Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhat egy napos menzit?...

Mi okozhat egy napos menzit? Életemben egyszer volt nagyon régen, hogy nagyon erős felfázás miatt kimaradt a menzim, de általában rendesen 6 napig tart. Most biztos hogy felfázásom, gyulladásom nincs, azt mindig megérzem.

Figyelt kérdés

Sajnos a páromnak voltak szemölcsök az intim részen, de leégették neki, és azt mondták nem a méhnyakot okozó szemölcs ez és csak vér útján átadható. Ennek több hónapja, de ez jutott eszembe, hogy esetleg a nemi részen kialakuló szemölcsök befolyásolhatják a menzit? Illetve ha esetleg mégis méhnyakrák lenne, annak ez lehet előjele?

Megyek orvoshoz, de még egy hét mire kaptam időpontot és tiszta ideg vagyok.. Ja és nem hormonzavar, mert olyan problémám volt, akkor gyakrabban jött meg a kelleténél, de már beállt évek óta 25-28 napos ciklusra. Vérszegénység/vashiány esetleg? Szóval ezekre gondoltam. Van valami ötletetek?


2011. szept. 6. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
pl terhesség
2011. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

terhességnél előfordulhat úgynevezett köztesvérzés, ami általában jóval gyengébb egy normális menstruációnál, de sokan összetévesztik vele, mivel úgy gondolják, ha már véreznek, akkor biztos megjött és nem lehetnek terhesek

jah és ha élsz nemi életet, akkor lehetsz terhes, mindegy hogyan védekezel

vérszegénység/vashiány nem okoz ilyet, nekem és a húgomnak is volt, de attól nem lesz ilyen

esetleg étrendbeli változás okozhatja a dolgot, ha pl jóval kevesebb húst ettél az utóbbi időben, szal pl átálltál vegára vagy diétáztál vagy vmi

súlyod rendben van? akkor is gyengülhet vagy elmaradhat a menszesz, ha túlságosan le vagy fogyva

2011. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vashiányom van, de ilyen tünetem nincs. Méhnyakráknak szerintem ilyen tünete nincs. Szedsz gyógyszert vagy gumival védekeztek? Lehet a gyógyszernek esetleg mellékhatása.
2011. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem védekeztünk, de évek óta nem esek teherbe, így azt szinte biztosra kizárom. Az megnyugtató, ha méhnyakráknak nincs ilyen tünete.:) Azért csináltatok citológiát.

Nem fogytam le, standard a súlyom, csak mostanában nem kívánok enni, néha érzem hogy éhes vagyok, de nem kívánok semmit, főleg nem húst és folyton aludnék.

Nagyon erős vashiány sem okoz ilyet? Mert mióta az eszemet tudom vérszegény vagyok, legutóbbi vérképem már igen rusnya volt vashiányt tekintve.

Annyi volt hogy a várt menzi előtt 3 nappal enyhe csöpögés volt, nagyon enyhe, majd megjött és egy napig erősen vérzett, de a görcs nem volt vészes, máskor belehalok és utána 3 napig megint enyhe cseppek, de kis tisztasági betét elég volt bőven.

2011. szept. 7. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
"Nem védekeztünk, de évek óta nem esek teherbe, így azt szinte biztosra kizárom." tesztelj! és gratulálok ;)
2011. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még "csak" 31 éves vagyok, de már 10 évvel ezelőtt kiéltem a tesztvásárlási lázam.:) Már a csepegés első napján azt éreztem valami nem stimmel és el kell majd mennem orvoshoz, pedig akkor még nem tudtam, hogy egy napos menzim lesz. Ha terhes lennék (amit kizárok), akkor gondolom nem éreztem volna hogy valami nem stimmel. Ma nyilall kicsit a méhem és a petefészkeim, lehet hogy mégis valami gyulladás lesz.
2011. szept. 7. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:

A terhesseget azert ne zard ki, sose lehet tudni.

Viszont ez az etvagytalansag kicsit aggaszto, remelem nem vagy rakos vagy ilyesmi, mindekepp menj szuresre.

Amugy ha verszegeny vagy es nem is eszel eleg vasban gazdag etelt, miert nem szedsz vaspotlo tablettat? Lehet, hogy a vashiany miatt nem tudtal teherbe esni evek ota. A szervezet vasszintje igenis fontos tenyezo a terhesseg szempontjabol.

2011. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szedek vaspótlót, csak arra gondoltam hogy hátha nem elég.

Rákos?? Te jó ég.. Konkrétan mire gondoltál?

2011. szept. 8. 07:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát az étvágytalanság, aluszékonyság nem jó jel, azért gondoltam rá. Aztán lehet, hogy a vérzés nem is menzszi volt, hanem az egyéb tüneteidet okozó betegség miatti vérzés.

Szerintem az se normális, hogy előtte több napig "cseperegtél" és csak utána volt rendes vérzés. Vagy nálad így szokott lenni? Mert tudtommal max egy vagy egy fél napnyi kezdődő vérzés után mindig belelendül, és az eleje ugye a véresebb

meg ha szedsz vaspótlót akkor nem lehetsz túlzottan vérszegény, az gondoskodik róla

mindenesetre én nem tudlak diagnosztizálni, majd az orvos fog, addig kitartást és sok szerencsét, és próbálj ne stresszelni annyira, mert az nem segít

hm, egyébként eszembe jutott valami, hogy esetleg korai menopauza

tudom, hogy nagyon fiatal vagy ahhoz, de nagymamámnak is kb 32 évesen akart elmaradni, csak azt tanácsolták, hogy szüljön gyorsan egy gyereket, az pár évre meggátolja (a csontritkulás veszélyei miatt volt ez)

2011. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hű, hát a menopauza durva lenne 31 évesen..

Nem így szokott lenni, bár néha előfordul hogy nehezen indul be a vérzés és pár napig van kis előjel, mint most is, de olyan még nem volt hogy csak egy napig tartson a rendes vérzés.

2011. szept. 8. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!