Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi szerv tisztítása belül -...

Nemi szerv tisztítása belül - hogyan? Azt tudom, hogy a hüvelybe nem szabad felnyúlni/kimosni és a kisajkaknál se ajánlott szappanozni, de belül a többi résznél?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy a nagyajkak belső részét lehet szappanozni vagy inkább ott is csak vízzel?

Többféle véleményt is hallottam, nem tudom hogy a legjobb :(


2011. szept. 12. 23:13
 1/8 anonim válasza:
100%
2011. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Leginkább rád van bízva. A nőgyógyászok véleménye is megoszlik, egyesek szerint hasznos az irrigálás, mások szerint káros. Egyesek szerint jót tesz az intim mosakodógél, mások szerint árt.


Én például nem használok semmi ilyesmit, és ebben nagy szerepe van a nőgyógyászomnak, aki nagyon ellenzi ezeket. Kívülről szappannal le lehet mosni, nyugodtan a nagyajkak belsejét is. De beljebb már nem. Ott már érvényesül a hüvely öntisztító mechanizmusa.

2011. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
A nagyajkakat vízzel, a hüvelyt sehogy, mert öntisztuló.
2011. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Lactacydot használtam, olyan gombám lett tőle, hogy majdnem egy évbe került, mire teljesen kikezeltek. A szerek amik benne vannak, teljesen elpusztítják azokat a baktériumokat is, amik jótékony hatással vannak a szervezetre, főként a hüvelyre. Azóta sima langyos vízzel tisztálkodok, irrigálást sem alkalmazok, és külön törölközőt használok arra a területre, amit 90 fokon mosok. Semmi bajom nincs. Én egyetlen olyan intim mosakodót ismerek, ami nem káros, használtam is, de közel 5000 Ft-ba kerül 1 havi adag, így arról is lemondtam.
2011. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Tehát a hüvelyen és a hüvelybemeneten kívűl a többi részt lehet szappanal mosni anélkül hogy bajom lenne, ugye?
2011. szept. 13. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem szappannal egyáltalán ne mosd a szappan veszélyes a nagyon erős illatú tusfüdők is tönkre teszik a ph-dat igazából elég sima vízzel...lactacyd intim mosót annyira én sem szeretem elg erős illatú többet árt mint használ nekem ACO mosóm van most ami olajos,tehát ápol nagyon drága ez is de nekem megéri!én is használtam irrigátort de nekem ma már vannak mindenféle probiotikus kúpok,ellen tampon stb. amik azért jók mert mindig helyre állítják a hüvelyflórádat ha kicsit felborulna az egyensúly és én pl. a megelőzésben hiszek mert ha már elkaptál valamit elég nehéz kigyógyulni!

[link]

[link]

2011. okt. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na nem nekem van hanem léteznek ezek is :)
2011. okt. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha természetes a szappan,akkor egyáltalán nem"veszélyes".Nyílván lúgosabb,mint a tusfürdők,intim lemosók,de nem kell,hogy gondot okozzon.Én most natúr tusfürdőt használok oda is(gyógynövényből vagy még olcsóbb a Dm-ből)azt hiszem már sosem használnék illatosított,kőolaj tartalmú dolgokat.És valóban a hüvely öntisztuló,a többiek megmoshatók.
2011. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!