Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi herpeszem van, mehetek...

Nemi herpeszem van, mehetek így strandra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma voltam dokinál és herpeszem van. Mivel nem járok sűrűn nődokihoz a félelemtől el is felejtettem megkérdezni, hogy mehetek-e így strandra? (nem meleg vizűbe)

Sajnos már le vannak foglalva a jegyek a nyaralásra :(


2011. aug. 17. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát a többi ember érdekében nem.
2011. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Másoknak nem tudod átadni a fertőzést, csak közvetlen bőrkontaktus útján, tehát a környezetedre nem jelentenél veszélyt, magadra viszont igen. Egyrészt a herpeszes fekélyek könnyen felülfertőződnek baktériumokkal, amelyekből bőven van egy strandon. Másrészt nem írtad, de gondolom kaptál rá Telvirant vagy valamilyen más szájon át szedhető antivirális szert, ami fényérzékenyíthet, tehát még a napozással is nagyon nagyon óvatosan! A gyógyszeres fényérzékenység okozta napégés ugyanis nem olyan, mint egy normál leégés: sokkal jobban megég a bőr és sokkal jobban is fáj, úgyhogy ha aciclovir tartalmú av. tablettát kaptál, akkor 50+-os patikában kapható naptejet vigyél magaddal a nyaralásra.


Ha esetleg Isoprinosine-t írtak fel, akkor a napozás szempontjából szerencséd van, ha nem, akkor lehet érdemes felhívnod az orvost, hogy a közelgő nyaralásra való tekintettel esetleg szedhetnéd-e ezt a gyógyszert.

2011. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Mivel olvastam, hogy wc ülőke útján nem fertőz ezért gondoltam, hogy strand vizében sem fertőznék össze senkit, viszont a fekély miatt, tényleg jobb lenne, ha nem fürdenék, nem szeretnék magamban mégnagyobb kárt tenni. Semmilyen gyógyszert nem kaptam, csak egy Zovirax nevezetű kenőcsöt. Meg egy 3 napos hülyevkúpot a folyásomra. És ennyi. Azt sem tudom, hogy mikor merhetek újra a párommal együtt lenni úgy, hogy ne fertőzzem meg :/
2011. aug. 17. 23:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Hm, ez azért fura, mert pont a minél gyorsabb fertőzésmentesség miatt szoktak antivirális tablettát felírni. Egyébként onnantól kezdve szeretkezhetsz vele gumióvszer nélkül, ahogy a hegek teljesen begyógyultak és eltüntek, ha esetleg lassan vagy fájdalmasan gyógyulnál, akkor érdemes a nyaralás után visszamenned az orvosodhoz.
2011. aug. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem ajánlanám, ugyanis fontos, hogy tisztán és szárazon tartsd. Ami egy strandon nem kivitelezhető.


Érdekes, hogy zoviraxot írtak fel, tudomásom szerint azt nemi herpesz esetén nem lehet használni. Ellenben van egy Telviran nevű kenőcs, amit lehet rá és recept nélkül megkapod ezt is. Nekem három nap múlva már kutya bajom se volt, mikor ezt elkezdtem használni.

2011. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Zovirax és a Telviran kenőcs ugyanaz, mindössze más cég gyártja.
2011. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!