Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzést megelőző...

Gombás fertőzést megelőző kúpot strand után tudtok mondani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A kúp, ahogy a többi gyógyszer is gyógyításra való, nem megelőzésre.
2011. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt én nagyon jól tudom, de most látom a videoklinika.hu oldalon hogy ha valaki hajlamos fertőzésre akkor strandolás után dugjon fel egy kúpot megelőző jelleggel. És én ezért kérdeztem, hogy tud-e valaki konkrétan gyógyszert.
2011. aug. 8. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Simán mosakodj meg Saforelle intim mosakodóval,és nem lesz semmi bajod.
2011. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ami fontos a megelőzéshez: ne maradj nedves fürdőruhában, mindig cseréld le szárazra, gyógyszertárban lehet kapni probiotikumos tampont, azt strandolás közben használhatod, esetleg olíva olajba mártva. Utána semmiképp se használj se Canestent, se mást, mert azzal csak azt éred el, hogy a gombák rezisztenssé válnak a gyógyszerre. Ezt nődoki mondta. Amit célszerű ilyenkor használni, az a hüvelyflóra visszaállító kúp/kapszula. Pl.: Gynophilus. A lényeg, hogy probiotikumos legyen! Remélem segítettem.
2011. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megelőzni az esemény előtt lehet :) Ha már megtörtént valami (pl. strandolás), akkor a következményekkel kell/lehet számolni.


Ha fertőzést kaptál, akkor azt igen hamar észlelni fogod (viszketés, csípés, túrós váladék), és ezt már leginkább csak gyógyszerrel (pl. kúp) lehet kezelni. Ilyenkor legjobb orvoshoz fordulni, de egy Canesten kúrát is kipróbálhatsz (utóbbi esetben nem garantált a gyógyulás, hiszen nem ismert a kórokozó).


Ha nem érzel semmilyen panaszt, de mégis megnyugtatna valamilyen (kezelés), akkor az alábbit (vagy hasonló készítményt) javaslok:


[link]

2011. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi nagyon hasznos információkat! :))

Várom még a további tapasztalatokat!

2011. aug. 8. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Az információ az, hogy minden baromság, amit írtak, kivéve, hogy cseréld le a vizes fürdőruhádat.


Minden, amit magadra kensz és magadba dugdosol, csak felborítja a hüvelyflóra egyensúlyát, és ettől még nagyobb eséllyel kapod el a fertőzéseket.

Akármilyen tampon, ha nem menzeszkor használod, magába szívja a nedvességet, kiszárad a nyálkahártya, jönnek a fertőzések. Probiotikum ide vagy oda. A hüvelybe egyébként is tejsavbaktérium való.

Kimosni sem ajánlott, csak orvosi utasításra, az orvos által javasolt/felírtk készítménnyel. Semmi intimzuhany, törlőkendő, lemosó és társaik, többet ártanak mint használnak, az, hogy milyen jó, csak reklám.

Minél több ilyet használsz, annál "hajlamosabb" leszel a gombára. Használj babaszappant naponta 1-szer, max. kétszer, és csak kívül, az a legjobb.

Az olívaolaj is egy baromság, legalább akkora, mint a joghurt.


Ha ennyire félsz a fertőzésektől, ne menj strandra, azzal lehet legjobban megelőzni. Ha egészséges vagy, egészséges hüvelyflórával, akkor viszont nincs félnivalód. Ha minden sz*rral már tönkretetted, akkor van, de onnantól a helyzet már csak romlik.

2011. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszike!!
2011. aug. 10. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:
12 02 írta le tökéletesen!!!
2011. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék az utolsó előttivel. Az olívaolaj azért nem baromság, mert taszítja a vizet, ezáltal a bacikat is, egyben táplálja a hüvelyt, nem fog kicserepesedni tőle vagy ilyesmi. A gynophilus kapszula meg tényleg nagyon hatásos, saját tapasztalatból írtam. Amióta ezeket a dolgokat, amiket fentebb leírtam, betartom, nincs semmi bajom strandolás után, pedig korábban mindig összeszedtem valamit. Egyébként meg nem magamtól találtam ki, hanem így ajánlotta a nődokim, akiben megbízom. És van úgy, hogy az ember nagyon szeretne elmenni strandra vagy élményfürdőbe, de soha ne tegye, ha egyszer hajlamos a fertőzésekre? Azért ez elég drasztikus lenne.
2011. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!