Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy pont a nők...

Miért van az, hogy pont a nők nem értik meg, ha egy másik nőnek borzasztóan fáj a hasa a menstruáció miatt?

Figyelt kérdés

Nemrég jött meg, és illett volna kimennem a párom meccsére, de nagyon fájt a hasam. A párom ezt egyből megértette, rossz szó nélkül, a húgom meg anyám meg mégis itt sipákol egy órája nekem, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy nem mentem ki, és olyanokon gúnyolódnak, hogy "jajj szegénykém, bele ne haljál!". Nem értik meg, hogy nekem nagyon fáj és az egész altájam érzékeny, így inkább pihennék?

A másik eset, még mikor gimis voltam... úszni jártunk az osztállyal. A férfi tanárunk megértette, tök normálisan kezelte, ha valakinek megjött és nem akart úgy úszni. A női osztályfőnökünk erre intézkedett, hogy muszáj belemenni a vízbe úgy is, nincs semmi elmaradozás, szerinte senkit nem érdekelt, hogy nekünk mi a bajunk. Nő létére nem értette meg. Miért van ez? A férfiak miért képesek megérteni, a nők pedig, akik ugyanúgy átélik a fájdalmat, a rossz érzést, ők miért nem értik meg?

Elnézést, de ennek nem találtam jobb témát, különösen, hogy ez nekem a családomhoz is kötődik.


2011. aug. 13. 10:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

Óh, látod, meg is jöttek az ilyen nők :D

Pontosan ez a felfogás miatt.


Akkor én most - mivel volt annyi eszem és végigolvastam, nem ragadtam le a kérdés címénél -, kommentelném az egészet a kedves válaszolók felé is.

1, Tényleg vannak olyan esetek, amikor mindenféle nőgyógyászati gond nélkül is SZARUL tud lenni az ember.

Nekem sem szokott semmi gondom lenni menstruációkor, de bizony egy évben egyszer előfordul hogy még ülni sem bírok olyan rosszul vagyok. Tehát LÉTEZIK ilyen.

2, Úgy hogy megvan, nemcsak hogy úszni egészségtelen, de belegondolva picit undorító is egy olyan medencében úszni, amibe belemenstruált valaki. Lehet finnyásnak nevezni.


Tehát kedves kérdező, ne foglalkozz az ilyen nőkkel. Alapjában véve nem azért szemetek mert nem tudják milyen érzés, hanem mert valakin mindig ki kell tölteni ha a férjnek éppen egy hete nincs kedve szexelni... :)

2011. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%

"Hát én elmentem orvoshoz, kezelnek is, de néha olyan erősen fáj, hogy az már borzalom.

És hát másokat egy csppet sem tudja érdekelni, hogy rajtuk kívűl van élet, és nem mindenki szorozatgyártmány." - de te legalább elmentél ;)

2011. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy a kötelező dolgaimat ellátom. Viszont ilyenkor nem megyek az első 1-2 napban szórakozni, nem szeretem, kényelmetlen 2-3 óránként wc-re futkoznom. De ugyanúgy egyetemre járok, tanulok, dolgozok, takarítok, bármit. De a szórakozás rész helyett ilyenkor inkább itthon maradnék, mert értek már kellemetlen meglepetések ez miatt.


Igen, ott a pont: a nők sokkal gonoszabbak, mint a férfiak. Érdekes, mert nekem nőként sosem jutna eszembe más fájdalmán gúnyolódni és direkt látványosan lesz*rni, hogy rossz neki.


A nőgyógyászról pedig: kb már 50x voltam, 4-5 nőgyógyásznál. Mindegyik hazaküldött egy fájdalomcsillapítóval, ami mellesleg semmit nem ért, aztán menjek Isten hírével! Így oldották meg a gondjaimat.

2011. aug. 13. 10:27
 14/21 A kérdező kommentje:
10:23-as, megértelek. Nálam is ugyanez a helyzet. :(
2011. aug. 13. 10:28
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Mert azt hiszik hogyha nekik nem fáj akkor neked sem fájhat annyira. Persze mindenkinek rossz, de akinek kicsit fáj szerintem az azt hiszi hogy másnak sem rosszabb ennél csak rájátszik meg sajnáltatja magát. De én megértelek mert én nem hogy néhány dolgot nem tudok csinálni ilyenkor, hanem egyáltalán semmit nem tudok az első 2 napban. Még dolgozni sem. De valahogy körülöttem megértő emberek vannak. Mondjuk munkahelyen az kellett hogy kétszer összeessek ilyenkor, de azóta ott is megérti mindenki hogy nem bírom bármennyire is akarom.
2011. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én is ilyen voltam korábban, de mivel orvosról orvosra jártam és mindig csak a fájdalomcsillapítókat etették velem, aztán egyszer túladagolásom volt... akkor döntöttem úgy, hogy fogamzásgátlót fogok szedni, ami szerencsére csökkentette a fájdalmat. Ez azt jelenti, hogy nincs már egész 1.-2. nap hasmenésem, nem szédelgek egész nap és nem sírok, fetrengek a fájdalomtól - korábban ez volt. Most már csendesen, néha kicsit sziszegve, de elviselem.
2011. aug. 13. 10:39
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

szia!


Én megértelek téged. Én is úgy vagyok, ha megjön - fogamzásgátló mellett is! - hogy majd' le szakad a derekam, és a 2 lábam. Oda sugárzik nekem le a fájdalom kezdetektől. Ráadásul, mióta szedem a tabit, a fejem is fáj. Addig nem fájt... és 8 napig tart a menzeszem, irtó erősen.

De nekem a mozgás jó rá szerencsére.

Itthon már megszokták, hogy mondom, hogy leszakad a csont a lábamról, főleg a 2 combomban fáj, meg a derekam hátul. De nem hiszem, hogy átérzik, mert a legtöbb nőnek nem ott fáj. Én sem szedek fájdalomcsillapítót rá, mert szerintem nagyon károsak. Végül is, semmire sem szedek fájdalomcsillapítót...

Ezt valahogy ki kell bírni, hisz nők vagyunk. Aki meg ezt kétségbe vonja, hogy fáj, azzal meg ne törődj!

2011. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
26%

Mert nem képesek felfogni, hogy attól, hogy nekik nem fáj, másnak igen is fáj.

Ha egyszer szenvednének annyira, hogy már kb sírnak, és a fájdalomcsillapító se mulasztaná el, akkor nem tudom mit szólnának.

Egyszerűen képtelenek felfogni, hogy nem mindenki egyforma.


Ez olyan, mint mikor vki azt írja, hogy hízott a tabitól, erre rögtön jönnek a nők, hogy "nem attól híztál, hanem azért, mert zabálsz". Hát honnan a jó fenéből tudja ő, hogy más szervezetére hogyan hat?

2011. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%

Nincs olyan, hogy A nők és A férfiak. Ne általánosítsunk! Mindkét nemben bővel van ellenpélda. Én nő vagyok, mégis zokszó nélkül megértem, hogy panaszaid vannak, és ha én lennék az édesanyád vagy az osztályfőnöknpd, akkor természetesnek venném, hogy ha görcsölsz, akkor pihensz. Empátia, megértés, tolerancia.


Azok a nők, akikről írsz, önző, mindent csak a maguk szemszögéből néző emberek. És vannak ám ilyen férfiak is! A nagyapámnak soha nem fájt a feje, amikor másnak fájt - anyám migrénes volt -, akkor azzal intézte el, hogy neki bezzeg sose fájt; ha nekem tizenévesen fájt a lábom, akkor azzal intézte el, hogy nekem nem fájhat még semmim, mert nagyon fiatal vagyok...na, ez az érzelmi szegénység és az önösség és a csőlátás jele - az ilyen ember, legyen akár férfi, akár nő, mindent csak a maga szemszögéből néz. Ha neki nem fáj, akkor másnak sem fájhat, és ha mégis fáj, akkor "biztos" (ez viszont már nem csak bizalmatlanság, de egyenesen rosszindulat!) csak ki akar bújni a munka alól, csak ezt vagy azt nem akar megcsinálni.


Nyugi, vannak más típusú emberek is, csak neked úgy látszik, még nem volt hozzájuk szerencséd. Jobbulást! :)

2011. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
6%

Egyetértek az előttem szólóval! Azzal a kiegészítéssel, hogy ezek a nők (sőt a nők többsége) rivalizál a másikkal és úgy gondolják, ha keménynek mutatkoznak, akkor attól jobb nők lesznek.

A másik pedig a mai divat, hogy a menstruáció semmiség, olyan, mint a többi nap, nem történik semmi. Ennek a felfogásnak köszönhetően jóval több a menstruációval összefüggő probléma (és a nőiséggel is), mint azoknál a társadalmaknál, ahol a test változásait igenis figyelembe veszik.

Bizony a menzesz járhat nagyon is durva fájdalommal, nyomott közérzettel, egyéb problémával. Persze természetes állapot, de erre azt mondom, hogy a szülés is az és mégsem rohangászunk és tesszük a napi rutint, miközben szülünk.

A mestruáció a regenerálódás fázisa, a szervezet felkészül az új élet befogadására. Ennek megvan a lélektani háttere is.

Igenis add meg magadnak azt a kis időt ilyenkor, amikor pihizhetsz, egy picit magadban lehetsz. Sokkal jobb lesz a közérzeted.


Az uszodás dolog pedig felháborító. Én biztosan panaszt tennék ellene, mert egészségkárosító hatása van az én kontómra. Senki sem kötelezhet a tampon használatára. Nem szabad, hogy ennek a nyomásnak engedjetek. Nagyon sok nőorvos ellenzi a tampon használatát, pláne a fürdést vele. Neked még küldetésed van, gyermeket kell szülnöd, egy esetleges fertőzés téged terhel, nem a kedves tanárnőt, aki tudatlanságáról és tájékozatlanságáról levizsgázott előttetek.


A lehurrogó nőkkel pedig nem kell foglalkozni. Náluk egyfajta félreértelmezett keménység van a háttérben, aminek az alapja a rivalizáció, vagy életükben nem éltek át még erős fájdalmat, emellett komoly hiányosságaik vannak az egyik legfontosabb női érzelem, az empátia terén. Sajnálom, hogy a családod női tagjaira is ez jellemző. Ha ennyire hiányzik az együttérzés és a bizalom, hogy valóban fáj és nem hazudsz ezzel kapcsolatban, akkor sajnos valószínű más dolgokkal kapcsolatban is ilyenek lehetnek. Az ember a családját nem válogathatja meg csak a barátait...

A lényeg, hogy a barátod megértő és figyelmes, bizonyára te is az vagy vele szemben, ha bármiféle pasis nyűgje van neki is. Ez a szeretet, a bizalom, a kölcsönösség és az egyenrangúság alapja.

2011. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!