Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortuszt követő szövődmények...

Abortuszt követő szövődmények miatt van jogom a volt párom segítségét kérni?

Figyelt kérdés

Az abortusz mellett közös megegyezéssel döntöttünk a párommal, de azóta már szakítottunk. Nem sokkal a műtétet követően kiderült, hogy szövődmények léptek fel nálam, azonban anyagi okok miatt nem tudom vállalni a kezelést, ami sajnos sürgős lenne. A volt párom nem túl megértő és a nehéz időszakokban is csak magával foglalkozott, az sem aggasztja, hogy valószínűleg nem lehet többé gyerekem. Van rá mód, hogy segítséget kérjek tőle? Pontosabban van hozzá jogom? És ha igen, azt milyen formában tehetem meg? Hiába próbáltam személyesen és telefonon a segítségét kérni, nem válaszol. A döntést ketten hoztuk meg, szerintem a következményeket is kettőnknek kell viselnie.

Kérlek, kíméljetek meg a ,,szemét vagy, meg is érdemled, hogy bajod legyen" véleményektől!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 13. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben az estben a volt párod jóindulatán múlik,hogy támogat a továbbiakban vagy sem.Mivel már nem vagytok együtt,így jogod sincs,hogy bármit is követelj tőle,még akkor sem ha tudod hogy a korábbi abortusz az oka a mostani gondnak.

Elmondhatod neki,hogy mi a jelenlegi helyzet,és ha megértő,ha továbbra is érdekli mi van veled akkor támogatni fog.Ha nem érdekli akkor úgy kell megoldanod a dolgot,hogy rá nem szabad számítani.

2011. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha a hazastarsad lenne, akkor tudnal kovetelozni, de jelen esetben nem! Sajnos ezt egyedul kell megoldanod, de ne keseredj el es legy eros, ez most nagyon fontos.
2011. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jogod az nincs,de megkérheted.
2011. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérheted, de mivel azóta már szakítottatok, szerintem nem fog támogatni, pláne ha olyan, amilyennek leírtad.
2011. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Van közkórház, ahová bemehetsz, és ha probléma van, elintézik. Nem kötelező magánorvoshoz járni, ha nincs pénzed. A volt párod nem köteles segíteni. Amúgy meg mindenki azt kapja, amit megérdemel.
2011. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
Az utolsónak igaza van!
2011. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Az eszem megáll! Amennyiben megszülethetett volna a kicsi, és csak azért nem vállaltad, mert "nem lenne miből felnevelni", vagy hasonló, akkor szerintem egészen más dolgon kellene törnöd a fejed, és nem a jogaidon.


Te egy emberi élet felett döntöttél. Most meg azon pattogsz, hogy van-e jogod segítséget kérni, mert ugye rosszul sült el számodra a dolog? Minden tettnek megvan a visszahatása. Viseld döntésed következményeit.


Az ilyen később nem is érdemli meg, hogy gyereke lehessen!

Ennyi.

A kicsinek nem lett volna joga élni?

2011. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nincs jogod magánorvosra pénzt kérni, hogy egyszer egy másik férfitől lehessen majd gyereked. Neki ehhez semmi köze.

A Tb-t azért fizeted, hogy kaphass ingyenes orvosi ellátást, főleg ha sürgős lenne. Ebben az esetben is pont ugyanaz az orvos fogja elvégezni a műtétet?, kezelést?, csak teljesen ingyen és bérmentve.

Szüleidtől próbálj inkább kérni pénzt, nekik inkább "érdekük", ha unokát szeretnének, és tényleg komoly egészségügyi károsodásról van szó, szerintem nem kérdés, hogy segítenek-e.

2011. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon unalmasak vagytok..


Kérdezőnek:jogilag semmit nem tehetsz,mivel nem voltatok házastársi viszonyban.Mástól nem tudsz segitséget kérni?testvérek,szülők,barátok?

2011. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Tuskók, semmi közötök más életéhez. Majd akkor szóljatok bele az ilyesmibe, ha ti személyesen anyagi felelősséget vállaltok a gyerekért.


Kérdező, ne az itteni ilyen-olyan félinformációkból tájékozódj, vannak ingyenes jogi tanácsadók, ők biztosabbat tudnak mondani.

2011. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!