Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja, hogy már 5 éve...

Mi okozhatja, hogy már 5 éve nem állt be rendesen?

Figyelt kérdés

14 évesen jött meg először. most 19 vagyok. már az első évben is volt, hogy nem jött meg kb. 6-7 hónapig. akkor még nem nagyon foglalkoztam vele. 17 éves koromban is volt, hogy hónapokig (4-5-6) kihagyott, szinte már el is felejtettem, hogy meg kellene jönnie. tudom, buta voltam, nem foglalkoztam vele, de valamilyen szinten örültem neki, hogy nincs erre gondom....

mielőtt megjön, mindig vannak "tünetei". (hátfájás, mell megduzzadása, barna folyás, őrületes hasgörcs-szinte mozdulni se tudok, annyira fáj). eleinte kb. 1-2 hétig tartott egy-egy menstruáció, később lecsökkent 4-5 napra.


mielőtt jönnének a leszólások, hogy már évek óta el kellett volna mennem dokihoz: jövőhéten megyek nőgyógyászhoz, de addig is kíváncsi vagyok a véleményekre. gondolom hormonális problémák stb.

főként hasonló helyzetben lévők véleményét várom vagy akik valamilyen szinten értenek hozzá. előre is köszönöm!


2011. szept. 21. 18:09
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem, hogy mai napig nem jön meg rendszeresen, van hogy 3-4 hónapig.
2011. szept. 21. 18:11
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
2 év után már el kellett volna menned orvoshoz. Ezt amilyen hamar csak lehet, tedd meg!
2011. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszike, hogy a kérdésre válaszoltál és elolvastad a leírtakat!......
2011. szept. 21. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

most mit vársz, látatlanban diagnosztizáljunk?

a doki el fog küldeni hormonvizsgálatra és UH-ra


aztán majd diagnosztizál

2011. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

basszus! bocs, hogy megkérdeztem. egyszerűen csak érdekelt volna a hasonló helyzetben lévők tapasztalata.


inkább NEM KÉREK több választ!

maximálisan kielégítő volt mind... kösz :)

2011. szept. 21. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

tusod mit, akkor válaszolok, bár a googleban te is megkereshetnéd


hormonális gondok pl pco

súlyproblémák - túl kövér vagy túl sovány vagy

rendszertelen étkezés - koplalás, evészavarok (bulémia/anorexia stb)

daganatok

ciszta

folyamatos fertőzés miatti folyamatos gyulladás

lelki problémák

dohányzás

stressz

túlzott fizikai megterhelés (versenysport, nehéz fizikai munka)

sugárbetegség

hirtelen most ennyi jut eszembe, okosabb lettél?

2011. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a -most már tényleg- kielégítő választ. ilyenre gondoltam.

nem akartam bunkó lenni, csak szerettem volna hasonló választ kapni a kérdésemre!

2011. szept. 21. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!