Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S! Tegnap este véletlenü...

S. O. S! Tegnap este véletlenül kettétörtem a Canesten Kombi tablettát de feltettem az ujjammal mindkettőt! Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
anyám, borogass....
2010. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem lesz bajod, de butaság volt úgy berakni...
2010. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
miért volt butaság?
2010. júl. 10. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
magyarázd már el nekem, miért volt butaság 2 darabban feltenni?
2010. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem akarok ezért újat venni azért tettem fel
2010. júl. 10. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok butaságot írnak itt :) már miért lett volna butaság felrakni két darabban? - gondolom piszkos nem lett, a hatása pedig nem fog gyengűlni attól, hogy eltört :)
2010. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

óó drágáim, a tabletta egy komplex dolog:P

pl. az un. nyújtott hatóanyagleadású, aminél a speckó bevonat miatt csak fokozatosan szabadul ki a hatóanyag, így egyenletesebb a vérszint, no meg a mellékhatások is ált. mérsékeltebbek lesznek. nos ha kettétöröd a tablettát, akkor ugyancsak meglódul a felszabaduló dózis mennyisége, mivel a bevonat érteemszerűen az ép tablettánál biztosítja az egyenletes felszabadulást.

természetesen, ha diplomás gyógyszerész vagy, és tisztában vagy az adott gyógyszer jellegével, akkor nyugodtan vegyed be hibásan...

de alapvetően, ha hibás stb, inkább ne vedd be/tedd be hüvelybe stbstb.


a második voltam.

2010. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most akkor káros vagy nem?
2010. júl. 10. 15:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a gyógyszerésznek, de tudomásom szerint a canesten hüvelytablettán nincs semmiféle bevonat, szóval nem volt káros.
2010. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!