Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vény nélkül kapható...

Milyen vény nélkül kapható görcsoldó gyógyszerek vannak?

Figyelt kérdés

Algoflex-m-et egyszer vettem be. Suliba jött meg és nem volt nálam gyógyszer. Osztálytársam adta, hogy vegyem be, mondván neki a gyógyszertárban ezt ajánlották, ugyanis ez nagyon erős görcsoldó. Nos, bevettem a gyógyszert, továbbra is "világomat nem tudom" állapotban voltam, nekem konkrétan semmit nem ért ez a gyógyszer.

Egyébként 4 éve amióta menstruálok akármikor görcsöltem mindig no-spat vettem be. Eleinte nem is voltak nagyon görcseim, de az utóbbi egy évbe időnként kegyetlen érzés.


Ma ebéd után pl. bevettem egy no-spat és egy algopyrynt (ha nagyon görcsölök ezt a kombinációt használom), kb. fél órával utána még olyan volt, mintha jobban görcsölnék, mint előtte. Próbáltam aludni, nagyon nehezen sikerült elaludnom, aztán kb. 2-2,5 óra pihenés után már nem görcsöltem. Most megint kezd egy kicsit.


Félek, hogy mi lesz, ha megint suli lesz. Nem akarok azért hiányozni, mert éppen megjött a menstruációm. Pedig időnként úgy érzem, mintha a szervezetem hozzászokott volna ahhoz, hogy mindig no-spat veszek be, ha görcsölök.


Van valami vény nélkül kapható görcsoldó gyógyszer, ami esetleg erősebb a no-spanal?

16/L


2011. aug. 6. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan gyógyszer, amit háziorvos felírhat ?
2011. aug. 6. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Feküdj meleg vízbe vagy tegyél meleg vizes törölközőt a hasadra. Többet ér mint bármelyik görcsoldó.
2011. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
neopampullár.
2011. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy kb. mikor jönne meg, előtte pár nappal ülj bele tengeri sós vízbe˛/ fürdőbe. Nekem annak idején sokat segített.
2011. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

akinek nem segít a nospa + algopyrin kombó, annak a melegvizes törölközőtől sem lesz elviselhető a fájdalma...


kérdező! én is így szedem, ahogy te, a gyógyszerész nem tudott erősebbet ajánlani recept nélkül. menj el a háziorvoshoz és kérd meg hogy írjon fel cataflamot vagy meristint, ezek használnak :)

2011. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van egy kék zselés anyaggal töltött párnaszerűségem, amit lehet fagyasztani és melegíteni is. A múlt hónapba forró vízbe tettem néhány perce, hogy átmelegedjen és a hasamra tettem. Valamivel jobb volt, és amikor lehetőségem van, használni is fogom a továbbiakban, de sajnos gondolnom kell arra is, ha mondjuk reggel vagy suliba jön majd meg.

Ugyanis az utóbbi 6-7 alkalommal felkelés után 1-1,5 órán belül megjött.


Suliba mondjuk nem tudok meleg vizes törölközőt tenni a hasamra meg semmit. Mondjuk suliba olyat szoktam, hogyha épp nincs rajtam a pulcsi, akkor összehajtom és a hasamhoz teszem. Volt már olyan is, hogy rázott a hideg és pulcsiba ültem, úgyhogy elkértem osztálytársam pulcsiját, úgy is a széken volt neki.


Az az ampulla, amit írtál második válaszoló, vény nélkül kapható?

2011. aug. 6. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire erős fájdalmaid vannak, akkor mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, mert a görcsöket akár egy krónikus gyulladás vagy endometriózis is okozhatja! Alapvetően a Papaverinben és a No-Spaban található görcsöldó van minden jelenleg kapható menstruációs görcsoldó gyógyszerben, csak a hatóanyagok kombinációja más (pl. a Meristinben nyugtatót is tettek mellé). Nem írtad, hogy egyébként a vérzésed rendben van-e, mert ha a görcs mellé nagyon erős vérzés is társul, akkor egészen más típusú gyógyszert kellene szedned a panaszaidra (ún. naproxen tartalmú gyógyszereket, pl. Apranax, esetleg egyéb alternatívák, amelyek a vérzés erősségét csökkentik le és ezáltal szüntetik a görcseidet is), ezek azonban szigorúan receptkötelesek. Próbálkozhatsz homeopátiával is, de itt is érvényes az, hogy a megfelelő szer kiválasztásáoz tudni kell a kiváltó okot.
2011. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagylányom küszködött erős görcsökkel, a sugárhányásig rosszul volt.

Már tudja, mikor, melyik napra (2., 3.) várhat erős görcsöket, ilyenkor előző nap késő este vesz be 1 tbl. non steroid antirheumaticumot, pl. Melodyn-t, Meloxicam-ot, másnap du.-ig semmi baja sincs. Természetesen ezek vényre írható gyógyszerek, mindenképp keresd fel a háziorvosodat.

2011. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A házi orvosomhoz úgy is mennem kell hamarosan más gyógyszert feliratni, akkor majd kérek valami tanácsot, gyógyszer receptet.

Egyébként a vérzésem rendben van. Egyáltalán nem mondanám erősnek vérzésnek, az első 2 napban napközben egyenletes, normál mennyiségű vérzésem van, éjszaka alig van valamennyi, 3-4-5 napon már egyre kevesebb van. Egyébként rendszeres is a menstruációm, csak ezek a görcsök.


Az apranaxot ismerem sajnos, nővérem olyan gyógyszert szed, bár ő sem volt nőgyógyásznál a görcsei miatt, csak házi orvosnál.

2011. aug. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!