Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cisztám van majdnem 4 éve,...

Cisztám van majdnem 4 éve, nem csinálnak vele semmit az orvosok. Mit tegyek? (Hosszú, kérlek olvassátok végig. )

Figyelt kérdés

2008. márciusában elmentem nőgyógyászhoz, mert sokszor fájt-szúrt a hasam. Megállapította, hogy 1 db 29 mm-es és 3 db 10 mm-es ciszta van a petefészkemen. Egy hónap múlva a kontrollvizsgálaton csak egy volt, a 29 mm-es, de az is kisebb lett, 22 mm-es.


Ha nem menstruálok nincs különösebb panaszom, igaz, néha érzem, hogy van ott valami, de nem vészes. Viszont ha éppen meg van, az maga a pokol, be van dagadva a hasam bal oldala, alig bírok mozdulni, sokszor a leülés is fáj.


Rengetegszer voltam orvosnál, mindig az volt a kifogás, hogy kicsi a ciszta, ezért nem nyúlnak hozzá, mert nem okoz panaszokat. Hiába mondtam, hogy de okoz, mert ha menstruálok, akkor fáj, azt mondták, hogy az nem ugyanaz. Teljesen feleslegesen magyaráztam,hogy 22 évesen meg tudom különböztetni a menstruációs görcsöt ettől a fájdalomtól...


A nőgyógyászom hiába adott kórházba beutalót, az ottani orvos azt mondta, hogy ez nem PCO, nem nyúl hozzá, majd ha rosszabb lesz.


2 hónap múlva ismét kaptam egy beutalót,egy másik dokihoz kerültem, ő eltűnt mint szürke szamár a ködben...


Idén tavasszal a nőgyógyászom ismét megnézett, már mind a két petefészkemen van ciszta, a bal oldalin 39x40 mm-es.

Az ambulanciára kaptam beutalót, megvizsgáltak, és közölték, hogy mivel a kritikus 41 mm-es méret alatt van, nem kezdenek vele semmit, majd ha panaszaim vannak.


Mit csináljak, hova forduljak? Elegem van abból, hogy minden hónapban szenvedek.


Fogamzásgátlót szedek, hogy egyáltalán legyen ciklusom, de még így is össze-vissza jön meg.


Ez nem gond talán???


Kérlek segítsetek. Köszönöm.


2011. szept. 4. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva! Nővéremnek egyszer volt egy kb 5 cm fölöttije, arra megoperálták. Pár évre rá lett neki egy akkora, mint a tiéd és a diagnózis után pár napra be kellett mennie, h leszívják neki egy tű segítségével (egy napos műtét). Persze neki előző este kifakadt.

Egyébként meg, neki egyiknél sem görcsölt a mensi. Úgy tudom, h mensinél az endometriózis görcsölhet. Nagyon érdemes másik kórházba menni másik orvoshoz, mert ez sztem sem normális.

2011. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nőgyógyászt már váltottam. Ő utalt be a kórházba, mindig máshoz kerültem, és mindegyik azt mondta, hogy nem nyúl hozzá. Az ambulancián is azt mondták, hogy amíg nem okoz panaszt, addig nem csinálnak semmit. :S:(

Hiába mondom, hogy minden alkalommal, amikor menstruálok, megőrülök a fájdalomtól, szerintük az csak egy kis görcs...

2011. szept. 4. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is volt cisztám,az első orvosom azt mondta nem nyúl hozzá,mert nagyon fiatal vagyok 22évessen,majd eltünik magátol,aztán annyira fájt alul a hasam,hogy elviselhetetlen volt,a szex annyira fájt,hogy majd leszakadt a hasam közbe,elmentem egy másik orvoshoz aki totál szívén viselte a sorsom,adott injekciót,mire hazaértem fekete lé ömlött belőlem,kifakadt....azóta ha kimarad a mensim tudom,hogy cisztám van...nemtudom mitöl jön ki állandóan,de kb.minden félévben kijön,pedig babát szeretnénk....sajnálom hogy ilyen problémád van,de csak azt tudom javasolni,hogy keresd meg a legjobb nőgyógyászt,és szigorúbban állj a dolgokhoz...
2011. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kondor Judit ***** válasza:
Szerintem neked endiometriózisod van/lehet,hogy nem jól írtam akkor bocsi!/mert az szokott mesinél görcsölni,a fogamzásgátlót kihagyás nélkül szeded?Mert ennek a fajta cisztának az a lényege,hogy ne jöjjön meg.Sajna nekem 6X9 cm volt,majdnem megműtöttek vele,de mire odakerültem volna magától ürült és összement a felére így nem műtöttek meg.Én fogamzás gátló injekciót kapok 3 havonta és nincs is mesim,én nagyon jól elvagyok vele.Kérdezz rá a dokidra milyen fajta cisztád van.
2011. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, rendszeresen szedem, Gestomixet.

A nőgyógyászom 2 éve PCO gyanúval küldött tovább, a kórházba közölték, hogy ez nem PCO, csak eltúlozza az orvosom...

2011. szept. 5. 11:04
 6/10 Kondor Judit ***** válasza:
De kihagyás nélkül szeded?Mert ha endiometriosis akkor azt folyamatosan kell hormonnal táplálni,tehát mesterséges klimaxot kell csinálni.
2011. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, folyamatosan, ahogy a 21 szemes fogamzásgátlót kell. 21 napig szedem, utána 7 napos kötelező szünet, és így tovább.
2011. szept. 8. 17:59
 8/10 Kondor Judit ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta,hogy kihagyás nélkül kell szednem a gogyit/tehát ne jöjjön meg/de így számomra a gyogyi túl drága és nem elég erős ezért tértünk vissza az injekcióra.Azóta a cisztám nincs de menszeszem sincs nem is hiányzik.Mert ezt a fajta cisztát/ami nekem van,de szerintem neked is ez van ezt nevezik csoki cisztának/ folyamatosan hormonnal kell kezelni,mert ha nem akkor ki ujjul.
2011. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tíz milisek nagyon picik, azokkal nem tesznek semmit

A nagyobb meg talán kisebbedni fog -

2014. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta javult?
2014. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!