Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először tettem fel tampont,...

Először tettem fel tampont, nem érzem, hogy ott van, de mintha fájna a hasam? Ki kell vennem?

Figyelt kérdés

21 vagyok, de nagyon tapasztalatlan a témában, mindig betétet használtam. feltettem egyet, kb második ujjpercig toltam be az ujjam és ahogy éreztem be is fordult a tampon vízszintesbe. nem érzem, hogy ott van, de mintha kicsit fájna a hasam, lehet csak beképzelem.

nagynak biztos nem volt nagy, mert simán felcsúszott.

jó helyen van?


2011. szept. 11. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy magától a mensitől fáj a hasad?
2011. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hányadik napon jársz? Én tampont használok évek óta (21vagyok), de az utolsó napokban, amikor már kevés a vérzés, nekem is szokott fájni. Túl száraz, és nem tud úgy felcsúszni. Lehet ez a baj, de lehet, hogy mensitől fáj a hasad. Ha nagyon kellemetlen vedd ki, és figyeld, hogy úgy is fáj-e a hasad. Lehet rosszul áll.
2011. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem használtál tampont, nem fájt a hasad menstruáció előtt vagy alatt?
2011. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de, mindig nagyon görcsölök az első napon, másodikon semmi. ez most a második nap, előtte nem fájt, feltettem és olyan furán feszítő érzést érzek. ismerem a mensis fájdalmat de ez nem az.
2011. szept. 11. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, hogy második újpercig toltad az úgy kb jó. Viszont ha érzed, akkor lehet, hogy bentebb kéne még tolni.

Lehet hogy nem ez a bajod, de azért leírom, hogy figyelj rá: mikor már nagyon kevés vér van és én meg tolnám fentebb, de nem nagyon csúszik. Akkor előfordul, hogy nem fentebb csúszik, hanem hogy is mondjam oldalra megy , úgy hogy kintebb tágul a hüvely és elfordul. Vagyis kb kerezben áll a hüvelyemben. Én ilyenkor szoktam olyan furán érezni. Kicsit mintha fájna, vagy ki lenne dörzsölődve a hüvelyem.

Ezért le szoktam ellenőrizni ilyenkor. Úgy hogy ahogy fent van a tampon, kicsit fentebb nyúlok még a tampon oldalánál, és akkor érzem hogy hogyan helyezkedik el.

Remélem sikerült érthetően leírnom.

2011. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 12. 09:24
 7/7 szilvuszka ***** válasza:

Szia!

Én csak egy tanácsot szeretnék adni neked.

Felváltva használj tampont és betétet. Egyik hónapban ezt,a másik hónapban azt. Tudom,a tampon kényelmesebb,de a betét egészségesebb.

23 éves vagyok és évek óta csak tampont használok. a 4-dik napnál már kicsit fájni szokott ha felrakom,mert száraz vagyok. Egy ideje szeretkezés közben véreztem,elöször picit aztán egyre jobban. Elmentem a dokihoz és kiderült,hogy méhszájsebem van, valószinüleg műteni kell:( 2 okból alaklulhat ki: szülés után vagy gyulladással. Nekem a tampon miatt gyulladásom lett,és ezért alakult ki.

Ezért is javaslom neked,hogy felváltva használd!

2011. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!