Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 napja szedek fogamzásgátlót...

Jázmin5 kérdése:

11 napja szedek fogamzásgátlót.7. naptól ilyen tüneteim vannak: szédülés, rossz kedv, ingerlékenység, fáradtság, az egész testem fáj, fejfájás, hőhullámok,1 mérettel nagyobb a mellem és eléggé fáj az is. Hagyjam abba a szedést?

Figyelt kérdés
Orvoshoz nem tudok visszamenni most. 1 hét múlva esküvőm van az első együtt töltött éjszakával. Ha most abbahagyom megjöhet a menstruáció pont akkor? Ha nem hagyom abba talán rosszabbul is lehetek.
2011. szept. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Feltétlenül orvos kell a tünetek miatt. Elég veszélyes, ha ilyen tüneteket okoz. Ha abbahagyod a szedését valóban megjöhet. Nem mindenki birja a fogamzásgátlót szedni.
2011. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Végül is választhatsz, h holnap elmész a dokihoz v nem tudsz megjelenni az esküvődön meg a nászéjszakán, mert kórházban leszel. Vszínűleg van vmilyen hormonális problémád, ami üti a fog.gátlót.
2011. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, azt hiszem igazatok van. Azt még le sem írtam, hogy lázasnak érzem magam, az ajkaim elkezdtek száradni délutántól és étvágyam sincs. Nem vagyok megfázva vagy ilyenek, ez tuti, hogy a tabletta, érzem. Orvoshoz azért nem tudok visszamenni, mert itt nagyon szigorú időpontos rendszer van, és már nincs idő rá mert nemsokára utazom az esküvőre.
2011. szept. 21. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább sos kórházba kell menni, nem magándokira v állami rendelésre várni. Így lázasan stb ez nagyon durván hagzik. Volt vérvételed és citológiád a gyógyszer szedése előtt?
2011. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem volt. Skóciában lakom. Csak elmentem az orvoshoz, kérdezett jó pár dolgot, vérnyomást mért és ide adott 3 havi adagot. Kérdeztem tőle, hogy nem kell e vérvétel, ilyesmi, azt mondta nem, mert nem veszélyes.
2011. szept. 21. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is itt lakom!!! Glasgow mellett, és te? Jaj, menj vissza a GP-hez. Hülye volt, de mondd meg neki, h mellékhatásaid vannak. Tudom, nagyon gáz itt a gondozás. Sos időpontra rendelnek ám ők is, hiába mondják, h időpont kell. Nekem is volt már szükségem. Ha meg nincs sürgős időpontjuk, mert beteltek, akkor másik rendelőbe irányítanak. Meg kell állítanod a folyamatot v legalább kivizsgálást kérni minél előbb, mert így tényleg bele fog csúszni az esküvő időpontjába.
2011. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én Edinburgh-ban vagyok :) Ohh, komolyan nem tudok elmenni, ma is egész nap dolgoztam. Holnap ott 5 előtt nem tudok szabadulni. Péntek délután még talán megoldható, ha elengednek. Meglátom hogy vagyok holnap. Ha megjön a nászéjszakára...hát akkor várunk még...többet... :/
2011. szept. 21. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Én általában 8 órás időpontra megyek, mert szeretem munka előtt elintézni (9-kor kezdek), de gondolom, h neked ez nem megoldható. Én külvárosban lakom és dolgozom és nekem nagyon egyszerű ezt elintézni.

Nem igazán merem azt állítani, h most hagyd abba a gyógyszert, mert mi van, ha mégsem az. Azt sem mondom, h mindennek ellenére szedd tovább. Ez olyan kétesélyes.

Csak arra tudok gondolni, h Mo-on azért kérik a vérvételt, mert meg akarnak bizonyosodni a máj és vese egészségéről, h le tudják-e bontani a gyógyszert. Sok embernél nincsenek is tünetek, h a szervezet ne működne jól és ezért csinálják a vizsgálatot. Ezt egyébként minden rendszeresen, hosszabb időn át szedett gyógyszernél el kellene végezni. A citológiát meg azért kell elvégezni, h bizton tudják, h nincs hormonális gyógyszer hatására durvuló méhszájelváltozásod. De ha neked még nem volt szexuális kapcsolatod, akkor talán ez nem olyan valószínű. Egy ultrahangot sem árt ilyenkor megcsinálni, mert látni kell, h a petefészek és a méh rendesen ki vannak-e fejlődve. Hiába van szinte semmi hormon a fog.gátlóban, mégis egy gyógyszer, ami nem kis változást okoz a testben.

Tudod, inkább csak abban bízom, h ez az esküvő előtti pánik és nem a gyógyszer.

2011. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nekem volt szexuális kapcsolatom előtte. Nem pánikolok, mert fel vagyok készülve lelkileg. Csak ez a fogamzásgátló jól kitolt velem. Megpróbálok elszaladni 8-ra az orvoshoz és megmondom a recepciósnak, hogy mennyire sürgős. Hátha...

Minden jót! :)

2011. szept. 21. 22:26
 10/10 anonim ***** válasza:
A minden jó az most neked jobban kell :) Remélem sikerül. Jó egészséget neked!
2011. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!