Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki magyarázza el Nekem,...

Valaki magyarázza el Nekem, mikor vannak a termékeny napok?

Figyelt kérdés
Próbáltam "termékenység" kulcsszóval bármi számomra érthetőt találni a neten,de nem sikerült...itt is,csak a -gyerekvállalás,nevelés- témakörben találtam gyermekre vágyók kérdéseit,akik pontosan tudják mi hanyadik napon...számomra az sem világos honnan kezdődik a számolás!:) Tehát valaki kérem magyarázza már el az Én szintemnek... Köszönöm.
2011. aug. 9. 13:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Elég sokat olvastam a témában, és orvosira járok (bár hozzáteszem, hogy csak harmadéves leszek, és még nemvolt nőgyógyászatom).

Spemicid termékek közül csak a pharmatexet és a patentex oval-t ismerem, de lehet, hogy nem is nagyon van másik.

Különböző kiszerelések vannak (krém, kúp, tabletta), neten biztosan találsz információt.

Önmagukban alkalmazva eléggé megbízhatatlanok, szóval egyéb védekezés nélkül egyáltalán nem ajánlom.


Megmondom őszintén a legjobb védekezésnek szülés előtt (a tablettán kívül) az óvszert tartom, és ezt a megoldást csak akkor javaslom, ha vmiért az óvszer nem jöhet szóba.

Gondolom a gumi főleg a párod miatt esik ki. Ilyen esetben azért azt javasolnám, hogy jussatok kompromisszumra: "terméketlen" napokon alkalmazzatok megszakítást és spermicidet együtt, de a termékenyebbeken inkább óvszert használjatok.


Én sajna csak lehetőségeket tudok sorolni, dönteni és mérlegelni neked kell. Felelősséget pedig nem tudok vállalni, hiszen semmi sem 100%.

2011. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. aug. 12. 20:02
 23/27 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolóm!:) Eset utáni 10 nappal mit jelenthet pecsételő vérzés és fájó szexuális együttlét (ami 2 napig tartott)?


Már alig várom a hétfőt,akkor csinálom a tesztet,nem értem ezt a 14 napot,habár azt mindig is gondoltam,hogy túlzás a teszteken lévő "3napos terhességet is kimutatja" szöveg,na de hogy ennyire!:)

2011. aug. 17. 11:08
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jelenthet, egyelőre ne idegeskedj miatta. Ha máskor is előfordul, akkor nézesd meg magad orvossal.


Ez a "3 napos terhességet is kimutatja" reklámszöveg a kevésbé tájékozott emberek becsapása kb. Sokan nem tudják, hogy a beágyazódástól kezdve beszélünk terhességről. A beágyazódás pedig csak a megtermékenyítés utáni 6-7. napon kezdődik. Utána kezd el termelődni a HCG hormon, amit a teszt kimutat.

A legérzékenyebb teszt a 3 napos terhességet mutatja ki, azaz 6-7 nap beágyazódás+3 nap, ami összese 10. Tehát egy érzékeny teszttel akár már 10. napon is ki lehet mutatni, de azért ez nem túl megbízható. Ha nagyon alacsony még a hormonkoncentráció, akkor téves eredményt adhat.

Plusz az is benne van a pakliban, hogy mondjuk az aktus 2 nappal hamarabb történik, mint a megtermékenyítés (a spermiumok elvannak egy ideig a nőben), és akkor már rögtön bukik a dolog.

Ezért mondják, hogy érdemes kivárni a 14 napot. Sőt, a legbiztosabb az, ha akkor tesztelsz, mikor a vérzésed lenne.

És mindenképp reggeli első vizeletből csináld, mert abban nagyobb a hormontartalom (mivel éjszaka nem pisilsz).


Szóval ha nagyon ideges vagy, és eltelt már 10 nap, akkor csinálhatsz tesztet (de akkor olyat keress, amire ezt a 3 napot írták), de ha negatív, akkor még nem árt megismételni pár nap múlva.

2011. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Azért a reggeli koncentráltabb HCG tartalommal Én is tisztában voltam:),meg a 3 napos szöveget sem hittem el,szóval azért annyira síkhülye nem vagyok.:) Mármint hogy Téged nyugtassalak,mert sík ideg,az viszont Én vagyok.


Na mindegy.


Hétfőig már kibírom az a 16. nap lesz,sőt kedden reggel fogom megcsinálni konkrétabban 17.nap.


Köszi a sok segítséget,szerintem majd még jelentkezem Nálad!:) Nem sok "ismerősöm" jár az orvosira!:)

2011. aug. 17. 21:16
 26/27 A kérdező kommentje:

A helyzet a következő: Nem két napig tartott a vérzésem,hanem azóta is tart. Először gondoltam lehetséges,hogy 1 héttel elszámoltam magam és megjött (ami lehet) de már tizenegy-két napja tart...ha hétvégén sem múlik el jövőhetet nőgyógyásszal kezdem.:(

Ötleted lehet addig is?

2011. aug. 26. 19:42
 27/27 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyi ideje vérzel, akkor terhes nem vagy valószínűleg. Lehet hormonzavar, ciszta meg gondolom rakás más dolog. De az is lehet, hogy nincs semmi gond. Ha egyszer tapasztal az ember rendellenes vérzést, az még nem biztos, hogy bajt jelent.

Ha esetleg elmúlna, de a következő is ilyen hosszú lenne, akkor is menj el dokihoz.

2011. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!