Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trichomonas fertőzésre írt...

Trichomonas fertőzésre írt fel az orvosom gyógyszert, természetes tóba mehetek fürdeni?

Figyelt kérdés
Hüvelykúpot használok. Azt olvastam, hogy a termálfürdőkben terjedhet a betegség, de azt is, hogy a vízben elpusztulnak pár óra alatt a baktériumai. Természetes, szabad tóba mehetek fürdeni?
2011. aug. 26. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nem a termálfürdő miatt nem lehet kúppal fürödni, hanem azért, mert ha áztatod magad, nem gyógyulsz meg.
2011. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tisztelettel megkérlek, hogy ne fertőzd meg a többieket semmilyen fürdőben! Ugyanis a trichomonas fertőző!! Először ki kell gyógyulni és utána lehet pacsálni. A hüvelykúpnak sem jó, ha kiáztatja a víz.

Ezek teljesen elemi higiéniai szabályok...:(

2011. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Trichomonas fertőzés a vízben nem terjed, mert a Trichomonas vaginalis a vízben nem képes sokáig életben maradni.


Ezt most találtam, meg máshol is írták... de azért nem fürödtem. :)

2011. aug. 29. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Nemi betegséggel akkor sem fürdünk, ez alap!!! Egyrészt a te hüvelyed is védtelen, mert tele van kórokozóval, másrészt pedig te bemennél a vízbe úgy, hogy más fertőzéssel volt előtted? A trichomonas sem pusztul el azonnal, addig simán átmehet a másik nőbe. Plusz leülsz, törülközőt használsz, a vizes, nedves közeg pedig rontja a gyógyulást.

Nem akarlak megbántani, de ezek tényleg alap dolgok.. a személyes higiéniára egy magára igényes ember mindig ad. Pláne az intim higiéniára. Nem élek nemi életet, amíg teljesen fel nem gyógyultam, nem ülök le az uszodapadra, saját törülközőt használok, ami nem ér a pároméhoz stb.

Ezeket már az általánosban elmagyarázza a védőnő.

Bocsáss meg tényleg, de tényleg felháborít, hogy ilyesmi egyáltalán eszedbe jut...:((

2011. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondom hogy nem mentem vízbe... Egyébként, ha egyszer elpusztul a baktérium a vízbe, akkor hogy megy át másik nőbe?

Mindig külön törülközőt használok, hogy törülköznék azzal, amivel a párom is? Uszodába se megyek így. Megjegyzem, ha például egy nő nem tudja hogy fertőzése van, mert lappang, akkor ugyanúgy megy fürdeni, gondolj bele mennyi nő jár így fürdőzni.

Mindegy, szidhattok hogy alapvető higiéniai dolgokat mellőzöm, de én tudom hogy nem, az alapján hogy a baci elpusztul a vízben, lehetne szerintem fürdeni, csak nekem nem tenne jót. Emiatt nem is mentem...

2011. aug. 30. 16:54
 6/7 anonim válasza:
A Trichomonas egy egysejtű, és csak a gazdatestben képes élni, fertőzni, talán az urulógus nem téved
2013. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én aztán tényleg nem járok uszodába sehova, a saját törölközőmet használom stb, mégis egy éve küszködök felfázásos tünetekkel, most azt mondták trichomonasom van talán végre megszűnik a felfázás is
2013. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!