Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az igaz hogy a tampon rendszer...

Az igaz hogy a tampon rendszeres használata rákot okozhat?

Figyelt kérdés
én ezt hallottam, és azóta betétet használok. mennyi igazság van benne? 21 leszek
2008. márc. 9. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam ilyet,de gondold el mennyi olyan ember van aki csak azt használ,pl táncosok, stb.Sokaknak kínos a betét,és a tampon a legegyszerűbbb megoldás.Csak van egy betegség,amit a tampon okozhat,ezért fontos mindig időben kicserélni,fontos a higiénia
2008. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
manapság már mindenre ráfogják, hogy rákot okozhatsz. Egyébként ha belegondolsz, hogy mennyi káros anyagot szívsz be a levegőböl, vagy eszel, iszol meg, és kensz a testedre. Szóval ezek mellett már mindegy hogy használsz-e tampont vagy nem. Egyébként nem hinnim hogy maga a tampon használata rákot okozna, akkor betiltanák. Azt használd amelyik kényelmesebb, egyébként a betétek is szintetikus anyagokból készültek és az is érintkezik a punciddal, tehát ennyi erővel az is árthat.
2008. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az elöttem, szólökkal egyetértek. Ha figyelsza higéniára nem hiszem, hogy baj lehet!
2008. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen. azt hiszem átváltok tamponra:D
2008. márc. 9. 17:43
 5/14 anonim válasza:
82%
[link] <---En ajanlanam ezt a figyelmedbe elobb elolvasni mielott visszavaltasz tamponra...
2008. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
UH hát köszi,elolvastam.Hát nem tudom.most lehet még is csak a betét marad?
2008. márc. 9. 18:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. most olvastam el azt a linket. :S

Lehet, hogy vannak ijen RITKA ESETEK!!! idéze a szövegből:"Ennek valószínűsége annyira ritka, hogy nem kell tőle különösebben tartanod, fontos azonban, hogy tisztában légy ennek lehetőségéve"

De szerintem(!) Nincs mitől félni. magyarországon RENGETEK nő, lány használ tampont, mégis élnek és virulnak. és a földön ez 1 eset volt. és a tampon, hogy kerülne reakcióba? az igazából csak vatta, vannak amiken különleges csúszást segítő valamijen dolgok vannak. de az is csak a jó érdekében. de amit te kérdeztél az a rákkal kapcsolatos. szerintem kizárt, hogy rákot okozzon. hiszen az csak egy kis vattadaran ami benned va, ha jó hejen van, rendes higiéniával, akkor nem eshet bajod. és a bélflórához csak annyit: a tampon nem szünteti meg, csak magábaszívja AZT IS, de nem annyira, hogy ne is legyen. Nyugodtan használj, hiszen kényelmesebb, egyszerűbb. nincs mitől félni, legalábbis szerintem.

2008. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:D
2008. márc. 9. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez a link ez nagyon vicces:)Persze van TSS a világon,de ha elolvasod a tampon használati útmutatóját,akkor azon is rajta van.Ez már az elején kijön..ha eddig nem voltál ezután sem leszel.

Én szertornáztam,és egy tisztességes tornagyakorlatot tampon nélkül végigcsinálni nehéz napokon,hát véres látvány lett volna,bár legalább a többiek potyogtak volna a gerendáról:)

No viccet félre téve a tampon nem okoz rákot,és nem is fog megölni.Még mielőtt valaki kitalálná,nem leszel AIDSes,leprás és még nem tudom milyen bajok jöhetnek.

Amúgy ha valaki azt mondja,hogy azt hallotta hogy a Nap nem is keleten kel,hanem nyugaton elhiszed????Legközelebb használd az eszed!

2008. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A tampon használatától kialakulhat méhszájseb. A méhszájseb létezése esetén pedig jobban oda kell figyelni, mert vmivel megtöbbszöröződik a méhnyakrák kialakulásának esélye. (Nekem van méhszájsebem: fél évente kell járnom rákszűrésre, éves szűrés helyett. Ennyi.)
2008. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!