Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyfertőzés lenne?

Hüvelyfertőzés lenne?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem érezni, hogy a hüvelyem körül, mintha érzékeny lenne és kicsit mintha égne. Rá 1 napra meg is jött, és azóta sem múlt el az az érzés, ráadásul mostmár elég gyakran viszket is. De csak kívül körülötte, a hüvelyemben nem. Menstruációnál tampont használok, a felrakása most eléggé kellemetlen érzés, szóval most áttértem a betétre.

Nem tudom mitől viszket meg ég. 1 éve voltam nőgyógyásznál, akkor nem volt bajom. Nemhiszem, hogy gomba lenne, mivel akkor folyásom is lenne. Anyu vett most nekem intim lemosót, hátha a savassággal van gond.

Mi lehet a baj?


2011. szept. 25. 20:55
 1/3 A kérdező kommentje:
18/L
2011. szept. 25. 20:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ez csak kívül van, akkor lehet, hogy a bugyid kicsit kidörzsölte vagy a betét.De mivel írtad, hogy kellemetlen, ha felrakod a tampont akkor lehet, hogy hüvelygyulladásod van, viszont az kellemetlen sárgás folyással jár. De lehet, hogy gombád van, amire jó a canesten és használj Lactacid feminát, ez a legjobb intim lemosó, mert tejsav van benne. Viszont lehet, hogy meg kéne nézetni orvossal, aki majd kikezel. Ha végképp nem akarsz menni akkor Betadine kúppal is kezelheted magad, amitől el fog múlni, ha fertőzésed van. Az az igazság, hogy ha dokihoz mész az azért jobb, mert ő el tudja dönteni, hogy gomba ez vagy baktérium. De amint írtad folyásod nincs, tehát ha nem múlik akkor orvos ha igen akkor én nem foglalkoznék vele. Nekem is szokott olyan lenni, hogy kidörzsöl a bugyi sőt a betét is néha. Nekem többször volt hüvelyfertőzésem, szinte mindig gomba... úgyh tudom miről beszélek. Nyugodj meg nem lesz baj! :) puszi 22L

2011. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előzőt kissé pontosítanám:


valószínűleg gomba lesz, de ennek eldöntése bizonytalan esetben mindig a nőgyógyász feladata. Ebben az esetben az intim lemosó semmit nem ér, hüvelykúppal lehet elmulasztani. A canesten krém is kevés önmagában.

A betadine hüvelykúp nagyon durva, teljesen kiirtja a hüvelyflórát, ami után a káros baktériumok elszaporodhatnak. Csak drasztikus fertőzésnél ajánlott, a gombára sokkal jobb szerek vannak. (baktériumra is)


Semmiképpen ne használj most tampont,mert ha fertőzésed van, akkor feljebb viheted a méhszáj felé.


Menzesz elmúlása után keresd fel a nőgyógyászt, hogy vizsgáljon meg. Fog adni gyógyszert és néz egy hüvelyváladékot. Sajnos távgyógyításban ez nem megy. Rá kell néznie.

2011. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!