Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudom nagyon ciki, de egyszer...

Tudom nagyon ciki, de egyszer el kell kezdeni. Szerintetek hogy csináljam?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 3 éve vagyok szexuálisan aktív kapcsolatban a párommal(ő volt nekem az első és egyetlen), de még nem voltam nőgyógyásznál. Mostmár nagyon NAGYON ideje lenne, de nem merek elmenni. Egyrészt nem szeretném, ha édesanyám tudomást szerezne róla(levelet vagy ilyesmit a labortól küldenek?), másrészt meg szeretnék rákszűrést végeztetni, harmadrészt pedig szeretnék áttérni a fogamzásgátló tablettára(a bőröm miatt, ajánlották már egy páran). Ha fog gátlót akarok felirattatni kell valamilyen indok, hogy miért? Mert ehhez a bőrös problémához még hozzájön az is, hogy az együttléteket is szeretném kényelmesebbé tenni. Ha ezt így elmondanám a dokinak mit szólna hozzá? Ne szidjatok le, tudom már rég meg kellett volna ejtenem ezt a dokilátogatást, de édesanyámmal sosem volt olyan kapcsolatom, máshoz meg nem nagyon tudok fordulni. Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 20. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:

teljes nyugalommal keress fel egy nőgyógyászt, mindenről

megfeleleően tájékoztat. semmit nem küldenek lakcímre,az eredményekért vissza kell menni.

ne izgulj, légy bizalommal az orvos iránt, és minden aggodalmadat mondd el neki.

fogamzásgátlót is ír a laborvizsgálat után.

2011. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

"Mostmár nagyon NAGYON ideje lenne, de nem merek elmenni."


Már eddig is el kellett volna menni.


"Egyrészt nem szeretném, ha édesanyám tudomást szerezne róla"


Mert? Ennyire nem megy a kommunikáció köztetek? Ebben semmi ciki nincs, minden nőnek szüksége van a nőgyógyászati kontrollra. Ha ezt anyád nem tudja/érti, na az a ciki.


"(levelet vagy ilyesmit a labortól küldenek?)"


Bocs, de mit küldenének? :D


"másrészt meg szeretnék rákszűrést végeztetni"


Helyes. A pasid is lehet tünetmentes HPV-hordozó.


"Ha fog gátlót akarok felirattatni kell valamilyen indok, hogy miért?"


Az nem elég indok, hogy nem akarsz teherbe esni?


"Ha ezt így elmondanám a dokinak mit szólna hozzá?"


Megvizsgálna, elküldene laborra (elvben mindig kötelező), majd felírná. Az ára viszont nem kellemes (kb. 5 ezer jómagyar forint).


"Ne szidjatok le, tudom már rég meg kellett volna ejtenem ezt a dokilátogatást, de édesanyámmal sosem volt olyan kapcsolatom, máshoz meg nem nagyon tudok fordulni."


Ez utóbbin kéne igazából változtatni... Amúgy már 1 éve nagykorú vagy, innestől TE vagy felelős a saját testedért, nem a mami. Jogilag ő bele se szólhat, hogy mit csinálsz vele, akár férfinak is operáltathatod magad, ha ahhoz van kedved. De a nőgyógyászati szűrésre akkor is el kell járni, ha a mami kénköves tüzet okád rád.

2011. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagykorú vagy,akkor mész nőgyógyászhoz,mikor akarsz,vagy van időpontod.A doki nem küld senkinek semmit.

Egyszerűen csak annyit kell mondani,amit elmondtál.

A vizsgálat nem fáj,inkább csak kellemetlen.

Szerintem a doki ilyeneket ezrével csinál.És menj minden évben.Rá fogsz jönni,hogy nem egy nagydolog.

2011. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na nem kell azért ez a hangnem.El akar menni,megtette az eslő lépést és sajnos nem mindenkinek jó a kapcsolata otthon,ha meg az mégis milyenek az anyák megdumálnak mindent a munkahelyen,tapasztalatból mondom.Nekem meg van olyan barátnőm is aki 30 éves és nem volt még egyszer sem nőgyógyásznál.Az anyja sem jár rendszeresen,nem is beszélt róla soha.Ettől még jó ember,csak a példa sem volt jó előtte.Nem egy barátnőm van aki nem volt még 20-on felül orvosnál,vagy csak nagyon ritkán.És rossztapasztalattal rendelkezők is vannak.


Keress egy jó orvost,legjobb ha magánorvoshoz mész,és azt is mond el neki előszőr vagy nála,akkor óvatosabb lesz veled.Hosszú polóba,vagy szokányába menj ,mert az takar.De semmit nem fog megtudni az anyjukád,mert ez magánügy,nem fogják értesíteni.

2011. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én még egy olyan kórházról/laborról sem halottam, akik házhoz küldték az eredményeket...:D Maximum magánorvos csinálna ilyet.

Mondjuk nem azért, de szerintem anyukád is nagyon jól tudja, hogy a 3 éves kapcsolatotok alatt nem az ágyban sakkoztatok... Ha másból nem, a fogamzásgátló szedéséből rá fog jönni. Felnőtt nő vagy...

Az orvosnak elég annyit elmondani, amit itt leírtál.

2011. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Amíg nőgyógyászhoz nem mersz menni, szexelni sem kellett volna!
2011. aug. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nőgyógyász azért teljesen más téma, mint pl a védekezés óvszerrel. Már két éve halogatom a dolgot, hogy el kéne menni, de kiskorúként még nem mehettem egyedül.


Édesanyém nagyon konzervatív, sosem volt szó fiúkról, esetleg bulikról, vagy orvosokról. Azért sem szeretném ha tudomász szerezne róla, mert akkor csak beszólogatna érte. Eléggé rossz modorú tud lenni.

A válaszokat tényleg nagyon szépen köszönöm!

2011. aug. 21. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:

szívesen menj el nyugodtan nőgyógyászhoz,d e nézz utána hogyan is vizsgál meg,ne érjen meglepetés,és keress egy j ó orvost ,egyébként meg simán kis és fiatalkorúként is lehet menni egyedül nőgyógyászhoz,ezért is van tini ambulancia és gyermekgyógyászat is,14 éves kortól egyedül bárhova mehetsz,csak ha orvosi beavatkozás történe,nem vizsálat,akkor kell szülői engedély hozzá.11 évesen és a háziorvosomhoz is egyedül jártam el jó párszor.Sajna a nőgyógyászati vizsgálatra nem mondhatom el magammal kapcsolatban hogy rendszeresen járnék.


Megértelek nem mindenkinek olyan az anyukája hogy mindent meg lehetne beszélni,nem azt mondom ezzel rossz anya lenne,de van ilyen.Tapasztalatból mondom.

2011. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én anyám hogy védjem a kérdezőt is,se a vizsgálatról,hogy mit csinálnak,hogyan nem beszélt,sem a fogamzásgátlokról,a védekezéséről,mensiről csak egyszer részletesen,9-10 évesen mert rákérdeztem,de még jó hogy megtettem mert 11 évesen nagylány lettem.De a fehér folyásra nem emlékezett,mert nála orvosilag szüntették meg,így majdnem azt hitte fertőzés.Alíg tudtam kiharcolni,hogy ne álmondjon róla hogy orvoshoz megyek ezzel.Amikor cikket mutattam csak akkor hitte el.Vannak anyák akik nem beszélnek ilyen dolgokról,a test változásáról sem.
2011. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a 3 évet is elég nehézkesen éltem át a párommal, minden új dolgot körbe kellett járnunk, hiszen senki sem szólt róla, hogy mi is lenne az, hogy kellene tenni ellene, stb. Eléggé hosszú út áll már mögöttünk, a nőgyógyász lesz a köv megálló. :)
2011. aug. 21. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!