Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megfertőződtem a HPV vírussal?

Megfertőződtem a HPV vírussal?

Figyelt kérdés

A barátommal lefeküdtem pár hónapja. Én nem voltam előtte senkivel ő viszont kinyalt 8 partilotyót és 2× szexelt gumival.


Elmentem nőgyógyászhoz mert anyukám be akarja adatni nekem a HPV elleni védőoltást, de nem kéne, ha már megvagyok fertőződve vele.. Szóval az lenne a kérdésem, hogy így megfertőződhettem-e vele?


16/L


2011. aug. 25. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor el kell mondanod anyukádnak, h már nem aktuális az oltás.
2011. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az oltásnak nincs jelentősége, akár fertőzött vagy akár sem.


Ha már esetleg fertőzött vagy akkor max kidobtátoka pénzt az ablakon.. Na és? Több is lefolyt már a dunán...


Ne csinálj ebből ügyet hanem adasd be...


Idővel meg majd kiderül megfertőződtél e vagy sem, amúgy is van csomó lappangási ideje a dolognak..


Szóval adasd be az oltást aztán majd egy év múlva menjél el szűrésre, de ne közöld, hogy kaptál oltást az fog biztos eredményt adni!

2011. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények közt elvileg nem fertőződtél meg. A kinyalás nem befolyásolja a terjedést és gumival szexelt, így védett volt, tehát te is. Persze, ha tényleg úgy volt...
2011. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a doki kérdezte, hogy szexeltem-e már gumi nélkül, de mivel (én először mentem nőgyógyászhoz ezért) anyunak is ott kellett lennie.. teermészetesen azt válaszoltam, hogy még nem, pedig volt már "vigyázás" a párommal.. ettől a ponttól jött az, hogy félek és bizonytalan vagyok:D


Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam! :)

2011. aug. 25. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:

És attól nem félsz, hogy 16 évesen teherbe esel ezzel a "majd vigyázok" módszerrel?

Egyébként HPV ellen a gumi sem mindig véd. Lehetsz fertőzött.

2011. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
csak akkor van egy csöppnyi esély ha az utolsó kilövellése után nem ment pisilni és úgy.. de nem hiszem, hogy akkor teherbe esnék ha kb. 2 perc után óvszerre váltottunk.. ha meg hpv-s vagyok akkor biztos csak átmeneti lehet. :)
2011. aug. 26. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:

"csak akkor van egy csöppnyi esély ha az utolsó kilövellése után nem ment pisilni és úgy.."

Ezt mégis honnan szedted? Egy év alatt megszakítással 35% az esély a terhességre (védekezés nélkül 80%). Ez a magas arány nem abból adódik, hogy nem mentek el a férfiak az aktus előtt WC-re, hiába is nyugtatod magad. Pont az ilyen kis naiv lánykákból lesznek idő előtt anyucik,. vagy mennek abortuszra.


"ha meg hpv-s vagyok akkor biztos csak átmeneti lehet"

Hát el kell, hogy keserítselek. A HPV nem átmeneti. Olyan, mint a herpesz. Ha egyszer megkapod, akkor SOHA nem tűnik el. Csak ha szerencséd van, akkor tünetmentes leszel.



Kicsit nézelődj még a témában, mert nekem úgy tűnik, hogy azt hiszed értesz hozzá, közbem meg baromira nem.

2011. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát nem kéne ennyire lekezelően írni mert még a végén felbaszod az agyam. a hugyozást előtte úgy kellett volna felfognod, h a spermiumok amik ott maradtak az előző kilövellés során egészében vagy részben de kiürül. az előváladékával teherbe esni pedig egyenlő a 0-val.

Hát ha szerinted meg a nőgyógyász nem tudja h mi az átmeneti márpedig ő mondta h csak az lehet.. hát kisfiam menj doktorálj le és vitatkozhatsz itt velem..;)


ami meg teljesen durva az az, hogy a bnőmnek nem rendszeres a menzesze mégis a naptármódszerre esküszik. ami félelmetes mert már 2× elment benne a barátja védekezés nélkül és nem lett terhes + ők sosem használnak óvszert hanem csak vigyáznak. nem hiszem h ennyiszer szerencséje lenne. és ha már itt tartunk akkor miért nem vagyok terhes öcsibogyó?:D:D vicces voltál..xD

2011. aug. 27. 12:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Felőlem röhöghetsz. Ha ennyire okosnak képzeled magad, akkor egészségedre. Csak nehogy pofára ess.

Mert bizony láttam már pár ilyen naiv lányt a nőgyógyászaton abortuszon.

Jah és még 4 év, és bizony doktor leszek;)

2011. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jah és:

"A legfontosabb az elején leszögezni: a humán papillómavírus-fertőzés a jelenlegi terápiás lehetőségek birtokában nem gyógyítható. A kezelés célja tehát csupán a fertőzés okozta elváltozások eltüntetése, amire számos módszer használatos, függően az anatómiai elhelyezkedéstől, az elváltozások méretétől, a hatékonyságtól és a mellékhatások kockázatától."


Forrás: [link]


Vagy félreértettél vmit, vagy az orvosod hülye:)

2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!