Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igazak ezek az első menstruáci...

Igazak ezek az első menstruációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Üdv! Hallottam már néhány dolgot, és nem tudom, hogy lehet e hinni valamelyiknek:

- Körülbelül akkor jön meg, mint Anyukádnak

- Ha soványabb vagy, később lesz, mint a kövéreknek

- Ha túl sokat sportolsz, később jön meg

- Köze van a fehérfolyáshoz

És még lenne egy kérdésem:

Anyukámnak 17 éves korában jött meg, van már kb. 1 éve fehérfolyásom, soványabb vagyok az osztálytársaimnál, bár már vannak... formáim, még ha nem is olyan nagyok és nem sportolok(és tudom, hogy ezen változtatnom kéne, de elég lusta vagyok... :D ). Akkor most Én nem várhatom a közeljövőben? Köszi a választ! :)


2011. aug. 30. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet benne némi örökletesség, szóval, ha anyukádnak, mamádnak későn jött, akkor valószínűleg neked is. a nagydarab lányoknak általában korábban jön meg (a barátnőm kétszer akkora volt, mint én, neki már olyan 11 évesen megjött, én pici voltam, nekem 13 körül). sportolás is eltolhatja, igen. de azért nem száz százalékosak ezek, csak esélyek.
2011. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

1) általában közel van ahhoz az életkorhoz

2) legtöbbször igaaz

3) erről még nem hallottam xD

4) igen, kb 1-1,5 évig van fehér folyás előtte, de nem múlik el az I.-vel


LegFONTOSabbÉ Hány éves vagy?

2011. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

hát:

1. lehetséges, de nem feltétlenül, kérdezd meg, hogy a mamád hány évesen, és ha ő is hasonlótájt, akkor már valószínűbb

2.hát, szerintem inkább a testi érettségtől függ, de ebben benne lehet egy nagyon kicsit a súly(felesleg) is

3. akkor jöhet meg később, ha kórosan sokat sportolsz, anorexiáás vagy, esetleg önkíméletlen életmódot folytatsz

4.teljes mértékben köze van a fehérfolyáshoz, ugyanis ha nincsen folyásod, ergo meg sem jöhet. átlag 1-1,5 év múlva fog megjönni follyástól számítva

az utolsó kérdés: a korodtól is függ, ha a melled legalább két éve fejlődésben van, alul szőrös vagy, hónaljad legalább már hosszú pihés, ezt így most nem lehet eldönteni, ha észlelsz majd folyásváltozást, barna pöttyöket a bugyidon, akkor már max 6 hónap.:)

ajánlom ezt a blogot, mert sokat megtudhatsz róla, keresgélj rajta: menstruacio.blog.neon.hu

ja, és egy tipp: ne várd, hidd el, rohadt szar!

2011. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
88%
nem tudom hogy anyukámnak mikor jött meg, de én vékony voltam, néha sportoltam, és egy-két hónapja volt folyásom, amikor megjött. ezzel az osztályban elsők közt voltam. egyébként nálunk azoknak jött meg először akik nőiesebbek voltak. úgy értem volt mellük :D
2011. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
12 vagyok :) Köszi az eddigi válaszokat!
2011. szept. 2. 17:06
 6/10 anonim válasza:
88%
akinek annak folyása annak már bizti megjön??vagy lehet vmiből(nőgyógyászon kívül) meg lehet tudni, ha vkinek sose jön meg?
2011. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó: igen, annak 100 h megjön! :) olyan nincs, hogy valakinek nem jön meg, ha 16 éved korodig nem jön meg, akkor el kell menni nőgyógyászhoz és beindítja! :)
2011. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Van olyan akinek soha nem jön meg...az egy elèg ritka betegsèg..a melle kifejlődik de nincs petefèszke...ez kivūlről nem làtssik az illetőn csak egyszerűen nem menstruàl, azaz gyereke sem lehet..

Ha 12 èves vagy ès anyudnak ilyen kèsőn jött meg te is kb akkor fogsz először menstruàlni...Anyunnak 16.èletève előtt kèt hònappal jött meg nekem 16. szūletèsnapom utàn 3 hònappal...szal van vmi köze hozzà

2014. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De régi kérdés:) Egyébként már megjött, de lányok, akik várják, tényleg ne várjátok, nem egy kellemes dolog:))
2014. nov. 8. 11:20
 10/10 anonim válasza:

Eza Kove vekony dolog szerintem nem igaz .. 11 eves koromban 40 kilo voltam egyik imerosom kover es ugye nekem 11 evesen jottmeg VEKON VOLTAM a kove ismerosomn meg most 14evesen KOVER ugyhog e nem minden esetbe lehet igaz

(15-lany)

2017. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!