Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 10napja késik. Mi lehet a...

Már 10napja késik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nem mondhatnám hogy élek szexuális életet. Azalatt a 10nap alatt már voltam felfázva, már ha ez számít.
2011. aug. 4. 21:36
 1/7 anonim válasza:

A korod fontos dolog ilyenkor, leírnád?

Meg a nemed is a fiúknak nem jön meg XD.

Ha jól tudom fiatalabb korban csúszhat.

2011. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi.:$ 18/L
2011. aug. 4. 21:42
 3/7 anonim válasza:
Próbálj meg nem idegeskedni miatta. Minél jobban stresszelsz, annál később jön meg. Ami a felfázást illeti, úgy tudom ez is közrejátszhat.
2011. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bocs,de szerintem minél többet stresszelsz annál hamarabb jön meg. Nekem van hogy két hetet is késik a felfázásnak pedig ha minden igaz semmi köze nincs hozzá.
2011. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nônek nem jön meg óramû pontossággal. Lehet hormonális oka, stressz, fogyókúra.

Nekem is sokszor kimaradt és sokszor volt, hogy 35-40 naponta jött csak meg, pedig minden vizsgálat szerint egészséges vagyok. Cickafark tea nagyon jó egyébként ilyen gondokra, mert növényi hormont tartalmaz. (Gyerekvállalás elôtt ajánlják - be is vált nálunk.)

Mindenesetre ha sokat késik, ki-ki marad, azért érdemes kivizsgáltatni magad rendesen.

2011. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Rengeteg oka van annak, hogy késik. 18 évesen még normálisnak is mondható, nekem is késett, olyan is volt, hogy egy teljes hónap kimaradt. Doki azt mondta semmi baj, ha nem volt szex, akkor terhesség kizárva, egyéb gond nincs.

Késhet attól, hogy:

- felfáztál

- stresszes napjaid voltak, idegeskedtél valamiért

- ...


Ééés kaptam neked egy kis cikket, ami tuti jobban segít:

"Nagy hidegben és nagy nyári melegben megváltozik a női ciklus. Ilyenkor mindig több levelet kapok arról, hogy “nem jött meg időben”, “nem a megszokott módon jött meg”, “később jött meg pár nappal”. Utánanéztem, lehet-e ennek a hátterében valami.


A menses késéséhez nem elég, hogy hidegebb vagy melegebb van a szokásosnál, azonban a szélsőséges időjárás kialakíthat olyan elváltozásokat, ami önmagában már elég ahhoz, hogy megváltozzanak a tünetek (erősebb vagy gyengébb vérzés) vagy pedig korábban vagy később jelentkezzen a vérzés.


Az első gyakori ok a felfázás, ami téli hidegben és nagy melegben is egyaránt jelentkezhet (többet járunk mezítláb, lábról felfázunk, nyáron estefelé hűvösebb van, de a nappali meleg miatt lengébben öltözünk, hideg italokat iszunk stb.)


A második lehetséges ok a lélekben keresendő. Mindenki számára ismert a “hosszú forró nyár” szindróma, a nagy meleg agressziót okozhat, növekszik a stressz, a nagy hidegben, a téli hónapok alatt pedig a szervezet lecsökkent szerotonin szintje miatt reagálunk rosszabbul a stresszes helyzetekre, depresszió alakulhat ki, ami szintén a menstruációs tünetek megváltozásához vezethet.


A harmadik ok lehet a vashiány, amire a téli, egyoldalú táplálkozás miatt szintén nagyobb esélyünk van."


Remélem segítettem :) akármi is van ne idegeskedj, mert akkor mégkésõbb jön meg.

2011. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2011. aug. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!