Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki fogamzás gátló...

Ha valaki fogamzás gátló tablettát szed, de egyet véletlenül kihagy, ami miatt teherbe esik, de nem tud róla, és szedi tovább a tablettát, az nem árt a magzatnak?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés :-)
2011. aug. 31. 21:45
 1/5 anonim válasza:
1 szem kihagyása miatt nem fogsz teherbe esni. Amikor a 21nap után van a 7 napos szünet, akkor is véd a gyógyszer. Ha pedig elfelejtesz egy szemet bevenni, 12órán belül pótolhatod. Ettől függetlenül, ha szeded terhesen is, az árt a magzatnak.
2011. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. De amint észreveszi, hogy terhes, azonnal abba kell hagyni.
2011. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerencsére nem árt. Én fogamzásgátló szedése mellett lettem terhes. Vérezgetni kezdtem, elmentem dokihoz, azt mondta, semmi baj, ez előfordul, nem a gyógyszerrel van baj, biztos egy fertőzés... Ez így ment 4 hónapig, a vérezgetés lassan megszűnt, de valami furcsa volt. A dokim már vizsgálat nélkül mondta, hogy minden rendben... Besokalltam, nem hittem el, hogy tényleg minden rendben van, elmentem egy másik orvoshoz, aki az első vizsálat alkalmával gratulált a 9 hetes picúrhoz és az idióta orvosomhoz. A vérezgetés azt jelentette, hogy már nem volt elég nekem a gyógyszer hormontartalma.

Szerecsére a fiacskánk egészségesen született, de azóta sem mertem megint belevágni a gyógyszerszedésbe.

30/N

2011. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a fogamzásgátlónak köszönhetem a lányomat. :-) Szinte pontosan az történt mint az előző válaszolónál. Most 8 éves a lányom és makkegészséges.
2011. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Csak kíváncsi voltam. :)
2011. szept. 1. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!