Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki vaginizmusban...

Ha valaki vaginizmusban szenved akkor, hogy szül gyereket? Egyáltalán hogyan esik teherbe, ha egyszer a hüvelye úgy begörcsöl, hogy a pénisz elakad a bejáratnál?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud gyereket szülni, és teherbe esni sem, mivel nem tud szeretkezni sem.

Ugyanis a férfi nem tudja betenni.

Ha pszichológushoz megy, az rendbe tudja tenni, és akkor már nem fog görcsölni.

2011. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában kezelhető a dolog. Legtöbbször pszichés eredetű, azon egy agyturkász segíthet, de ehhez az kell, hogy akarja a páciens is tényleg. Kisebb hányada orvosi eredetű, ez szinte kivétel nélkül orvosolható.

Akinél meg nem, az nem szül, nem lehet mit tenni.

2011. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

van egy ilyen honlap erről és ott olvastam hogy tágítással orvosolható


www.vaginizmus.hu

2011. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Ha vaginizmusban szenved, akkor jobb, ha nem esik teherbe - nem is tudna -, és még jobb, ha nem vállal gyereket.


Előbb a lelkét kéne rendbe tenni ahhoz, hogy felelősségteli, normális szülő lehessen belőle. Ugyanis vagnizmussal élni nagyon kemény dolog, különösen házasságban. Ha csak gyereket akar magának szülni, de többé szeretkezni nem, akor akkor lehet egy önző infantilis kis liba is; ha viszont családot szeretne, férjet és gyerekeket, akkor a vagnizmus ellen tenni kell - leginkább valóban pszichiáterrel vagy egy jó (JÓ!) szexológus orvossal.


A vaginizmus oka lehet pl. korai életkorban elszenvedett nem erőszak vagy zaklatás, amely trauma fel nem oldása esetén nagyon nem egészséges teherbe esni, sem szülni, mert a trauma bármikor betörhet a tudatba. Ami abszolút nem leányálom, adott esetben akár bele is lehet zakkanni.

2011. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
még csak 19 vagyok úgyhogy a gyerekvállalás még nagyon messzi van, csak elgondolkoztam. Pszichológusnál is jártam, de nem sok sikerrel járt. Megtanította az autogén tréninget(aminek elvileg használnia kéne)de eddig csak vizsgahelyzetekben és szemétkedő tanárok ellen tudtam sikeresen alkalmazni.
2011. aug. 10. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!