Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 41 évesen menopauza vagy...

41 évesen menopauza vagy hormon pótlás? Tapasztalatok, vélemények!

Figyelt kérdés
41 éves vagyok,március elején volt az utolsó menzeszem.Norkoluttól júni elején ismét megvolt,azóta semmi.Klímax összes tünete jelentkezett 1,5 hónapja szedem a Remifemint,most teljesen jól vagyok! Szerintetek kérjek hormon pótlást?
2011. aug. 18. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jol erzed magad,ne kerj,minek,meg jobban összezavarja a hormonhaztartast,es aszervezeted is terheled, azt is egyszer el kell hagyni,akkor kezdödik minden elölröl.
2011. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!Őszintén szólva, kicsit tartok az utóhatásoktól is (csontritkulás,agyérelmeszesedés,depresszió stb.),azokhoz még azt hiszem túl fiatal vagyok.

Várok még további válaszokat,tapasztalatokat!

2011. aug. 22. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. 50 éves korig jobb kihúzni éppen az általad felsorolt problémákra való tekintettel. Kíváncsiságból kérdezem, az orvosod mit tanácsol? Ellene van, vagy mellette, mert a vélemények megoszlanak.
2011. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A saját orvosomnál akkor jártam amikor még vacakul voltam,Ő javasolta a pótlást! Azóta két orvosnál is jártam Ők természetes folyamatnak emlegették,nem találták túl korainak és nem tartották fontosnak,hogy "beleavatkozzunk a természetbe" (de lehet,hogy csak arról van szó,hogy nem fizetett orvosok voltak?!)

Engem viszont kicsit váratlanul ért,a csáládomban mindenki 50 fölött volt amikor ezzel szembesült,így sosem gondolkodtam még ezeken a dolgokon!

2011. aug. 22. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Az antibébivel fél életen át beavatkozunk a hormonháztartásba, mégsem merülnek fel ilyen aggályok, pedig az még a gyermekvállalási időszakra vonatkozik, ahol nagyobb az egészségünk tétje. Ennek ugyan voltak veszélyei, de ezek azáltal csökkentek, hogy egyre jobban tudták "utánozni" az emlegetett természetességet. Márpedig tudtommal a menopauza kitolására is ilyeneket alkalmaznak.
2011. aug. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, én össz-vissz talán 2évig szedtem fogamzásgátlót.
2011. aug. 23. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézték a hormonjaid?
2014. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a pótlást
2014. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!