Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ázok át tamponnal, ha...

Miért ázok át tamponnal, ha még nincs tele?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy amikor tampont használok, 1-2 órán belül azt veszem észre, hogy véres a bugyim. Aztán kicserélem a tampont, és azt látom, hogy nincs is tele... Persze nem ázok át nagyon, csak egy picit lesz foltos a bugyim, de engem zavar. Ezt miért van? Másokkal is történt már ilyen?
2011. aug. 9. 18:49
 1/7 anonim válasza:
Nem jó méretű tampont használsz, vagy nem jó minőségűt. Vegyél eggyel nagyobbat, és lehetőleg ne a legolcsóbbat.
2011. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb szögben helyezted föl a tampont, és emiatt "nem zár olyan jól rá" a hüvely izomzata,így mellette szivárog.


De velem ez elsősorban akkor fordult elő rendszeresen,amikor Silk Touch borítású tampont használtam. A Silk Touch ("szálfátyol") réteg ugyanis nem más,mint egy külső, "csúszósabb" fedőréteg a tamponon, ami sűrűn lyukacsozott, vagyis a vér a tampon belsejébe, a tényleges nedvszívó vatta részhez csak azokon az apró lyukakon át tud bejutni.Ennek nálam az lett az eredménye, hogy a tampont alig telt,viszont mellette szivárgott és hamarabb ki is csúszott mindig.


Azóta nem veszek Silk Touch borítású tampont.

2011. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rosszul helyezed fel, és kisit kifolyik mellette.

De az is lehet, hogy nem tudod magad teljesen megtörölni, és az ottmaradt vér maszatolja össze a bugyid.

2011. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is Silk Touch-ot használok, szóval lehet, hogy ez a probléma... Egyébként nem olcsó tampont szoktam venni, hanem ob-t, és normal méretűt, szóval tényleg nem értem, hogy mi a probléma... Az mit jelent, hogy rossz szögben helyezem fel? Mindig úgy helyezem fel, ahogy a mellékelt "betegtájékoztatón" írják, és általában könnyen felmegy, de lehet, hogy rosszul helyezem fel, mert a probléma még mindig fennáll :/ Az esetleg nem lehet magyarázat, hogy túl sok vér van egyszerre, ezért nem képes egyszerre az összeset felszívni, és valamennyit átenged?
2011. aug. 9. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt már!És amikor kivettem a tampit,akkor láttam hogy még félig sincs megtelve.Nekem nem hiszem hogy a mérettel van gond,Mert ez is nehezen megy fel,nagyobb biztos nem menne!


Én azt tanácsolom mindig használj tisztasági betétet. :)

2011. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nállam is akkor fordult elő amikor Silk Touch-ot használtam, ezért az első pár napban amikor erősebb a vérzés akkor Curved Grooves-t használok, és az utolsó napokban használom csak a Silk Touch-ot. Amugy Én mindig is ob-t használok és nem is használtam még mást, de Én meg vagyok vele elégedve, csak hát erre figyelek és igy nekem jó. Próbáld ki Te is.
2011. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. aug. 17. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!