Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Adnátok tanácsot? (felfázás,...

Adnátok tanácsot? (felfázás, méhnyakgyulladás, vulvodynia)

Figyelt kérdés

4 éve szenvedek különböző panaszokkal: viszkető hüvely/hüvelybemenet, vizeléskor csípő, égető érzés, gyakori vizelési inger, a húgycső viszketése (orvos szerint pedig gennyes hólyag). Ezek a tünetek kb. havonta jelentkeznek nálam, amióta elvesztettem a szüzességemet. Leggyakrabban szexuális együttlétek után jönnek elő, de havonta mindig jelentkeznek. Volt 1 évem, amikor nem volt kapcsolatom, de akkor is előjöttek a tünetek, csak ritkábban, 2-3 havonta. Most 2 éve vagyok a párommal és megint a szex idézi elő leggyakrabban a tüneteket, de már a legkisebb szellő is előhozza a felfázás tüneteit, de néha még a viszketést is (gomba lehet az orvosok szerint).

Már számos nőgyógyászt és háziorvost megjártam, de tartós eredményt egyik sem tudott elérni nálam. Most voltam a sokadik nőgyógyásznál és a rákszűréshez vett mintavétel közben elkezdett vérezni a méhnyakszáj (nem vagyok benne biztos, hogy ez a pontos elnevezés), ami a nőgyógyász szerint nem jelent sok jót. Aztán valamilyen kontrasztanyaggal beszínezte, amiből kiderült, hogy valamilyen hámelváltozás van rajta. Aztán azt mondta a doki, hogy méhnyakgyulladásom van illetve vulvodyniaval diagnosztizált, amit úgy lehet kezelni, hogy előbb elvégez egy góckutatást és aztán szükségem van kb. 16 kezelésre. Ez így mind szép és jó, de mindezért vagyonokat kér el (több százezer forintról van szó), amit nem biztos, hogy én ki tudnék fizetni. (Másrészt a doki sem volt túl szimpatikus, de ez már más kérdés.)

A méhnyakgyulladást gondolom más nőgyógyász is ki tudja kezelni (bár arra is azt mondta, hogy 7 év a gyógyulási idő), de mi a helyzet a vulvodyniaval? Eszerint a doki szerint, csak ő foglalkozik ezzel a kezeléssel. Igaz ez? Én már úgy el vagyok keseredve és nem is tudom kihez forduljak. Menjek másik nőgyógyászhoz? Vagy menjek el az urológiára? Ez a doki azt mondta, hogy ott is ronthatnak a helyzetemen, ha megkatétereznek. Ti mit gondoltok, most hogyan tovább?


2011. okt. 17. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el másik dokihoz is.
2011. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam és így már világossá vált, hogy méhszájsebem van.:S Lehetséges, hogy ez okoz nálam minden tünetet? Ezt minden nőgyógyász tudja kezelni?
2011. okt. 17. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvileg igen, gyakorlatilag meg vannak jó orvosok meg szar orvosok. Eddig úgy látszik a szarokat fogtad ki.

Vmelyik ismerősöd nem tud ajánlani megbízható nőgyógyászt?

2011. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos még elég kevés ideje élek Budapesten, így nem nagyon vannak még itt ismerőseim, de már ezt a nőgyógyászt is ajánlotta valaki...de úgy látszik ez sem jött be.:(
2011. okt. 17. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak TB-s doki jöhet szóba, vagy magándoki is lehet?
2011. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már mindegy, csak ne kelljen százezreket fizetni...én már voltam mindkettőnél, úgyhogy nem válogatok.
2011. okt. 17. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor privátban esetleg tudok ajánlani vkit. Engem megmentett egy műtéttől. És mikor a váróban beszélgettem egy nővel, ő mondta, hogy neki pedig a méhszájsebét kezelte ki műtét nélkül.
2011. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak örök hála a dokiért!:) Fél éve tünetmentes vagyok mindenféle csillagászati értékű csodakezelés nélkül!:) Megkönnyebbültem és sokkal egyszerűbb így az élet!;) Köszönöm neked és a többi válaszolónak is!
2012. ápr. 14. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek őszintén nagyon örülök!!!:) Jó, hogy tudtam segíteni:)
2012. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Bár nem mai a kérdésem, de mai napig kapok néha-néha leveleket, így leírnám, hogy azóta újra visszajöttek a tüneteim, tehát mégsem segített a doki, csak ideig-óráig. Végül úgy sikerült kigyógyulnom, hogy elmentem urológiára és csináltak vizeletből tenyésztést. Kiderült, hogy tele vagyok e-coli baktériummal és már imunissá vált sok antibiotikumra, ezért nem segített semmi. Így aszerint kaptam gyógyszert, hogy mire érzékeny a baci. Utána megint tenyésztés és a megmaradt bacik megint más gyógyszerre reagáltak. Ezt háromszor csinálták meg 2 éve és azóta egyszer fáztam fel és talán 2-3 alkalommal lettem gombás, ami fantasztikus eredmény! Kiderült, hogy oda-vissza fertőztem magam, ezért volt a felfázás és a gomba felváltva probléma, amíg ki nem irtották az összes baktériumot. Azóta sokkal hamarabb észlelem a tüneteket és gyorsan tudok reagálni, nem hagyom, hogy elterjedjen, megelőzésre pedig naponta 1 tőzegáfonya tablettát szedek (600 mg-osat). Sőt pár napja kiderült, hogy babát várok, így még jobban oda kell figyelnem magamra. :)

2016. nov. 17. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!