Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszert szedek, hogyan...

Gyógyszert szedek, hogyan bírnám késleltetni a menstruációmat?

Figyelt kérdés
Ha elfogy a levél gyógyszer akkor utána csak annyit szedjek amennyi nappal szeretném késleltetni vagy egy egész levéllel be kell szednem akkor?Valaki csinálta már?Esetleg valami mellékhatás?
2011. szept. 13. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én szoktam úgy, hogy beveszek még 3-4 szemet, nem tapasztaltam semmi mellékhatást.

2011. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

azt irják egész levéllel szünet nélkül,de fel fog borulni a jol megszokott rend,és közben igy is lhet vérzés...


miért ennyire fontos?

2011. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
mert pont akkor megyünk fürdeni ami előre le van foglalva és kényelmetlen lenne nekem...
2011. szept. 13. 08:58
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Pedig felfoghatnátok már végre!Nem lehet sem előrehozni,sem késleltetni a menstruációt! Ha a szervezeted szerint itt az ideje a menzetnek akkor meg is fog jönni.

Vannak jó tamponok.

2011. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Mennyi idős vagy?sose használtál tampont?

én akkor is strandolok,ez nem betegség...sőt táncolni,fellépésekre is járok,és sose jutott eszembe h elcsusztassam.

2011. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Ha tablettát szedsz, a 3-4. válaszolót hagyd figyelmen kívül. Olvasni sem tudnak.

Ha egyfázisú a tabi (minden szem egyforma), akkor folytatni kell a szedést. Én max. 1 héttel toltam el eddig, nem volt mellékhatás, nem volt vérzés. A szervezet nem számolja, hogy hány tabit vettél be, 19-et, 21-et vagy 28-at, ha megvonod, akkor van megvonásos vérzés. Persze túl keveset nem lehet bevenni, mert akkor meg nem biztos, hogy véd, de egy-kettő még a végéről is elhagyható simán.

Én is tovább szedném előre lefoglalt nyaralás esetén. Tényleg lehet tamponnal fürdeni, de nagyobb a fertőzésveszély és macerás is. Sokkal jobb eltolni a menzeszt.

------

Abban igaza van itt az egyik hozzászólónak, hogy tabi nélkül nem lehet sem előrehozni sem eltolni, de mivel írtad, hogy te szedsz tabit, rád ez nem vonatkozik.

2011. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

*Ha a szervezeted szerint itt az ideje a menzetnek akkor meg is fog jönni.


Persze. Csak a tablettával mesterségesen fentartott ciklusokra ez nem igaz.

2011. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Miért jo ha mesterségesen felboritjuk a jol bevált rendet?

és ha nem egyfázisu gyogyszert szed??


amugy miért nem lehet megérteni h ez természetes folyamat minden nőnél?nem betegség.



a pasiknál se megoldható h épp nem vitt borotvát magától akkor szüneteltesse a szakállnövekedést...megoldja máshogy...

2011. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Tudjátok ,ne csodálkozzatok,ha ész nélkül szeditek a gyógyszert úgy ahogy nem szabadna(nem hiba vannak 7 napos szünetek) hogy pár évvel később meg sírtok,hogy képtelenek vagytok teherbe esni..

Mindenek megvan az ára.HA felelőtlenül használod a tablettát,csak azért mert sokan betegségként kezelik azt ami ősidők óta természetes,akkor meg is fogjátok érdemelni,hogy meddők lesztek..

2011. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Aki tablettát szed, annak már eleve nincs normális menszesze, mivel a tabletta abbahagyásától jön meg a vérzés. Ez egy mesterségesen fenntartott álterhesség, csak utánozza a rendszeres menstruációt. Nem mindenkinél működik úgy, hogy továbbszedi és nem jön meg, mert lehet köztes vérzés. Ha nem jön össze, a tampon még akkor is ott van. Nincs nagyobb mellékhatása, mint a "normális" tablettaszedésnek.
2011. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!