Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj ha 22 évesen még nem állt...

Baj ha 22 évesen még nem állt be a menstruációm?

Figyelt kérdés
vagy valakinek soha nem lesz rendszeres?
2011. aug. 13. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyám azt mondta neki 40 éves korára állt be XD nővéremé is olyan elcseszett, mint anyumnak, van h fél évig!!! nem menstruál.
2011. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok és még mindig össze-vissza jön meg :$ néha 2 hónap is kimarad, aztán úgy félek, hogy útban van egy kisbaba :D
2011. aug. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22 vagyok én is! SOHA nem jön meg pontosan :/ most május óta késik, de így van ez 12 éves korom óta... mikor meg megjön akkor tök normális, tűrhető hasfájással, és normál 5 napos vérzéssel... anyát kérdem mindig h nem baj-e, de neki is szülés után állt be...
2011. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

akkor nagyon nem vagyok egyedül vele :/

nincs mit tenni, kivárom hátha helyre rázódik , vagy marad így :D

csak jó lenne ha kiszámíthatóbb lenne, nem ilyen "most vagy jön vagy nem , vagy most vagy 2 hét múlva..." össze vissza :/


úgy hallottam hogy valami hormonos gyógyszerrel be lehet állítani? ezt esetleg próbálta valaki?

2011. aug. 13. 00:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a fogamzásgátló is beállítja, hormon mjuk abban is van :) Anya mondta h neki addig ok volt amíg szedte amikor abbahygta visszaállt az abnormálisra
2011. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
aham lehet hogy segítene nekem is :D eddig még nem szedtem
2011. aug. 13. 00:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rendszertelen, akkor baj, mert azt jelenti, hogy valami nagyon nincs egyensúlyban a szervezetedben, 1-2 nap eltérés még normális.


Cikluszavar jelezhet komolyabb bajt, úgyhogy érdemes kivizsgáltatnod magad: nemi hormonok, pajzsmirigy, stb. Ezeken kívül számos más, külső oka is lehet, hogy miért rendszertelen a mensesed, pl. kóros soványság, elhízás - anorexiásoknak sokszor egyáltalán nincs mensesük és a sportolóknak is nagyon gyakran rendszertelen a ciklusuk. Bármilyen más panaszod van mellette? Pl. egyszer hasmenéses-székrekedéses gondok, ingerültség esetleg fásultság, érzed folyamatosan úgy, hogy be vagy lassulva? Ezek mind utalhatnak pajzsmirigy-problémára, az pedig kihat a ciklusod szabályozására is. Pattanások, túlzott szőrnövekedés, depressziós hangulat, libidócsökkenés utalhatnak például a női nemi hormonjaid hiányára. Háziorvos tud kivizsgálásra küldeni és egy egyszerű, de specifikusan megkért vérvételből kiderül, hogy áll-e hormonáli sprobléma a háttérben. Érdemes menstruációs naplót vezetned, ha még nem tetted volna meg. Szándékosan hagytam a legvégére a stresszt, de ez is okozhat cikluszavart.


Mivel 22 éves vagy, így elképzelhető (bár ritka), hogy "későn érő típus" vagy: a teljes nemi érés kb. 24 éves korra fejeződik be, de ez egyénenként eltérő lehet - eddig még kismértékben változhatnak a másodlagos nemi jellegek és így ezzel "párhuzamosan" a menstruációs ciklusod is.

2011. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg "normál" fogamzásgátlót szoktak felírni csak cklusszabályozásra is, de ha más ok áll a háttérben, akkor ezzel csak elfednéd a tüneteket. Ha a pajsmirigyhormonjaid rendben vannak és a nemi hormonjaid is, akkor viszont a nőgyógyász is ezt fogja javasolni, hacsak nem áll fenn más kizáró ok (pl. mélyvénás trombózisra való hajlam).
2011. aug. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hú köszönöm ezt a részletes választ :) ezek alapján lehet hogy nem ártana utána járni a dolognak ...


és a többiek válaszát is köszönöm :)

2011. aug. 13. 00:50
 10/10 A kérdező kommentje:
háziorvosnál voltam érdeklődni, de azt mondta ez normális a koromban, igaz ez 2 éve volt kb.. de most egy olyan embertől hallottam erről a hormonos dologról aki miatt elgondolkoztam, hogy lehet mégis baj emögött :/
2011. aug. 13. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!