Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Adri vagyok 15éves lány eddig...

Adri vagyok 15éves lány eddig nem volt gondom sőt távolra tökéletes a látásom, de monitor elött újság olvasás közben összemosodnak homályosak lesznek a betük és nem látok élesen közelre. Valószínűleg szemüveges leszek, vagy van más megoldás is?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnálom :(
2010. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia Adri!

Van más megoldás is a szemüvegen kívül persze! Kontaktlencse vagy műtét!

További szép estét Adri!

Ádám 19

2010. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
48%
nem kellett volna monitorral és sötétben olvasással tönkretenned a szemedet.
2010. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, de sokmindentől függ, hogy mennyire segít neked. C vitamin, A vitamin, feketeáfonya luteinnel. A helyedben ezeket enném, ha a szememre kell vigyáznom.
2010. júl. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Valóban, úgy tűnik, szemüveges leszel. Föltétlen menj el szemorvoshoz vizsgálatra, minél hamarabb. El fogja mondani, segít, milyen típusú szemüveget és azt mennyit kell hordanod. Lehet, hogy nem sokáig.

Szerencsére sokféle keret közül lehet válogatni, vannak nagyon csinos, divatos darabok is.


Én is ún. távollátó vagyok (erre nem igazán adnak kontaktlencsét), azaz olvasószemüvegre van szükségem általános iskola első osztálya óta.

Jópár évig állandóan hordanom kellett, aztán csak olvasáshoz - úgy tűnik, hogy mostanra minden rendben van, az újabb vizsgálat szerint talán már nem kell többé felvennem. :)


Bízok benne, hogy neked is így alakul majd! Ha betartod az orvos utasításait, akár felnőtt korodra meg is szabadulhatsz tőle.

2010. júl. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is szintén ez a problémám.Voltam a szemészeten és jövőhéten meglesz a szemüvegem.Viszont szemüveggel tök élesen láttam,amikor a szemész rám rakta.Szóval bizakodok.Irány a szemészet!
2010. júl. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)



de milyen szemüveget ad rád az orvos és te is tisztán látsz távolra meg én jól látok közelre mondjuk 2 percig de ha tovább olvasok 2 percnél akkor minden homályosodik egy kicsit

2010. júl. 10. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
A távollátók konvex lencsét kapnak, pluszos dioptriával. A szemed próbál közelre alkalmazkodni, de már nem bírja, csak két percig. A fejed is kevésbé fog fájni, ha megkapod a szemüveged.
2010. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled?
2012. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!