Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vérezhetek egy kicsit?...

Mitől vérezhetek egy kicsit? Lehet ebből így terhesség?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek már 2,5 éve. Mindig pontosan szedem, azonban a 7. szemet elfelejtettem bevenni, a betegtájékoztató szerint cselekedtem, azaz ahogy észrevettem pótoltam azt. Azt írja, hogy ha előtte 1 hétig szedtem, akkor nem kell kiegészítő védekezés, ha az első héten maradt ki, akkor kell 7 napig. Nos hát én épp beleestem az egy hétbe...mert hát ugye a 7. szem maradt ki. Viszont nem védekeztünk, eszembe se jutott, meg hát úgy voltam vele, hogy 2,5 éve szedem, ennyitől nehogy már csökkenjen a hatása...ma viszont picit véres volt a bugyim, most vettem észre este, amikor fürdeni mentem. Most akkor csökkenhetett a hatása? Azóta sokszor együtt voltunk már. :( Nem volt itthon párom 1 hétig, mikor elment előtte 1 hétig ugye épp megvolt...szóval eléggé ki voltunk már egymása éhezve, nem védekeztünk...lehet ebből terhesség? Mit jelent ez a pecsételés most? Igazából nem lenne akkora probléma a kisbaba, érettek vagyunk már rá, meg elég régi a kapcsolatunk is hozzá, csak én most végeztem a főiskolán, most kezdek dolgozni (családi vállalkozásban, szóval nem probléma). Először esküvőt terveztünk meg saját lakást...na de mindegy is ez most. Szerintetek mitől lehetett ez most?


Köszönöm a válaszokat! :) Szép estét mindenkinek!


2011. szept. 13. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizárt, hogy terhes lettél. Valószínűleg a lecsökkent hormonszint okozott egy kis vérzést. A modern fogamzásgátlóknak olyan minimális a hormontartalma, hogy ennyi is elég ahhoz, hogy reagáljon rá a szervezeted. Rendszert azért ne csinálj a feledékenységből, mert mint tudjuk, a legbiztosabb védekezés a "no szex". De nem hiszem, hogy okod lenne aggódni.
2011. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Eddig kb. 2x fordult elő a 2,5 év alatt, hogy nem vettem be, de azokat mindig pótoltam 12 órán belül. Ez volt az első most, hogy másnak délután vettem csak be (este 8-9 körül szoktam egyébként).


Páromnak most említettem, azt mondta, hogy ha terhes lennék akkor majd elvetetem, mert nem kell még neki gyerek. Hát ez eléggé elkeserített és szarul esett, hogy ilyet mond. :( Én nem éreztem volna gondnak, mert már beszéltünk róla korábban, meg az anyagi háttér is megvan hozzá...persze pár évet még én is várni szeretnék, de így biztosan. :(

2011. szept. 13. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Nos hát én épp beleestem az egy hétbe...mert hát ugye a 7. szem maradt ki. Viszont nem védekeztünk, eszembe se jutott, meg hát úgy voltam vele, hogy 2,5 éve szedem, ennyitől nehogy már csökkenjen a hatása..."


Nem véletlen írják bele a tájékoztatóba. Nálad jóval okosabb emberek írták, nem ártana rájuk hallgatni. Azért belegondolhatnál, hogy itt egy gyerek éltéről van szó.

Ha meg akkor hülye voltál, akkor utólag már kár sopánkodni.


Imádkozzál, hogy nem vagy terhes. Egyébként kicsi az esélye, de tudod, az ördög nem alszik.


Máskor ne legyen ilyen, hogy "hát én azt gondoltam, hogy...". Egyértelműen le van írva a tájékoztatóban, nem kell megkérdőjelezni.

2011. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, nem kell letámadni meg leszedni a fejem, én is felfogtam már akkor, amikor elolvastam pénteken a betegtájékoztatót. De utána meg már eszembe se jutott...volt más dolgom is a hétvégén, páromnak most ünnepeltük a szülinapját, tortát sütöttem neki, most nyitunk üzletet, azt csináltuk, eszembe se jutott, annyira megszoktam már, hogy rendesen szedem...nem vagyok felelőtlen tini, kinőttünk már párommal mindketten abból a korból. És tudom mekkora kockázata van ennek az egésznek. De én sem tartom valószínűnek ennyi idő után a terhességet, csak ez a kis vérezgetés most megkérdőjelezett bennem pár dolgot, ennyi az egész. Ezért kérdeztem meg.
2011. szept. 13. 22:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég durva amit a párod reagált. Ha én párom így reagálna, akkor erősen elgondolkodnék, hogy együttmaradjak-e vele. Csak így kijelenti, hogy TE majd elveteted. Azért ilyen felgmán dönteni a te egészségedről és a te életedről nagyon gáz. Mert ugye neked jár az abortusz következményekkel, és nem is kicsivel.

Ráadásul erről a végső döntés a tied, mert ugye a te tested, a te egészséged, és ha ki akarod hordani, akkor nem mondhatja, hogy vetesd el. Mármint mondhatja, de nem kényszeríthet rá.

Amúgy én a helyedben fokozottan figyelnék, és majd egy kb 2 hét múlva terhességi tesztet csinálnék, mert beágyazódáskor gyakori egy kis pecsételő vérzés.

Egyébként teljesen rendes gyógyszerszedés mellett is van lehetőség teherbe esni, ha meg kimarad egy szem, akkor ugye jóval kevésbé véd.

Az, hogy mióta szeded semmit nem számít. Van aki a tabletta elhagyásakor sokkal termékenyebb lesz, mert felszabadul a hormonrendszere, de van, akinek hónapokig próbál helyreállni, de előre nem tudhatod, hogy melyik vagy, szóval egy szem kihagyása is komoly következményekkel járhat.

2011. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is a válaszodat!


Nekem is nagyon rosszul esett, azóta is ezen témázunk...de ő kijelentette, hogy neki "még nem kell gyerek és kész". Na mindegy...persze tesztet mindenképp veszek majd, és imádkozok, hogy ne legyen terhes, mert így nem lenne jó, hogy párom nem szeretne még, én meg elvetetni nem szeretném semmiképp sem. :( Mondtam neki, hogy ha már ott tarthatná a kezében, akkor nem ez lenne a véleménye. De hát ő olyan makacs, hogy nem lehet megrendíteni a véleményét ilyen elméletekkel, csak azt hiszi el amit lát és megtapasztal. :) Mondjuk az is hozzátesz a véleményéhez szerintem, hogy most nem épp a legjobb sajnos a kapcsolatunk, de kezdünk már helyre rázódni...

2011. szept. 13. 23:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem minden jól alakul kedves kérdező, de ha terhes lettél, akkor mindenképpen magyarázd el neki egy abortusz veszélyeit és következményeit, ha azzal erősködne. Meglehetősen elég ritka, hogy valaki belehal (de volt már rá példa), az viszont sokkal gyakoribb, hogy meddőséget okoz, vagy egész életre lelkifurdalást, depressziót, sőt gyakran végződik a párok szétmenésével, mivel nem tudják feldolgozni a dolgot.

Ha tényleg szeret, akkor meg fogja érteni, és elfogadja. Egyébként ha kiderül, hogy tényleg terhes vagy, lehet másképp áll majd hozzá.

Amúgy szerintem egy baba tehet jót is a kapcsolatotoknak, sokkal közelebb hozhat, és erősítheti az együvé tartozást.

Nah, de mindenesetre sok szerencsét kívánok bármi is legyen!

2011. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, neked is minden jót kívánok! :) Azért majd ha eszembe jut, megírom ide, hogy mi lett a teszt eredménye, meg hogy mi lett. :)
2011. szept. 13. 23:26
 9/9 A kérdező kommentje:

Na hát végül voltam orvosnál is, és "szerencsére" nem vagyok terhes. Hát jobb is így. Mert hát szedem a gyógyszert, ki tudja mennyire egészséges az, meg ez a bonyolult helyzet most párommal...majd ha mindenki úgy szeretné, inkább akkor jöjjön a baba. :)


Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. okt. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!