Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Február 4-én múlt el a menszes...

Február 4-én múlt el a menszeszem. Most márc. 8-a van és még nem jött meg. Miért késhet? Meddig várhatok még?

Figyelt kérdés
Sziasztok!18 éves vagyok 2 éve nem vagyok szűz.február 4.én mult el a menszeszem.Most márc.8.-a van és még nem jött meg.Barátommal pedig gumival csináltuk de sztem volt olyan h időben kivette...És mivel tudjuk h közben is mehet be sperma ezért nagyon félek.Meddig várjak még?Nőgy.-nál nem voltam még családi balhék miatt.De nem akarom h terhes legyek de félek..Tavaly volt igy h nem jött meg a sok idegeskedés miatt de most nem is voltam annyira ideges mint tavaly egy kicsit de az sztem átlagos.De viszont ha netán terhes lennék nem akarok és nem is tudnék elmenni korházba mert ha anyám megtudná kidobna otthonrol.És h mondtak már nekem egy két dolgot szex közben amitől el lehet vetélni.Milyen megoldás lenne az?És utánna lehet még gyerekem mert a családban (visszamenőleg) a nők amugy is nehezen szültek..Én meg 160cm-es lány vagyok vékony is ráadsául.Anyám is császárral szült és nenkem is csak ugy lehet.Azt hiszem elmondtam mindent.Ha tudok és ha nem jön meg jhéten akkor elmegyek orvoshoz csak anyám nem tudhatja meg, meg senki az ismik közül és ezért is nem nagyon akarok a lakhelyemre menni n.gy.hoz hova mehetnék el?.Mert nem vagyok a családommal olyan kapcsolatban h ilyenekről beszéhetnék mert megromlott a kapcsolatom anyámmal.Mit tegyek?Kérlek segitsetek.Előre is köszönöm.
2008. márc. 8. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is vegyél egy tesztet. Patikában, drogáriában mindegy. Abból megtudhatod, hogy terhes vagy-e. Aztán mindenféleképpen menj el orvoshoz, akkor is ha nem vagy terhes, mert akkor legalább megtudod, hogy miért nem jött meg. Szerintem akkor már írathatnál fel gyógyszert is, azt sem kell megtudnia édesanyádnak, mert már nagykorú vagy és nem lenne mensi késés. Ha meg terhes vagy, akkor kérdezd meg az orvosod, hogy mit lehet tenni... én hallottam olyan gyógyszerről, amitől elmegy a baba, azt otthon is beveheted, de utána megint vissza kell menni az orvoshoz, hogy megvizsgálja tényleg teljesen kitisztult-e a méhed. Ilyen szextől vetéléssel meg ne próbálkozz, mert még bajod származhat belőle, főleg úgy hogy orvos nem lát, még meddő is lehetsz utána. Tehát mindenféleképpen menj el dokihoz, ha van baba, ha nincs és ne azon aggódj, hogy ki láthatja, hogy ott vagy meg mit fog szólni az anyád, ha megtudja, hanem azzal, hogy mit tehetsz a mensi késéssel.
2008. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi azzal a baj, ha anyukád meglátja vagy ismerős, hogy elmész a nődokihoz, ez természetes dolgo, és ennyi idősen már rákszűrés sem ártana a biztonság kedvéért. Szóval mindenképpen menj el nőgyógyászhoz és ez nem jelenti azt hogy terhes vagy mások számára. Bármi más bajod is lehet és fertőzéseket nem csak szex alkalmával, de uszodában nyilvános WCben is el lehet kapni. ÉS fiatal korban is előfordulhat, hogy késik mert cisztád van vagy más elváltozás. Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy ezer oka lehet annak, hogy nődokihoz mész, és ha te még nem is voltál, akkor itt is az ideje az elsőnek.

Az ilyen mindenféle praktikákkal való elvetélést pedig felejtsd el, mert rettenetes károkat tehetzs magadban, akár el is vérezhetsz és az sem jó, ha egy darabka benned marad, mert megmérgezhet. Ez nem gyerekjáték!

Egyébként az a gyanúm, hogy csak azért késik, mert már teljesen ráparáztál a terhességre, szóval nyugi, vegyél tesztet és ezer dolog miatt késhet, nem csak a baba miatt.

2008. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy esetleg felfázva? Nekem fősulis koromban többször késett majd egy hetet csúnya felfázás miatt.


Ha mégis babás vagy, gondolkodhatsz olyanban is, mint a Bölcsö alapítvány. [link]

2008. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!