Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már majdnem 16éves vagyok, de...

Már majdnem 16éves vagyok, de még nem menstruálok. Ilyenkor fogamzásgátlóval hozzák meg? Ettől szép lesz a bőr, a haj?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem orvos mondja meg, mi a teendő

(a hajad, bőrőd meg biztos szép, 16 évesnek szép, majd elmúlnak a fránya pattanások is, ha nagyon sok van lehet, hoy bőrgyógyász segít a megfelelő krémhez)

2011. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
inkább miteszeres vagyok, nem pattanásos...a hajam meg nagyon hamar zsírosodik. és ugye a fogamzásgátló szépít is, de még nem akarok szedni. de ha kell...
2011. szept. 22. 10:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy meg kell várni,amíg természetes módon megjön a vérzés,és amikor már beállt a ciklus,akkor lehet szó arról,hogy tablettát szedj.


Nekem egyszer 6 hónapra kimaradt a vérzésem(azért,mert fogyókúráztam,és lement 20 kiló rólam,és elmaradt a vérzésem egyik hónapról a másikra),és szüleim elküldtek nőgyógyászhoz,és felírt nekem Duphaston tablettát,és nagy bánatomra pár nap múlva az meghozta a vérzésemet(igazából szerencsémre,csak én utálom a vérzéssel járó kényelmetlenségeket,mint mindenki más is).

De mivel te még egyáltalán nem menstruáltál,nem hiszem hogy ezt megsürgeti bármivel is az orvos.

A fogamzásgátlóról sokan írják,hogy szép lesz a bőrük,hajuk,speciel nekem semmit nem változtatott a kinézetén.Emberfüggő.(már 10 éve szedem a fogamzásgátlót)

Üdv,ANETT

2011. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én meg azt hallottam, hogy ennyi idősen már hozzásegítik...már nem 11 éves vagyok. szerintem van okom aggódni
2011. szept. 22. 10:48
 5/12 komasa ***** válasza:

Szerintem jobb lenne ezt a természetre bízni, de a nőgyógyász fog tudni minden kérdésedre megnyugtató, kielégítő választ adni.

Személyes véleményem szerint a mai tinik szeretnek mindent siettetni, és elhamarkodni. Szerintem életed végéig még bőven tele lesz a hócipőd a vérzéssel. A fiúknál ilyen a borotválkozás.

2011. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Segítenek, de nem fog.gátlóval, hanem más gyógyszerrel.

Ha a doki fog.gátlót akar neked erre a problémára felírni, ne szedd be, keress egy másik orvost, ha kell harmadikat!!! Megmondom, hogy miért.

A tabletta leállítja a peteérést (ami neked eleve nincs!!!) mesterséges ciklust hoz létre. Megvonásos vérzés lép fel a 7 napos szünetben, amikor megvonod a hormont, vagyis nem veszel be tablettát.


Ha te most bevennéd a fog.gátlót, elképzelhető, hogy lenne megvonásos vérzésed. DE!!! Az eredeti problémát, hogy nincs peteérésed (azért nem menstruálsz, mert nincs!), nem szünteti meg. Hiszen a peteérést nem előidézi, hanem egyenesen leállítja.


A lényeg pedig nem az, hogy te vérezzél, hanem az, hogy legyen peteérésed. Ha valakinek nincs peteérése, az azt jelenti, hogy meddő. (Hozzátéve, hogy 16 évesen még bőven megjöhet neked magától is!)


Ha beszeded a tablettát, csak elnapolod a problémát, ami azonnal visszatér, ahogy a tablettaszedést abbahagyod. És ha azért hagyod abba a tabit, mert egyszer majd gyereket szeretnél, nagyon nagy bajban leszel, mert még mindig nem lesz peteérésed.


Tehát: találnod kell egy olyan nőgyógyászt, aki valóban jó orvos, és először a peteérésedet indítja meg. Ha már van rendszeres peteérésed, akkor szedsz fog.gátlót, védekezési céllal.

2011. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzasgatlo nem egy egeszseges dolog, es foleg nem szepeszeti eszkoz. Sulyos mellekhatasai lehetnek, mint elhizas, depresszio, faradekonysag, nemi vagy csokkenese, kesobbiekben meddoseg, vagy a teherbeeses megnehezulese a tabletta elhagyasa utan. Sokan osszefuggesbe hozzak a mellrakkal is, es ha barmilyen trombozisveszelyes vagy maj betegseged van, nem is szedheted, mivel nagyban megnoveli a trombozis veszelyet, plusz egy nagy adag mereg a szervezetednek.

Ugyhogy szerintem ne akard szedni ha nem muszaly, raadasul aligha hinnem, hogy a miteszerekkel barmit csinal. Lehet, hogy a pattanasokra jo, de miteszerre semmi szukseg ilyen drasztikus megoldasra.

A hajaddal kapcsolatban meg valts sampont. Akar borgyogyaszhoz is elmehetsz, hogy irjon fol orvosi keszitmenyt. Azok nagyon jok.

2011. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
normális orvos erre nem ír fogamzásgátlót, de mindenképpen ideje elmenned nőgyógyászhoz!
2011. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd az orvos eldönti, mivel hozzák meg, de mindenképpen el kell menned.
2011. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlóról én teljesen lebeszélnélek,nem csak most,hanem örökre:)Bár én is szedtem évekig,és nálam látszólag nem okozott maradandó károsodást,de folyamatos folyásom volt tőle,hogy csak egyet mondjak.Tesómnak májfoltjai lettek,úgy megzavarta a szervezetét.

Valami zavar tényleg van a szervezetedben,hogy vonakodik megjönni,de az is lehet,hogy Te így működsz,és holnapután egyszercsak megérkezik.

Az arcod nagy valószínűséggel szebb lesz,ha menstruálni fogsz,mert a távozó vérrel sok méreganyag is távozik a szervezetből,ami most esetleg mitesszerek formájában az arcodra "ül".

A himalája sós vagy csalános szappan(vagy lemosás)enyhíthet rajta.

2011. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!