Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi szerv tisztításánál ha a...

Nemi szerv tisztításánál ha a nagyajkaimat mosom szappannal, az elég? Ti hogy szoktátok? Úgy tudom, hogy a hüvelybemenetnél nem szabad szappanozni, esetleg intim mosakodóval

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 00:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
35%

Intim mosakodóval nyugodtan tisztíthatod a hüvelybemenetnél is. A szappan azért nem jó, mert a lúgos kémhatása tönkreteszi a hüvely savas kémhatását, így a néhai savköpeny már nem tud védeni a fertőzésekkel szemben.


Szerintem inkább vegyél intim mosakodót, amivel mindenhol nyugodtan mmegmoshatod magad. Ez a szappanos dolog ideiglenesen mondjuk jó lehet egy pár napig, amíg nincsen megfelelő tisztálkodószered, de én nem csinálnám hosszú távon. Így nem tudod megtisztítani magad rendesen. Arra nemcsak kívül van szükség, hanem belül is. Elég sok baktérium van ott, nem kellene, hogy elszaporodjanak...

2011. máj. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Hát, én nem vagyok nő, de nem létezik, hogy minden csaj csak intim mosakodóval mossa a cicáját. Szerintem a legtöbben simán megmossák tusfürdővel és kész. De szóljatok, ha nem így van.
2011. máj. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

ma 01:09


Persze, nem mindenki. De attól a tusfürdő még nem arra a területre van kifejlesztve. Én is azt használtam sokáig, és sokszor volt fertőzésem, pedig nem éltem nemi életet senkivel. (Nem jöhet senki azzal, hogy mert biztos fűvel-fával, mert nullával!) Az intim mosakodót használva viszont már nem voltak ilyen problémáim. Úgyhogy az én tapasztalatom az, hogy a szappan, tusfürdő nem az igazi az intim terülten.

2011. máj. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

De a külső részeknél moshatom szappannal vagy tusfürdővel?

2011. máj. 5. 01:46
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Elég a sima meleg víz a puncira.
2011. máj. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
26%
Igen, kívül moshatod azzal. De attól, hogy kívül megmosod, még belül is meg kell mosni.
2011. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Belül mivel?
2011. máj. 8. 00:59
 8/32 anonim ***** válasza:
22%
Sima meleg vízzel vagy használhatsz hozzá intim mosakodógélt is.
2011. máj. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. máj. 8. 18:01
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Belül egyáltalán nem szabad mosni. Nem is hallottam még ilyen ötletet, hogy bármiféle mosdószerrel felnyúlkáljon valaki a hüvelyébe. Kívül meg teljesen mindegy, hogy mivel mosod. Jó a tusfürdő is, szappan is, intim mosakodó is.
2011. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!