Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik a menstruációm?

Miért késik a menstruációm?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és 3 éve menstruálok. Elég változó, van amikor 27-28-30-31 naposak a ciklusaim. A melleim fájnak és nagyobbak is. Ma a 34. napon tartok, a hüvelyváladékom átlátszó. Élek nemi életet, de mialatt peteérésem volt nem voltam együtt a barátommal. Eléggé aggódunk!! Miért késhet??
2011. szept. 26. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A pé-d időszakát csak saccolod, vagy pontosan tudod? Amúgy nem csak azon az egy napon fogamzóképes egy nő. Szóval ha akár mondjuk a pé-d környékén voltatok együtt, és nem védekezettek, akkor akár baba is lehet a késés / nem megjövetel oka. De ennek sok oka lehet, akár a stressz, a túlzott fizikai megerőltetés, stb. Szóval nem kell rögtön arra gondolni. A melled fájása és megnagyobbodása sem egyértelmű jel. Van, hogy nekem is fáj előtte kb. egy héttel és nagyobbnak is érzem a melleimet, de még nincs babánk és nem is várunk még babát. Amúgy ha annyira félsz tőle, hogy baba a szervezetedet ezzel a "bebeszéléssel" akaratod ellenére is be tudod folyásolni, és tüneteket produkálsz. Na persze nem azt mondom, hogy tutira nem vársz babát, igenis lehetsz terhes! Szóval legközelebb ha már annyira nemi életet akartok élni a pároddal, akkor ahhoz is legyen eszetek, hogy védekezzetek!!!! Ha a nemi élethez elég felnőttnek érzitek magatok, legyetek ebben is felnőttek! Ne egy esetleges nem várt, ártatlan kisbaba igya meg a levét a ti butaságotoknak!

Ja, ha pár nap múlva sem jön meg, akkor vegyél egy tesztet és izgulj, hogy negatív legyen.

2011. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom mindig,hogy mikor van peteérésem. Pl. a legutolsó alkalomkor barnás-szerű,sűrű folyásom volt, ebből tudtam, hogy akkor volt az ideje. Az első 5 napban nem szoktunk együtt lenni, mikor peteérésem van..
2011. szept. 26. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem,hogy tudom mikor van peteérésem most 6-éves a lányom pedig esélyem nem lett volna,hogy teherbe esnék.Derült égből villámcsapás ez a legrosszabb módszer.!!
2011. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De azért bízom benne,hogy minden rendben van !!!! Védekezzetek könyörgöm nagyon sok módszer van.!!!!!
2011. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki sokat segített.

36. napra megjött, szóval nincs semmi gáz.

Ma kezdem a fogamzásgátlót.

Köszi mindenkinek.

2011. szept. 28. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök !
2011. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!