Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki magyarázza el Nekem,...

Valaki magyarázza el Nekem, mikor vannak a termékeny napok?

Figyelt kérdés
Próbáltam "termékenység" kulcsszóval bármi számomra érthetőt találni a neten,de nem sikerült...itt is,csak a -gyerekvállalás,nevelés- témakörben találtam gyermekre vágyók kérdéseit,akik pontosan tudják mi hanyadik napon...számomra az sem világos honnan kezdődik a számolás!:) Tehát valaki kérem magyarázza már el az Én szintemnek... Köszönöm.
2011. aug. 9. 13:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ciklust elosztod kettővel, akkor van a legtermékenyebb nap, de mivel az ondósejtek 3 napig is elélnek, így plusz mínusz 3 nap.
2011. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A ciklust mindig a menzesz első napjától számoljuk. A következő menzesz előtti utolsó nap a ciklus utolsó napja.

Ez rendszeres ciklusnál nagyjából állandó, leggyakrabban 28 nap, de 21-35 nap között ált. normális.

Ha a ciklus hosszából levonsz 14 napot, akkor kapod meg kb. az ovuláció időpontját.

(Tévedés hogy kettővel kell elosztani, mivel csak 28 napos ciklus esetén egyezik meg a fele a -14 nappal!!)

Persze ez a számolgatás nem igazán pontos. Gyerekvállalásnál érdemes akkora időzíteni a szexet, de védekezésre nem igazán alkalmas.

2011. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

"(Tévedés hogy kettővel kell elosztani, mivel csak 28 napos ciklus esetén egyezik meg a fele a -14 nappal!!) "

A 14. napon van ha 28 napos ciklus van, de nem a 14.-n ha pl. 35 napos ciklus van, mindig a ciklus felénél van!

2011. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

De mondom, hogy nem a felénél. Ciklus hossza-14 nap.

A luteális fázis ált. állandó, 14 nap, míg a folliculáris fázis hossza eléggé változó.

35 napos ciklus esetén az ovu ált. a 21. napon van. Az közel sem a fele.

2011. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Teszt mennyi idő múlva mutatja ki? Gondolom ennek is van valami "átfutási ideje"...:)
2011. aug. 9. 14:11
 6/27 A kérdező kommentje:
Na ugye nem akartok összezavarni?!:) Ilyen szakszavakat csak akkor írjatok,ha magyarázat is van mellé!:)
2011. aug. 9. 14:14
 7/27 anonim ***** válasza:

Kb. 14 nap. Az érzékenyebbek akár 10 nap után is kimutathatják, de sztem felesleges akkor tesztelni.

14 napot várjál legalább, de még biztosabb ha megvárod a következő vérzésed.

2011. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

folliculáris fázis= menzesz első napjától a ovulációig terjedő időszak

luteális fázis= ovulációtól a következő menzeszig terjedő időszak.

2011. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
De te most tulajdonképpen babát szeretnél, vagy csináltál egy butaságot, és most parázol?
2011. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Egyébként az utóbbi...:( Habár ez nem kérdés a válasz szempontjából!:) De igen,ezért nem vagyok tisztában a témával,mert még nem is érdekelt...
2011. aug. 9. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!