Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hatással lehet a ciszta vagy...

Hatással lehet a ciszta vagy a cisztát eltávolító operáció a jövőbeli gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve,mikor először voltam nőgyógyásznál,egy 3,5 cm-es cisztát találtak a méhemben. Akkor azt mondták,hogy a menstruáció alatt elmúlik. Mikor viszont következő alkalommal mentem,már 4 cm volt. Akkor gyógyszert írtak ki nekem,hogy az majd szétszedi,ám nem hatott,így injekciós kezelést írtak ki. A következő ellenőrzésen kiderült,hogy a cisztám még mindig megvan,de már 4,5 cm. Ekkor fogamzásgátlót írtak ki,amit azóta is szedek. 3 hónap után elmentem ellenőrzésre,ahol kiderült,hogy a ciszta még mindig ott van a méhemben (majdnem a közepén,picit balra). A nőgyógyász azt mondta,várjunk még 3 hónapot és ha máshogy nem,operációval eltűntetjük. Félek,hogy a ciszta vagy a cisztát eltávolító procedúrák miatt majd nem lehet saját gyerekem.
2011. aug. 22. 22:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aggódom,szóval örülnék a válasznak...
2011. aug. 23. 15:35
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy 10 és fél hónapos kislányom és születése után nekem is lett egy petefészek cisztám ami 3.5 cm volt.Azt mondták hogy hamar szüljek egy másik babát ha még akarok mert nem biztos hogy fogok tudni...Hála annak a jó Istennek, megfogant kislányom testvére már 6 hete!Van úgy hogy lelőködik és sajnos van úgy hogy leműtik!Vannak már annyira fejlettek hogy az esély meg van rá hogy lehessen szülni műtét után is de előfordulhat az is hogy sajnos nem!Én a szerencsések közé tartozom!Nekem lelőködött!Kivánom Neked hogy műtét nélkül gyere rendbe!!!!!

2011. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy 17 éves vagyok,szóval nem lenne ésszerű,ha most vállalnák babát a ciszta miatt. Viszont a jövőben nagyon szeretnék gyerekeket és hatalmas törést okozna bennem,ha nem lehetne.
2011. aug. 24. 16:26
 4/4 anonim válasza:
Engem már kétszer műtöttek petefészek cisztával,és sajnos endometriózis is volt mellette. Műtét után a megfelelő időt kivárva, vállaltuk a harmadik gyerekünket,aki hamar összejött,de műtét előtt évekig próbálkoztunk sikertelenül.
2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!