem végre sikerül... ha igen, akkor bemehetek? És amúgy nincsen az olyankor, hogy a víztől átázik a tampon, és aztán átereszti a vért, mikor kijövök?

15/l és köszi a válaszokat. :)


2011. aug. 3. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

HA sikerül akkor max egy óra, majd csere, vagy pihi.

Hideg a víz, meg ne fázz! :)

2011. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze bemehetsz.az okosok mindig azt mondják, hogy nem ajánlatos, de én már "mercizek" jó pár éve, akár első napokban is belemegyek (balatoni csaj vagyok) csak kevesebb ideig, többször kis időre...a végén meg pláne. Ha túl erősen vérzel, akkor gyakran cserélj tampont, mert ciki hogy jössz ki, és véres víz folyik a lábadon végig :)

Tampon felhelyezésnél meg kééérlek ne görcsölj rá, ez a baj, hogy bebeszéled nem tudod feltenni, kellemetlen stb..lazííííts!és menni fog...

2011. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Rosszul tudod, a menstruáció alatt végig nyitottABB a méhszáj, nagyOBB a fertőzésveszély. De ha nem vagy extra érzékeny, nagy valószínűséggel semmi bajod nem lesz.

A tampon kb. 15 mp alatt ázik át (a kádban ki tudod próbálni), de ha kijössz a vízből, nem fog folyni a lábadon a vér, attól ne félj. Viszont kb. 45 perc után ki kell menned a vízből, szappannal megmosdani (lent), tiszta kézzel tampont cserélni. Ha ezt nem tudod megoldani, bele se nagyon kezdj.

2011. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szerintem ne kockáztasd meg, nehogy elkapj valamit. Egyébként hogy-hogy nem sikerült még egyszer sem felhelyezni? Bocsi a kérdésért, de szűz vagy? Mert ha igen, akkor nem is fog sikerülni. Van rá esély hogy átázol. Szerintem ne menj bele így, menstruációnál nagyobb a veszély hogy elkapsz valamit, és szerintem az nem függ össze azzal, hogy a végén vagy-e vagy az elején. :)
2011. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, értem, köszönöm a válaszokat.

Igen szűz vagyok, de úgy tudtam, ez nem okoz problémát. Barátnőim is használnak tampont, és ők is szüzek még. Hát abban reménykedek még, hogy annyira a végén lesz már a fürdés, hogy el is múlik... sokszor mikor ezen izgulok, hogy múljon már el, hamarabb vége van. :D

2011. aug. 3. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
31 éve menstruálok és kb. 1 évvel rövidebb ideje használok tampont. Mindig, bármelyik napomon fürödtem strandon, tóban (kicsiben és nagyban), tengerben. Nyugodtan menj be te is, ha sikerül feltenned a tampont és érezd jól magad. Arra figyelj, hogy ha kijössz a vízből, cserélj egy szárazra (előtte alapos kézmosás!)
2011. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most eléggé felpörögtem, mert eddig néha próbáltam az egyik ujjammal kísérletezve megtapasztalni, hogy milyen irányba mehet a hüvelyem, de eddig sose sikerült nagyon sikert elérnem, mert mindig beleütköztem valamibe (esetleg a szűzhártyámba), viszont most valamilyen ihletnél fogva ott kicsit irányt váltottam, és így simán tovább tudtam tolni az ujjam. Hát remélem, hogy majd ha megjön akkor a tampont is sikerül végre felraknom. :)
2011. aug. 3. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
rakd föl,énis szoktam kisebb erősségűt akkor használni néha,szerintem kisebbet rakj föl;)
2011. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!