Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tüszőrepedés kb. mikor...

A tüszőrepedés kb. mikor következik be?

Figyelt kérdés
11/l. Azért kérdem mert ugy júl. 20 körül valami iszonyatosan belém nyilalt a petefészkeim környékén. 10 percig tartott az egész.Arra gyanakvom, talán az lehetett de nem biztos. itt van még pár dolog ami talán segítet a megállapításban: szőrös vagyok azokon a helyeken, nőnek a melletim, 1 éve van fehér folyásom, mostanában ingerlékeny vagyok és unott.
2011. aug. 7. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Van már egyáltalán vérzésed?

Egyébként tüszőrepedés a következő menzesz előtt kb. 14 nappal van. Értelemszerűen az első időpontját még csak megsaccolni sem tudod:) De igazából az első vérzéseket általában nem előzi meg tüszőrepedés. Az első néhány hónapban, akár egy évben nem igen van ovuláció. De persze kivételek lehetnek:)

2011. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én ezt nem értem.... ha a tüsző nem reped meg az első menstruáció előtt, akkor egyáltalán hogyan menstruálunk? amugy még nem jött meg....
2011. aug. 8. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:

A menstruációhoz nem kell tüszőrepedés. Beindul a hormontermelés, csak nem olyan még, mint mikor már stabil a ciklus.

De pl. később is előfordulhat olyan ciklus, amelyben nincs peteérés. Sőt, ha vkinek hormonális okok miatt nincs peteérése, akkor is lehet menzesze, mert az elöregedett nyálkahártya leválik.


De azért eszedbe se jusson az első menzesz előtt védekezés nélkül szexelni emiatt. Mint mondtam, biztos vannak kivételek:)

(Mondjuk 11 évesen egyáltalán ne jusson eszedbe szexelni:D)

2011. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!